Izvor: ALO
17.07.2024 u 20:00
0

ŠAMAR REALNOSTI UDARIO SRBIJU „Orlovi“ na -26 protiv Amerike

Košarkaška reprezentacija Srbije igra protiv Sjedinjenih Američkih Država prijateljsku utakmicu u Abu Dabiju

SRBIJA – SAD (18.00)

Hala: Etihad (Abu Dabi)

Srbija: Jokić, Micić, Gudurić, Ristić, Milutinov, Petrušev, Radanov, Avramović, Plavšić, Marinković, Jaramaz, Pokuševski

SAD: Tejtum, Džejms, Embid, Edvards, Kari, Adebajo, Buker, Dejvis, Durent, Galovej, Halibarton, Hejs, Holidej, Porter, Vajt

Četvrta četvrtina:

40. minut – Težak poraz Srbije.

38. minut – Ristić se upisao u strelce.

36. minut – Igra se otvoreno na obe strane parketa, sada je Dobrić pogodio trojku

35. minut – Lebron Džejms pogađa uz faul, preko 30 razlike za Ameriku.

33. minut – Nemaju nameru da stanu Amerikanci, ovo je sada već i mučno gledati.

31. minut – Trojka Vasilija Micića. Sve je ovde odavno rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

Treća četvrtina:

30. minut – Kraj treće deonice, Amerika vodi 83:58.

29. minut – Evo i prvih poena Nikole Jokića u nastavku.

28. minut – Adebajo pogađa novu trojku, sve im polazi za rukom.

27. minut – Odlična reakcija Amerikanaca posle tajm-auta, Buker je pogodio za tri.

26. minut – Dobrić pogađa za tri u tranzciji. Stiv Ker zove tajm-aut.

25. minut – Opet je izigrana odbrana Srbije, laki poeni za Tejtuma posle asistencija Džejmsa. Posle dugo vremena trojka Srbije, pogodio je Vanja Marinković.

24. minut – Amerikanci gaze, Holidej pogađa za tri.

23. minut – Potpuna se raspala igra naših košarkaša. Još uvek smo bez koša u drugom poluvremenu.

22. minut – Lebron ide do kraja i pogađa, raste prednost Amerikanaca.

21. minut – Silovit start Amera na startu treće deonice, prave seriju 5:0.

Druga četvrtina:

20. minut – Razigrali su Ameri, rastrčali na terenu, košarkaši Srbije bez rešenja. Poluvreme, SAD vodi 59:45.

19. minut – Prvi put Amerikanci imaju dvocifrenu prednost.

18. minut – Adebajo pogađa težak šut preko Jokića. Dve blokade Dejvisa zaredom.

17. minut – Jokić je ostavio samog Marinkovića na trojci, ali je Vanja promašio. Pogađa sada Jokić sa kontra noge.

16. minut – Nezaustavljiv je Stef Kari, sada je pogodio za tri uz prekršaj Avramovića. Sada Edvards pogađa za tri, najveća prednost Amerike – 40:47.

15. minut – Kari je ostao sam i pogodio novu trojku. Jokić je igrao 1 na 1 sa Embidom i lako je to rešio.

14. minut – Odlična akcija Amerikanaca, Embid je fauliran, pogodio je oba bacanja. Sjajan prodor Avramovića.

13. minut – Petrušev ne pogađa otvorenu trojku, ali su se Amerikanci spetljali i izgubili loptu.

12. minut – Vasa Micić sada pogađa za tri. Lebron ide do kraja i pogađa uz faul

Prva četvrtina:

10. minut – Kraj prve četvrtine, Marinković pogađa u poslednjoj sekundi posle nove kontre – 28:28.

9. minut – Vasa Micić siguran sa linije penala, Srbija čuva prednost. Edvards pogađa novu trojku za Amere.

8. minut – Uroš Plavšić je po prvi put na parketu. Jokić poentira sa mnogo osećaja.

7. minut – Nova prelepa akcija „orlova“, sada Dobrić zakucava u tranziciji. Adebajo iz kornera pogađa za tri.

6. minut – Adebajo prikucava loptu u koš, a Jokić promašuje novi zicer. Sjajna kontra Srbije, Petrušev zakucava.

5. minut – Evo prvih poena za Embida. Jokić je fauliran, Nikola je pogodio oba bacanja.

4. minut – Kako je Jokić izvrteo Embida, ali onda promašuje zicer.

3. minut – Pršti na sve strane, jako se brzo igra, Avramović je pogodio dve trojke zaredom.

2. minut – Odlična odbrana Srbije, Gudurić ide na polaganje i donosi izjednačenje Srbiji. Kari pogađa novu trojku. Avramović je veoma raspoložen za igru, ali šta tek reći za Karija koji je ubacio svih devet poena za Ameriku.

1. minut – Trojkom Karija počinje utakmica, Filip Petrušev je prevario Džejmsa i pogodio. Kari je pogodio bacanje posle tehničke Pešića. Selektor Srbije je ušao u teren, odmah su ga sudije kaznile.

17.47 – Baš kao i utakmicu protiv Australije i ovu će propustiti Bogdan Bogdanović.

17.30 – Selektor košarkaške reprezentacije SAD Stiv Ker izašao je u posebnoj majici na meč sa Srbijom.

U pitanju je majica na kojoj piše „Brate“, koju je posvetio pokojnom Dejanu Milojeviću.

16.58 – Posle duela u Abu Dabiju Srbiju očekuju još dve utakmice u Beogradu. U nedelju će „orlovi“ igrati protiv Japana, a u ponedeljak protiv Grčke.

16.55 – Zanimljivo da će Srbija i Amerika odmeriti snage i na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto se nalaze u istoj grupi.

16.51 – Za razliku od Srbije, Amerikanci su savladali Australiju (98:92) i ukoliko trijumfuju u ovom meču osvojiće turnir u Abu Dabiju.

16.50 – Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prijateljskoj utakmici u kojoj se sastaju Srbija i Sjedinjene Američke Države. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Abu Dabija.