
Foto: Youtube/Printscreen/Oblomov
SVI IH PAMTIMO: Oni su bili legende naše kinematografije, ali nažalost sudbina je režirala njihove živote tragičnim krajem!
Svako od njih će zauvek zauzimati posebno mesto u našoj kulturi
Oni su bili legende naše kinematografije, a nažalost, sudbina je režirala njihove živote tragičnim krajem.
Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE
Dušan Pekić je bio mladi glumac koji se brzo proslavio tumačeći glavnu ulogu u filmu Srđana Dragojevića “Rane”. Sa svega 15 godina tumačio je čuvenog “Pinkija” i tako ispisao nove stranice istorije domaćeg filma i postao prava zvezda krajem devedesetih godina. On je zajedno sa bliskim prijateljem Milanom Marićem Švabom tumačio u čuvenom filmu. Ipak, poput njegovog junaka u “Ranama”, Pekić je imao kratak bljesak i brutalan kraj u stvarnom životu.
Po završetku filma, želeo je da upiše Akademiju i da radi na sebi, kako bi postao veliki glumac. Do toga, nažalost, nikada nije došlo. Pekić je otišao na odsluženje vojnog roka u Kraljevo. U noći između 26. i 27. marta 2000. godine tada 19-godišnji Dušan preminuo je u vojnoj kasarni, a uzrok smrti nikada nije utvrđen. U to vreme kružile su priče da je umro usled velike količine heroina, a oni koji su ga bolje poznavali tvrde da je čak bio ugušen u snu. Ali pravi, zvaničan uzrok nikada nije utvrđen.
Jugoslovenska glumica Ena Begović je još tokom studija dobijala velike uloge na filmu i u serijama. Sreća ju je pratila do 1996. godine kada je izazvala saobraćajnu nesreću u kojoj je stradao biciklista. Bila je osuđena na četiri godina uslovne kazne. Za to vreme ona je zatrudnela i na svet donela devojčicu kojoj je nadenula ime Lana, ali smrt ju je zadesila samo 40 dana nakon što je ispunila najveću životnu želju.
Ena je poginula 15. avgusta 2000. godine kada je sa suprugom Josipom Radeljakom, njegovim sinom Leom, majkom Terezom Begović i malom Lanom krenula na ručak kod porodičnih prijatelja na Braču. Automobilom je upravljao neiskusni Leo, a u jednom trenutku se zakačio za kamen i razbio maglenku, zbog čega je Josip insistirao da preuzme volan. Obojica su izašli iz automobila koji je počeo nekontrolisano da klizi unazad.
Međutim, džip je završio u provaliji. Sa povredama iz nesreće su izašli Teerza, Lana, Josip i Leo, dok je Ena ispala iz automobila i zadobila povrede glave zbog koje je ubrzo preminula. Nakon tragedije je usledilo suđenje koje je trajalo sedam godina. Leo Radeljak je oslobođen krivice, a za nesreću je okrivljen neispravan menjač na džipu. Cela serija automobila je povučena iz prodaje. Na dan smrt Ena Begović imala je 40 godina.
Aleksandra Gavrića mnogi pamte po ulozi u filmu “Marš na Drinu” kao kapetana Kostu Hadživukovića, ali on je glumio u brojnim italijanskim i nemačkim akcionim filmovima tog doba. Poslednja uloga bila mu je u filmu “Paja i Jare”, gde je igrao direktora kombinata, a samo nekoliko meseci nakon snimanja nastradao je u saobraćajnoj nesreći kod Inđije.
Lekari koji su tog 6. decembra 1972. godine došli na lice mesta zatekli su stravičnu scenu, a Aleksandar je preminuo u 40. godini života. Do saobraćajne nesreće je došlo usred klizavog kolovoza.
Milenko Zablaćanski bio je legendarni srpski glumac koji je svojojm glumom osvajao gledaoce u brojnim serijama, predstavama i filmovima, ali 5. januara 2008. godine dok se kretao ka Užicu došlo je do saobraćajne nesreće kada je vozač iz suprotnog smera uleteo u njegovu traku. Usled sudara, Zablaćanski je zadobio teške povrede glave i smešten je u Užičku bolnicu u nesvesnom stanju.
Petar Šišović, stomatolog iz Užica koji je udario u vozilo u kom se kretao glumac, izjavio da je udario u automobil Zablaćanskog kako bi izbegao automobil koji je iz suprotnog smera išao na njega. Pošto mu se zdravstveno stanje nije poboljšalo i nije se budio iz kome, Milenko Zablaćanski je nekoliko dana kasnije helikopterom prebačen na lečenje na Vojnomedicinsku akademiju u Beogradu gde je preminuo 22. januara.
Sahranjen je 25. januara 2008. u Aleji zaslužnih građana na beogradskom Novom groblju. Šišović je osumnjičen pred Opštinskim sudom u Čajetini za teško krivično delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja sa smrtnim ishodom, za koje je određena kazna od jedne do osam godina zatvora. Ipak, 28. januara 2009. sudsko veće osudilo ga je na minimalnu zatvorsku kaznu od godinu dana zatvora. Takođe, dosuđena mu je zabrana upravljanja motornim vozilom u trajanju od 12 meseci od dana pravosnažnosti presude. Publika je nakon Milenkove smrti imala prilike da ga poshumno vidi u seriji “Bela lađa”. Život je izgubio u 53. godini.
Sonja Savić jedan od najomiljenijih glumica svih vremena poznata po svom promuklom glasu i ulogama u uspešnim jugoslovenskim filmovima ’80-ih godina.
Mnogi pamte njene uloge u filmovima “Živeti kao sav normalan svet”, “Una”, “Šećerna vodica”, “Davitelj protiv davitelja”, “Balkaski špijun”. Otvreno je pričala da konzumira marihunau, ali je nažalost bila uvučena u mnogi gori pakao droga. Sonja je 23. septembra 2008. godine pronađena mrtva u svom stanu u Beogradu.
Uzrok smrti koji je utvđen obdukcijom jeste prevelika doza heroina i morfijuma. Sahranjena je u rodnoj Donjoj Grbavici i imala je 47. godina.
Davora Dujmovića najviše pamtimo po ulozi Perhana u filmu “Dom za vešanje”, ali i po ulogama u “Top listi nadrealista”. Kada je bio dečak, u obližnji restoran, gde je svratio na sok, došli su i Emir Kusturica i njegov asistent. Asistent je pitao Davorovog oca da li može da učestvuje u audiciji za film “Otac na službenom putu”.
On je pristao i na probnom snimanju se pokazalo da je savršen za ulogu. Posle filma “Otac na službenom putu” odlučio je da upiše filmsku akademiju. Nije mu uspelo i kasnije više nije ni pokušavao. S nepunih 18 godina Davor je postao glavni glumac u sledećem filmu Emira Kusturice “Dom za vešanje”, posle kog je proglašen za jednog od pet najboljih glumaca u Evropi. Ali je početkom devedesetih došao u dodir s heroinom. Nekoliko puta je pokušao da se leči, ali bezuspešno. U tom periodu je izjavio:
– Ono što donosi heroin ne bih poželeo ni najgorem neprijatelju. U početku je bilo “Ja sam mal’ pa sam radoznal’”, ali radoznalost se u ovom slučaju plaća zavisnošću.
Rat je Davora zatekao u Sarajevu, odakle odlazi u Beograd. U tom periodu snimio je još nekoliko filmova, od koih je najpoznatiji “Underground”. Tog 31. maja 1999. godine Davor je izvršio samoubistvo vešanjem u Novom Mestu u Sloveniji. Imao je 30 godina.
Slobodan Đurić bio je najomiljeniji jugoslovenski glumac. Tragično je izgubio život 22. decembra 1976. godine, vraćajući se sa priredbe u zemunskoj kasarni povodom Dana armije, a imao je samo 32 godine.
Sa njim u autu bio je i ton majstor Dragoslav Tošić, koji je takođe poginuo vozeći kroz neosvetljenu ulicu, probili su bankinu i sleteli u provaliju. Mala je uteha što je pet godina kasnije, Vrhovni sud Srbije doneo presudu kojom su za smrt dvojice ljudi proglašeni krivim Grad Beograd i “Beogradput”. Mnogi ga pamte po ulogama u seriji “Više od igre”, “Izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo” kao i u mnogim pozorištnim predstavama.
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

ŽENA VELIKOG SRCA: Seka Aleksić zatražila pomoć svojih pratilaca

U TRENERCI I BEZ ŠMINKE: Brena sa sinom uživa u luksuzu

LUKSUZNI SALAŠ: Nataša Bekvalac otkrila pravi mali raj
