Izvor: SPORT.ALO
13.10.2024 u 12:25
0

ITALIJAN SPREČIO NOVO PISANJE ISTORIJE: Siner pokorio Šangaj, srušio Novaka

Italijanski teniser Janik Siner je pobedio Novaka Đokovića rezultatom 2:0 u setovima (7:6, 6:3) i osvojio masters u Šangaju

ĐOKOVIĆ – SINER ()

Prvi set:

Nijedan teniser nije imao nijednu brejk priliku u prvom setu, pa se igrao taj-brejk.

U njemu je Siner bio mnogo bolji, poveo je 4:0, pa 6:3, nije iskoristio prvu, ali jeste drugu set loptu i rezultatom 7:4 osvojio prvi set.

U drugom setu Siner kod vođstva 2:1 pravi brejk i to mu je bilo dovoljno da meč privede kraju pošto Đoković nije stigao do nijedne brejk lopte u celom meču

Đoković u Šangaju nije uspeo da osvoji jubilarnu 100. titulu u karijeri, a novu priliku za to imaće na mastersu u Parizu koji počinje 26. oktobra.

Meč su iz lože gledali bivši teniser Rodžer Federer i jedan od najboljih tenisera današnjice Karlos Alkaraz.

Drugi set:

3:6 – As udarcem Siner dolazi do nove titule u karijeri!

3:5 – Siner servira za meč!

2:5 – Dolazi Siner do novog gema i na korak je od titule u Šangaju

2:4 – Smanjuje Novak prednost Iltaijana, ali Siner je taj koji se pita, jer i dalje ima brejk

1:4 – Potvrđuje brejk Italijan!

1:3 – Brejk! Italijan prvi stiže do brejka u drugom setu, nije dobro!

Prvi set:

3:2 – Još jedan lagan gem za Novaka, samo poen je prepustio rivalu

2:1 – Nije bilo lako, Novak se suočavao sa 0:30, ali je preokrenuo i osvojio gem

1:1 – Još ubedljiviji je bio Siner na svom servisu, Novaku je propustio samo jedan poen, tako da je rezultat izjednačen

1:0 – Odličan početak, Đoković bez većih problema dolazi do prvog gema u finalu