Izvor: alo
11.08.2024 u 15:15
0

SRBIJA JE VATERPOLO SILA: „Delfini“ razbili Hrvate za treće uzastopno zlato na Olimpijskim igrama

Vaterpolo reprezentacija Srbije igra protiv Hrvatske u finalu Olimpijskih igara u Parizu

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu pobedom nad Hrvatskom u finalu sa 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3) i tako odbranili tron nakon prvog mesta u Tokiju pre tri godine.

Maestralna partija čete Uroša Stevanovića i MVP partija Nikole Dedovića obradovali su čitavu naciju i otklonili sve sumnje, ma šta da se desi, ma kakva situacija da bude ono što je sigurno je da Srbija vlada svetskim vaterpolom i da će uvek biti sila u ovom sportu! Naša zemlja je ovim podvigom stigla do trećeg uzastopnog zlata na Olimpijskim igrama što je samo po sebi istorijski uspeh.

Očekivao se tvrd meč, ali je već prva četvrtina obećala sjajan meč. Prvi do gola stigli su Hrvati, vrlo rano preko Lorena Fatovića koji je iskoristio igrača više i doneo prednost Hrvatima. To je razmrdalo naše momke i do kraja četvrtine usledila je sjajna serija 5:1. Ubović je načeo „barakude“, a onda sjajni Miloš Ćuk i kapiten Nikola Jakšić dva puta pronalaze put do mreže za prilično efikasnih osam minuta naše reprezentacije.

Odlično su „delfini“ koristili igrača više i tada imali učinak 4/4. Seriju Srbije prekinuo je Luka Lončan pogotkom na startu druge deonice, ali je Nemanja Vico brzo vratio prednost na do tada maksimalnih tri gola. Napad je funkcionisao sjajno u tim momentima, a ni odbrana nije zaostajala. Radoslav Filipović ponovo je ušao u kožu Slobodana Sora i uspevao da osujeti već viđene pogotke Hrvata. Do poluvremena Hrvati su uspeli serijom 2:0 preko Fatovića i Kragića da se vrate na „minus dva“, ali je Dedović ponovo pokazao da igra sjajan turnir i golom za 8:5 označio kraj prvih 16 minuta igre u „La Defens“ areni.

Nastavila se dobra odbrana „delfina“ i u trećoj četvrtini, a Drašović je uspeo da prednost poveća na četiri gola. Hrvati su uzvraćali, ali se desilo ono što su svi čekali – hitac Dušana Mandića za oduševljenje srpskih navijača. Harkov je uspeo da smanji već u sledećem napadu, a onda odličan blok Srbije doneo je tri razlike pred poslednjih osam minuta finala.

Na sedam minuta do kraja Josip Vrlić je uneo neizvesnost pogotkom za 11:9, a Vico promašio zicer u narednom napadu. Proradio je i golman Bijač, a „delfini“ se mučili sa realizacijom. Međutim, odbrana je radila lavovski deo posla, a onda… na tri minuta i 13 sekundi do kraja Dedović se podigao na isteku napada, raspalio i pogodio sam ugao gola Hrvata! Tačku na i i veliko slavlje doneo je pogodak Ćuka.

Fešta je mogla da počne!

SRBIJA – HRVATSKA 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3)

Četvrta četvrtina:

Kraj! Srbija je olimpijski šampion!

13:10 – Ma Ćuk rešava svaku dilemu! Sve je gotovo!

12:10 – Koristi Hrvatska igrača više i smanjuje na 12:10 Ali do kraja ima samo jedan minut.

12:9 – Dedoviiiiiiić! Kakav gol kojim verovatno stavlja tačku na meč!

Stao je napad našim vaterpolistima, ali najvažnije da je odbrana tu. Četiri minuta do kraja Srbija vodi 11:9.

11:9 – Josip Vrlić smanjuje na 11:9. Posle dugo vremena Hrvatska je na -2.

Treća četvrtina:

Srbija sa tri gola prednosti ulazi u poslednju četvrtinu.

11:8 – Uzvraćaju Hrvati preko Harkova.

11:7 – Bomba Dušana Mandića, od ovakvog udarca odbrane nema.

10:7 – Iskusni Maro Joković uz dosta sreće dolazi do gola.

10:6 – Još jedan gol za Srbiju sa distance, ovoga puta Radomir Drašović! Perfektna partija „delfina“, pucamo iz svih pozicija.

9:6 – Marinić Kragić postiže svoj treći pogodak, uz Fatovića jedini raspoložen u redovima Hrvatske.

9:5 – Gooool! Snažan udarac Viktora Rašvovića, Srbija ima četiri gola prednosti, Hrvati u nokdaunu.

Granitne odbrane na startu treće deonice. Nećemo imati ništa protiv da se nastavi u ovakvom ritmu.

Druga četvrtina:

Fantastično prvo poluvreme srpskih vaterpolista!

8:5 – Prelepa akcija naših vaterpolista koju je Dedović krunisao golom.

7:5 – Odličan šut sa distance Marinić Kragića. Mini serija Hrvatske, 90 sekundi do poluvremena.

7:4 – Kakav gol Fatovića, daleko najbolji igrač „barakuda“. Hrvati ostaju u životu.

7:3 – Rapsodija vaterpolista Srbije! Strahinja Rašović postiže pogodak, iskoristili smo dva igrača više u ovom napadu. Ivica Tucak mora da zove tajm-aut.

6:3 – Ali, tu je Nemanja Vico da vrati Srbiji tri gola prednosti. Fantasičan vaterpolo igraju naši momci.

5:3 – Koriste Hrvati igrača više. Lončar smanjuje na 5:3.

Prva četvrtina:

5:2 – Ma kakva majstorija Jakšića! Srbija gazi!

4:2 – Kapiten Jakišić donosi Srbiji dva gola prednosti. Prvi njegov gol u finalu!

3:2 – Projektil Ćuka, Srbija vodi. Odličan meč gledamo.

2:2 – Uzvraća Hrvatska, strelac je Marinić-Kragić.

2:1 – Prekokret „delfina“. Miloš Ćuk je realizovao peterac i vodimo 2:1.

1:1 – Eve prvog gola za Srbiju. Strahinja Rašović je proigrao Ubovića, a ovaj matirao Bijača.

0:1 – Hrvatska vodi, strelac je Fatović, iskoristili su igrača više.

Hrvati prave odmah faul u napadu. Ranđelović šutira preko gola.