Izvor: večernje novosti
04.12.2021 u 21:52
0

NA PRAGU NOVA NEMAČKA VLADA

Članovi SPD danas su velikom većinom glasova podržali ulazak SPD-a u koalcionu vladu sa strankom Zeleni i Liberalno-demokratskom strankom.

-Pred nama je sada šansa da zemlji damo novi zamah. Nova vlada će obezbediti napredak u trenutku koji bi bio opasan ako ne bismo uradili tako, rekao je lider SPD i budući kancelar Olaf Šolc na vanrednom stranačkom kongresu.

Kako je rekao, većina Nemaca je navikla da kancelar potiče iz Demohrišćanske unije, ali će sada socijaldemokrate dati predsednika vlade, prenosi AP.

-Biće to vlada tri stranke koje žele da pruže veći napredak Nemačkoj, rekao je Šolc.

Za koalicioni sporazum glasalo je 598 članova SPD, dok je sedam bilo protiv.

Koalicioni dogovor treba još da potvrde i zeleni i liberali, a plan je da Bundestag u sredu izabere Šolca za kancelara

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE

PREUZMITE MOBILNE APLIKACIJE

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.

Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74

Ostavite komentar

Unesite pojam i stisnite enter