Izvor: Alo
17.10.2024 u 19:51
0

CRNO-BELI SRUŠILI „PONOS IZRAELA“ Partizan dodao gas u poslednjoj četvrtini, savladao Makabi i upisao drugu pobedu u Evroligi

Košarkaši Makabija dočekuju Partizan u hali Aleksandar Nikolić u meč četvrtog kola Evrolige - 20.05

Nakon prve pobede i trijumfa nad Bajernom, košarkaši Partizana gostuju u nekada svojoj kući, hali „Pionir“ gde Makabi igra svoje utakmice kao domaćin.

KRAJ!

39. minut – Stavlja tačku na ovaj meč Džons.

38. minut – Čini se da je sada sve gotovo. Poeni uz faul za Brauna, siguran i sa dodatnog bacanja za velikih osam razlike.

37. minut – Potpuno sam ostao je Nitiklina i pogodio za tri. Ponovo Partizan na maksimalnih „plus sedam“.

36. minut – Dva penala Blata za „minus četiri“.

34. minut – Partizan ima najveću prednost na meču, pogađa jedno bacanje Džons i sada je 70:77. Potpuno se ugasila igra Makabija.

32. minut – Nisu domaći iskoristili dva napada, a onda poentira Braun. Nakon toga trojka Lundberga za „plus šest“.

31. minut – Ponovo dva plus jedan, sada Lundberga. Nakon pregledanog snimka sudije su okarakterisale ovo kao nesportski faul igrača Partizana i dobio je Makabi dva penala, pogodili su oba.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut – Trojka Bonge, pa poeni Kohena. Nastavljaju ekipe da se smenjuju u vođstvu. Za kraj četvrtine Dejvis pogađa uz faul, siguran i sa dodatnog bacanja. Vodi Partizan pred poslednjih 10 minuta.

29. minut – Serija četiri poena domaćih za povratak u vođstvo, Hoard zakucava.

28. minut – Poeni Dejvisa za „plus tri“ Partizana.

26. minut – Hoard sada za dva i prednost Makabija – 57:55. Nakon toga trojka Brauna.

25. minut – Nitiklina za dva, pa trojka Blaza za novo izjednačenje.

24. minut – Greške Makabija i poeni Partizana. Nitikline za dva, a onda Sorkin za tri prekida loš period igre domaćih.

23. minut – Nesportski faul Rivera i penalima Džonsa ponovo je nerešeno, a onda Marinković vraća crno-bele u prednost.

22. minut – Poeni Vanje Marinkovića za „minus dva“.

20. minut – Promašuje Sorkin polaganje, ali je Rivero tu da ispravi i vrati Makabi u prednost.

19. minut – Serija promašaja na obe strane, a onda poeni Rivera pod obručem za novo izjednačenje.

17. minut – Dva penala za Blata koji pogađa oba puta.

16. minut – Džons sada za tri, a onda dvojka Sorkina – 38:42.

15. minut – Trojka Nitikline, pa onda dvojka Džonsa za ekspresnih 0:5 gostiju.

14. minut – Džons je promašio zakucavanje, a onda došao do ofanzivnog skoka i ispravio sopstveni promašaj. Rendolf odgovara, takođe, nakon ofanzivnog skoka.

13. minut – Poeni Rendolfa u kontri za povratak Makabija u vođstvo. Pre toga dva penala pogodio je isti igrač. Nakon toga Džons za dva, a pa trojka ponovo Rendolfa.

12. minut – Nitiklina pogađa za dva i vodi Partizan na „plus tri“.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut – Sada Lundberg za tri i prvo vođstvo crno-belih.

9. minut – Poenima Lundberga nerešeno je posle dužeg vremena.

7. minut – Konsolidovali su se crno-beli, poeni Pokuševskog.

5. minut – Trojka sada i Blata za 18:12.

4. minut – Nova trojka Rendolfa, ali odgovara na isti način Bonga. Nakon toga Rivero poentira uz faul, siguran i sa dodatnog penala.

3. minut – Dosta poena na staru meča, sada i trojka Brauna, a onda nova dva poena Sorkina za izjednačenje.

2. minut – Makabi poentira preko Rendolfa za tri, a onda poeni Dejvisa.

1. minut – Prvi poeni na meču za Partizan preko Brendona Dejvisa koji pogađa sa poludistance.