Izvor: BSC Happy portal
17.02.2024 u 23:12
0

ZVEZDA DEMOLIRALA PARTIZAN! Crveno-beli odbranili titulu, maestralna igra Sferopulosovih igrača!

Velika pobeda crveno-belih!

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN

Treća četvrtina:

40. minut – Lazić pogađa sa penala 81:74. Avramović krade loptu Hangi i fauliran je na šutu za tri. Pogađa sva tri 81:77. Teodosić fauliran pogađa oba bacanja 83:77. Avramović pogađa nakon prodora 83:79. Jago fauliran pogađa oba bacanja 85:79.

39. minut – Hanga zakucava 79:74.

38. minut – Nema poena, promašuju i jedni i drugi.

37. minut – Naneli pogađa nakon floutera 77:72. Tajm-aut Sferopulos. Nedović gubi loptu, Avramović pogađa iz kontre 77:74.

36. minut – Nedović pogađa na asistenciju Teodosića 77:68. Obradović ponovo traži tajm- aut.

35. minut – Panter promašuje otvorenu trojku.

34. minut – Serija promašaja na obe strane.Nedović prekida poenima posle prodora 75:68.

32. minut – Ledej postiže 24 poen. Davidovac pogađa za tri 73:68.

31. minut – Neverovatni Ledej postiže šestu trojku. Hanga laki poeni sa druge strane 70:66.

30. minut – Nedović postiže trojku, ali Ledej ponovo vraća. Bolomboj zakucava pod faulom 68:61. Kaminski pogađa od tablu 68:63 pred poslednju četvrtinu.

29. minut – Panter sa penala postiže prve poene u nastavku 62:58.

28. minut – Ledej održava Partizan u ovim momentima, nova trojka. Mitrović pogađa pod faulom. Promašuje bacanje 62:56.

27. minut – Teodosić fauliran na šutu za tri. Pogađa sva tri. A onda Teodosić pogađa novu trojku sa preko osam metara 60:53. Obradović traži tajm-aut.

26. minut – Novi poeni raspoloženog Bolomboja 54:53.

25. minut – Bolomboj sa jedne, Naneli sa druge strane 52:53.

24. minut – Nova trojka Ledeja 50:51.

23. minut – Kaminski promašuje sa linije slobodnih bacanja. Velika nervoza na parketu.

22. minut – Ledej pogađa važnu trojku uz faul 48:48.

21. minut – Bolomboj sa dva penala otvara drugo poluvreme 45:44. Nova trojka Gedraitisa 48:44.

Druga četvrtina:

20. minut – Treća lična greška Doužera. Gedraitis ponovo siguran sa penala 43:41. Ledej pogađa trojku i prekida lošu seriju Partizana 43:44.

19. minut – Gedraitis pogađa novu trojku 39:41. Obradović ponovo traži tajm -aut. Nova greška Partizana. Gedraitis sa penala poravnava 41:41.

18. minut – Posle fantastične kolektivne akcije, Gedraitis pogađa za tri 36:39

17. minut – Panter je nezadrživ, nova trojka 31:39. Sferopulos ponovo traži tajm-aut. Pogađa Mitrović nakon ofanzivnog skoka 33:39.

16. minut – Doužer ponovo precizan sa poludistance. Teodosić njegova druga trojka 31:36.

15. minut – Kaminski pogađa nakon piruete 26:31. Ledej se potom sjajno snalazi i pogađa pod faulom 26:34. Mitrović poentira na asistenciju Teodosića 28:34.

14. minut – Lazić nakon sjajne kolektivne akcije, pogađa trojku iz ćoška 23:27. Obradović traži tajm-aut. Pogađa Doužer sa vrha reketa, a onda nova trojka Lazića 26:29.

13. minut – Ponovo Panter za dva, Teodosić vraća trojkom 20:27.

12. minut – Panter pogađa nakon prodora po celom terenu 15:25. Hanga pogađa uz faul promašuje dodatno bacanje 17:25.

11. minut – Treća trojka Pantera. Avramović pogađa za dva 15:23. Sferopulos prinuđen da zatraži tajm – aut.

Prva četvtina:

10. minut – Sjajno se snašao i poentirao Kaminski. Teodosić posle akcije sa Mitrovićem pogađa uz faul. Promašuje dodatno bacanje 16:18 na kraju prve četvrtine.

9. minut – Partizan je promašio dve otvorene trojke.

8. minut – Mitrović se nekako snašao u reketu 13:16.

7. minut – Sjajna kontra Zvezde i zakucavanje Davidovca 11:16.

6. minut – Pogađa Naneli nakon prodora. Sjajna asitencija Teodosića za Bolomboja 9:16.

5. minut – Panter sjajan na počeku njegova nova trojka 7:14. Ima već osam poena.

4. minut – Nedović pogađa iz teške pozicije. Panter postiže prvu trojku na meču. Potom zakucava Gedraitis iz brze kontre 7:9. Naneli iz okreta 7:11.

3. minut – Panter pogađa sa poludistance. A potom i Naneli nakon kontre 3:6.

2. minut – Koprivica siguran sa penala. Bolomboj takođe sa penala polovičan 3:2.

1. minut – Počelo je veliko finale u Nišu.  Gedraitis postiže prve poene na meču na asitenciju Nedovića 2:0.

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana sastaju se u finalnoj utakmici Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

Zvezda je u četvrfinalu teškom mukom savladala FMP, a potom ubedljivo u polufinalu savladala Čačak 94.

Sa druge strane Partizan je bio ubedljiv protiv Hercegovca u četvrtfinalu, dok se mnogo više namučio protiv Vojvodine u poluffinalnom duelu.

Trener crveno- belih Janis Sferopulos bio je zadovoljan posle pobede u polufinalu.

-Kao što sam rekao na početku mog mandata u Zvezdi, računam na sve igrače. Svi moraju da budu spremni da igraju na svakoj utakmici. Važno je da svi igrači imaju pravi mentalitet. Sastav je dugačak, ali imamo dosta utakmica i potrebna nam je širina da pokrijemo povrede i izostanke nekih igrača. Stvarno sam srećan kako svi igrači koji nemaju veliku minutažu, igraju u svakoj utakmici.