05.08.2024 u 13:14
0

VATERPOLO SRBIJA IZGUBILA OD MAĐARSKE: Srbija povela, pa stala

Srbija je u Parizu bila bolja od Japana (16:15) i Francuske (15:8), dok su Mađari savladali iste rivale - Japance rezultatom 17:10, a Francuze 13:12.

UŽIVO PRENOS:

Srbija – Mađarska 13:17 (4:2, 3:7, 2:6, 4:2)

ČETVRTA ČETVRTINA:

32. minut – Meč je završen rezultatom 17:13. Novi potop „Delfina“ koji su grupnu fazu završili na četvrtom mestu. Ko će nam biti protivnik u četvrtfinalu znaće se do kraja dana kada se odigraju ostale utakmice u drugoj grupi.

31. minut – Nije bilo golova u ovom minutu, jasno je da će Mađari slaviti na ovom meču, samo je pitanje kojim rezultatom.

30. minut – Ćuk koristi peterac za 17:13.

29. minut – Novi gol Mađara za 17:12. Prvi put se u strelce upisao Molnar.

28. minut – „Delfini“ se bude, ali je veliko pitanje da li je kasno! Mandić pogađa za 16:12.

27. minut – Primamo i 16. pogodak na ovom meču. Zalanki se četvrti put upisao u strelce i Mađari su otišli na plus šest. Dedović sa desnog krila pogađa za 16:11.

26. minut – Konačno gol za Srbiju! Nikola Jakšić postiže pogodak za 15:10.

25. minut – Bez gola u prvom minutu poslednje četvrtine.

TREĆA ČETVRTINA: 8:13 (4:2, 3:7, 1:4

24. minut – Fekete daje četvrti gol iz petog pokušaja i donosi Mađarima plus šest (15:9). Na kraju trećeg perioda igre šest golova prednosti za Mađarsku.

23. minut – Kontra Mađara i novi gol, sada je 14:8! Pogodak je postigao Vigvari. Nemanja Vico uspeo je da smanji na 14:9 u narednom napadu.

22. minut – Totalna nemoć „Delfina“. Čak deset odbrana iz 18 pokušaja ima golman Mađarske.

21. minut – Dušan Mandić drži Srbiju koliko, toliko u igri! Novi gol za 12:8. Ne ide, pa ne ide… Treći gol Zalankija za 13:8.

20. minut – Katastrofalna igra „Delfina“. Totalno smo nemoćni.

19. minut – Još jedan gol Mađara. Preti nam još jedan potop. Pogodak je postigao Baboš, trenutno je 12:7.

18. minut – U napadu igramo loše, a u odbrani još gore… Mađari imaju plus četiri i to im je golom omogućio kapiten Janšik.

17. minut – Fekete postiže još jedan gol, Mađari vode sa 10:7!

DRUGA ČETVRTINA:

16. minut – Mađarska koristi igrača više i preko Zalankija ponovo dolazi u vođstvo. Sada je 8:7. Primili smo gol sa polovine terena u poslednjoj sekundi druge četvrtine. Mađarska vodi sa 9:7 na poluvremenu

15. minut – Kakav gol Dušana Mandića! Trenutno je 7:7!

14. minut – Mišović je stao na gol Srbije, a posle njegove odbrane Strahinja Rašović poravnava na 6:6. Ipak, Deneš Varga vraća prednost Mađarskoj.

13. minut – Raspad sistema u igri „Delfina“ Od 4:2 do 4:6 za svega nekoliko minuta, poslednji gol postigao je Manherc. Uspeli smo da smanjimo na 6:5 iz peterca, strelac je bio Mandić.

12. minut – Mađari su okrenuli, gol je postigao Adam Nađ

11. minut – Nastavljaju se muke u napadu. I dalje smo bez gola u drugoj četvrtini.

10. minut – Mučimo se u napadu, ali smo bar sačuvali gol u jednoj akciji Mađara.

9. minut – Drugi gol Feketea i trenutno je 4:3. U dva napada Mađari su nadoknadili zaostatak i golom Zalankija sa distance stigli su do izjednačenja.

PRVA ČETVRTINA:

8. minut – Branimo se sa igračem manje, a Nemanja Vico je iskoristio priliku da nas odvede na plus dva.

7. minut – Dušan Mandić pogađa za 3:2! Ovo je njegov 16. gol na Olimpijskim igrama!

6. minut – Mađarska je izjednačila golom Martona Vamoša posle situacije sa igračem više.

5. minut – Nismo iskoristili igrača više, ali je Miloš Ćuk sa distance pogodio za 1:1.

4. minut – Mađari su poveli sa 1:0 golom Gergoa Janoša Feketea iz kontre.

3. minut – Golmani su na odličnom nivou, deluje da će ovo biti jako tvrda utakmica. Posle tri minuta je i dalje 0:0.

2. minut – Ni u drugom napadu nema gola za Mađare, ali je Dedović još jednom osujećen, pa je i posle dva minuta bez golova.

1. minut – Prvi napad imali su Mađari, ali ga nisu iskoristili. Ipak, ni pokušaj Nikole Dedovića nije završio u golu tako da je posle prvog minuta 0:0.

UOČI MEČA:

Vaterpolo klasik na zatvaranju grupne faze Olimpijskih igara. Selekcija Srbije sastaće se sa Mađarskom i pokušaće da stigne do treće pobede u Parizu. Trenutno su obe reprezentacije na skoru 2-2 i već su obezbedile plasman u četvrtfinale, samo je ostalo da se vidi ko će biti treći, a ko četvrti.

Srbija je u Parizu bila bolja od Japana (16:15) i Francuske (15:8), dok su Mađari savladali iste rivale – Japance rezultatom 17:10, a Francuze 13:12.