Izvor: Happy BSC
26.02.2022 u 11:00
0

VULIN SA DIREKTOROM POLICIJE DUBAIJA: Da bismo bili uspešni, moramo uvek biti korak ispred kriminalaca

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin, koji se nalazi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima, razgovarao je danas u Dubaiju sa direktorom policije Dubaija Abdulahom Kalifom Al Marijem.

Razgovarali su o unapređenju policijske saradnje, posebno kroz razmenu iskustava u oblasti razvoja i upotrebe savremenih tehnologija u borbi protiv kriminala, u čijoj je upotrebi policija Dubaija lider.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE

„Razvoj tehnologija doneo je velike dobrobiti čovečanstvu, ali i rizike i opasnosti, jer kriminalci naveliko koriste savremene tehnologije kao sredstvo za izvršenje krivičnih dela i njihovo prikrivanje. Da bismo bili uspešni, moramo uvek biti korak ispred njih, razvijati se i unapređivati svoja znanja i kapacitete“, rekao je ministar Vulin.

Srpski ministar policije, u razgovoru sa direktorom Al Marijem, istakao je da je Srbija impresionirana napretkom i inovacijama koje policija Dubaija koristi u svom radu, posebno kada je reč o „Pametnim policijskim stanicama“.

Vulin je rekao da je impresioniran time što je Dubai jedno od najsigurnijih i najbezbednijih mesta na svetu i pored velikog broja turista koji svakodnevno prođu kroz grad.

Direktoru policije Abdulahu Kalifu Al Mariju čestitao je na uspešnom obezbeđivanju sajma „EXPO 2020“, koji zahvaljujući profesionalnosti, iskustvu i primeni modernih tehnologija u radu policije Dubaija, prolazi u najboljem redu.

Delegaciji MUP-a Srbije, koja je obišla sedište policije Dubai, prezentovan je rad kriminalističke policije i ljudskih resursa kroz obuke i obrazovanje njihovih pripadnika.

Tokom posete policiji Dubaija ministar Vulin obišao je i Direktorat kriminalističke policije i „Pametnu policijsku stanicu“ na „EXPO 2020“, novi inovativni koncept policijske stanice čiji se princip funkcionisanja zasniva na minimalnom prisustvu policijskih službenika i politici nula papira, navedeno je u saopštenju MUP-a.

PREUZMITE MOBILNE APLIKACIJE

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.

Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74

Ostavite komentar

Unesite pojam i stisnite enter