22.07.2024 u 20:01
0

SRBIJA RAZBILA GRČKU U KRCATOJ ARENI! Ono što smo večeras videli od Orlova raduje celu naciju – momci, neka tako bude i u Parizu!

Košarkaši Srbije pobedili su večeras u beogradskoj Areni selekciju Grčke rezultatom 94:72 u prijateljskoj utakmici.

Ovo je ujedno bila i generalna proba za oba tima pred put na Olimpijske igre, koje se ove godine održavaju u Parizu, a ono što smo videli od naših reprezentativaca i te kako može da raduje.

KSS je tokom današnjeg dana objavio da su sve karte za ovu utakmicu rasprodate, što ne čudi s obzirom da su navijači jedva čekali da vide okršaj Nikole Jokića i Janisa Adetokumba.

Sjajno su otvorili naši reprezenatci večerašnju utakmicu, igrali su odlično na obe strane parketa, bili su maksimalno koncentrisani i lako uspeli da se odlepe, a tu prednost održavali su do samog kraja utakmice.

Fokus u odbrani nestajao je s vremena na vreme, što je dozvoljavalo rivalu da se vraća u meč, koji nije uspeo da slomi Orlove i prelomi rezultat.

Bogdanović je bio najbolji među Orlovima u prvom poluvremenu i održavao prednost svog tima, a njegovo najjače oružje – šut, služilo ga je na najbolji mogući način!

Sjajno su Orlovi zaigrali i u drugom poluvremenu, na krilima Bogdanovića i Petruševa ponovo su se odlepili, i sredinom treće deonice bilo je jasno da će Grci teško uspeti da dođu do pobede večeras.

Igrali su izabranici Svetislava Pešića maksimalno ozbiljno do samog kraja, nije bilo opuštanja što je mnogobrojna publika u beogradskoj Areni nagradila gromoglasnim aplauzom!

Najefikasniji u timu Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 19 poena, 16 je dodao Nikola Jokić, dok je Filip Petrušev završio meč sa 15 poena.

U poraženom sastavu istakao se Janis Adetokumbo sa 17, a dvocifren je bio Papanikolau sa 10 na svom kontu.

Podsetimo, izabranici Svetislava Pešića su u pripremnom periodu bili bolji od Francuske i Japana, dok su izgubili od Australije i SAD.

Reprezentacija Srbije će u sredu 24. jula otputovati za Francusku, a na Olimpijskim igrama će biti u grupi sa SAD-om, Južnim Sudarnom i Portorikom.

Uživo,

Srbija – Grčka:

91:68

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

39. minut – Raste prednost Orlova, Vasilije Micić je precizan sa linije za slobodna bacanja 94:68

38. minut – Maestralni Bogdan Bogdanović postiže trojku u tranziciji za +23

37. minut – Pritrčao je Petrušev, dobio je loptu od Jokića i lako poentirao 88:68

35. minut – Jokić pogađa dva slobodna bacanja, do sada je postigao 12 poena

34. minut – Pas Gudurića za Marinkovića preko celog terena, i laki poeni za novog košarkaša Partizana, Srbija ima +18

33. minut – Nikola Jović je fauliran prilikom šuta za tri poena! Mladi as je potom pogodio sva tri slobodna bacanja

32. minut – Grci prave seriju 4:0 na otvaranju poslednje deonice 72:62

Treća četvrtina:

30. minut – Sjajno su naši igrači odigrali odbranu, da bi na drugoj strani terena Gudurić sjajno uposlio mladog Jovića, koji je iz ćoška pogodio trojku za +16

28. minut – Milutinova su dva protivnička košarkaša opkolila, ali on se odlično snašao i lako poentirao 69:56

27. minut – Odlična igra naših reprezentivaca, Dobrić je posle sjajne akcije ostao sam na trojci i pogodio trojku, a novu asistenciju je upisao Aleksa Avramović 65:52

26. minut – Lepa kombinacija Jokića i Milutinova za novu, dvocifrenu prednost našeg tima 62:52

24. minut – Jokić promašuje zicer, Moraitis to kažnjava trojkom 59:50

23. minut – Bogdanović pogađa novu trojku iz velike udaljenosti, kapiten Orlova igra maestralno večeras 59:44

22. minut – Petrušev pogađa trojku posle spektakularne asistencije Nikole Jokića 54:41 Papajanis na drugoj strani odgovara na isti način i smanjuje prednost Srbije

21. minut – Bogdan Bogdanović pogodio je trojku na otvaranju drugog poluvremena, Orlovi ponovo imaju dvocifrenu prednost 51:39

Druga četvrtina:

Završena je druga četvtina!

20. minut – Bogdanović je sjajno prošao, krenuo na polaganje ali je promašio, te je odbitak pokupio Nikola Jokić i samo ubacio loptu u koš 45:37 Još jedan prelep napad Srbije, lopta je došla do Avramovića koji trojkom stavlja tačku na prvo poluvreme

19. minut – Bogdanović poentira posle ofanzivnog skoka, ovo je njegov deseti poen

18. minut – Avramović postiže trojku posle asistencije Jokića, Papanikolau uzvraća istom merom 41:35

17. minut – Petrušev je pogodio trojku, pa na drugoj strani Janis pogađa dva slobodna bacanja 37:31

15. minut – Papanikolau pogađa trojku u poslednjim sekundama napada 34:28

14. minut – Sjajan napad Srbije! Kružila je lopta, Micić je fintom šuta izbacio rivala, uočio Plavšića samog u protivničkom reketu, koji nije imao težak zadatak, samo je zakucao 34:23

12. minut – Sjajno se snašao Milutinov u protivničkom reketu i došao do novih poena, sjajno igra srpski centar večeras 30:23 Gudurić potom iz vrlo teške pozicije 32:23

11. minut – Milutinov pogađa dva slobodna bacanja za +7 Loša reakcija naše odbrane, Janis je ostao sam i brutalno zakucao 28:23

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut – Milutinov je ovog puta bio precizniji i pogodio oba slobodna bacanja 26:18 Moraitis je u poslednjim trenucima prve četvrtine pogodio uz faul, pa potom uspešno realizovao dodatno slobodno bacanje 26:21

9. minut – Milutinov je promašio prvom, pa pogodio drugo slobodno bacanje 24:16

8. minut – Micić je sjajno proigrao Bogdanovića, koji je iz ćoška postigao trojku, pa već sada na svom kontu ima osam poena

6. minut – Avramović je sjajno proigrao Petruševa koji je lako upisao nove poene, pa u sledećem napadu Bogdanović pogađa trojku 17:11

5. minut – Janis Adetokumbo stiže do prvih poena na utakmici 10:7 Sjajna kombinacija Petruševa i Dobrića 12:8

4. minut – Papajanis trojkom prekida seriju Orlova 6:3

3. minut – Filip Petrušev je imao polovičan učina sa linije za slobodna bacanja 3:0

2. minut – Bogdan Bogdanović postiže prve poene na večerašnjoj utakmici 2:0

Srbija – Grčka: 20.00

– Košarkaši Srbije i Grčke izašli na zagrevanje!

– Grci ostali bez važnog košarkaša!

Ovo je ujedno i generalna proba za oba tima pred put na Olimpijske igre, koje se ove godine održavaju u Parizu.

SRBIJO SPREMI SE: KSS objavio važnu informaciju pred meč

KSS je objavio da su sve karte za ovu utakmicu rasprodate, što ne čudi s obzirom da navijači jedva čekaju da vide okršaj Nikole Jokića i Janisa Adetokumba.