Izvor: ALO.SPORT
08.09.2024 u 20:05
0

UŽIVO DANSKA-SRBIJA: Orlovi izgubili u Kopenhagenu 2:0

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Danskoj u drugom kolu A Lige nacija - 0:2.

Posle remija sa Špancima, fudbaleri Srbije igraju novu utakmicu u Ligi nacija. Ekipa Dragana Stojkovića Piksija sada za rivala ima Dansku koja je u četvrtak pobedila Švajcarce.

KRAJ!

90. minut – Još tri minuta nadoknade.

80. minut – Poslednja promena kod Srbije. Umesto Veljka Birmančevića na terenu je Đorđe Jovanović

72. minut – Belić je na terenu umesto Saše Lukića. U međuvremenu i treći karton za „orlove“, sada za Strahinju Pavlovića.

71. minut – Žuti sada i za Stefana Mitrovića.

69. minut – Žuti karton za Lukića, prvi upisani igrač u reprezentaciji Srbije.

65. minut – Umalo Lukić da uzvrati! Nije očekivao vezista da će lopta posle kornera pasti pravo ispred njega, pa je jako loše zahvatio i poslao pored gola.

64. minut – Još dve promene u redovima „orlova“. Patar Ratkov menja Samardžića, a Stefan Mitrović na terenu umesto Koste Nedeljkovića.

61. minut – Kakav gol Poulsena! Makazice napadača domaćih za 2:0!

59. minut – Novi karton za domaće, a dobio ga je Kristansen.

51. minut – Preoštar je Andersen bio kada je startovao nad Živkovićem i dobio prvi žuti karton na meču.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme u Kopenhagenu!

POLUVREME!

36. minut – GOOOOL! Vodi Danska! Držala se odbrana Srbije, ali je sada kapitulirala. Sjajnu akciju domaćina krunisao je Gronbek.

24. minut – Evo i prve prilike za Srbiju. Došla je lopta do Lazara Samardžića koji je uspeo da zapreti, ali je izblokiran njegov udarac te je Šmajhel lako uhvatio loptu.

13. minut – Prva konkretna prilika na meču, Vestergard je probao glavom nakon centaršuta Eriksena, ali je lopta otišla pored gola.

18.00 – Utakmica je upravo počela!

17.00 – Što se tiče Danske, sastav ovako izgleda:

Šmajhel – Andersen, Vestergor, Kristensen – Ba, Hejbjerg, Norgor, Kristijansen – Gronbek, Eriksen – Poulsen

16.45 – Selektor Dragan Stojković Piski napravio je jednu promenu u odnosu na meč sa Španijom. Umesto Andrije Živkovića u startnih 11 je Marko Grujić.

Rajković – Eraković, Milenković, Pavlović – Nedeljković, Grujić, Ilić, Birmančević – Lukić, Samardžić – Jović