Izvor: b92
24.10.2024 u 20:45
0

Može li Zvezda da ostane iznad -20?

Real Madrid i Crvena zvezda sastaju se u petom kolu Evrolige, u Španiji. Meč pratite uživo (20.45). 22:10, 24:19, 25:25,

22:35

36′ Neverovatan potez Ljulja

Lopta je ostana na obruču, odnosno onom širem delu koji spaja obruč sa tablom, nakon Ljuljove trojke! Svaka čast kako je uspeo da loptu direktno tu „zabode“ šutem za tri.

Što se drugih stvari tiče, poeni Tavaresa posle dugo vremena, a onda trojka Teodosića uz dosta sreće, za 83:63.

22:30

33′ Malo poena
Minut i po bez ijednog poena, pa bacanja za neuhvatljivog Rejtan-Mejsa, koji pogađa oba za 78:57.

22:25

Kakav potez Plavšića!

Šalje Ibaku „po burek“, pa zakucava u lice Deku, a zatim nehotično udara Ibaku u predelu vrata i brade.

Reakcija Ljulja sve govori…

22:23

31′ Kad pre tajm-aut?!

Ibaka „lepi“ Dos Santosa, a Musa pogađa trojku, pa posle samo 55 sekundi igre u četvrtoj četvrtini Sferopulos zove tajm-aut…

Grk je besan.

22:20

Kraj 3. četvrtine

Ne pogađa Hezonja trojku preko Jaga u poslednjem napadu svog tima, a onda Jago ne uspeva da završi sjajan prodor.

Ostaje 71:54, idemo na dva minuta odmora. Dobra stvar za Zvezdu je što je u 3/4 bio potpuni egal (25:25), ali je loša što je i dalje +17 za domaćina.

22:16

30′ Gedraitis izvukao deblji kraj

Njegova usta završila su na laktu Ibake, koji je dobio nesportsku jer je udario Litvanca kada je gradio loptu.

Gedraitis je imao krvarenje usne, a sada je u svlačionici.

22:14

29′ Jago i Plavšić povukli Zvezdu!

Novi poeni Plavšića, posle sjajne kombinacije sa Jagom, a onda i step-bek trojka Brazilca.

Serija 9:0 Zvezde i Mateo zove tajm-aut, 67:52!

22:10

28′ Zvezda dala znakove života

Konačno su crveno-beli malo živnuli, i u odbrani u napadu. Dobrić poentira posle pasa preko celog terena Teodosića, a onda i dugo čekani prvi poeni Plavšića.

67:47.

22:07

26′ Loše, loše i loše

Opet Kampaco, pa i Abalde prelepo levom rukom.

Na drugoj strani greši Mitrović, a Miler-Mekintajer se zabija u Ibaku i ne uspeva da položi.

+22, 65:43

22:07

25′ Kampaco zaustavio mini-seriju Zvezde

Serija Zvezde od 4:0 preko Mitrovića i Teodosića, ali „seče“ to Kampacom i svojim devetim poenom – 61:43.

22:01

23′ Razigrale se obe strane!

Posle lošijeg starta, čak 10 poena za oko 60 sekundi!

Kalinić odličan, a poentira i Mitrović – 53:36.

21:56

22′ Loš početak drugog poluvremena

Posle minut i po konačno poeni, Hezonja pogađa sa bacanja. Na drugoj strani sjajan pas Teodosića za Kalinića, 48:31.

21:54

Počelo je drugo poluvreme

Može li Zvezda da nadoknadi -17?

21:53

Komentar Sferopulosa

„Dramatično moramo da budemo bolji na obe strane terena. Odbrana nam nije dovoljno dobra. U napadu smo promašili neke otvorene šuteve, ali moramo još bolje da sarađujemo i očekujem to u drugom poluvremenu“.

21:39

Kraj 2. četvrtine

U poslednjem minutu Zvezda upisuje tri poena sa penala, jedan postiže Davidovac, a dva Kenan.

Na drugoj strani Kampaco uspeva da iznudi faul i pogodi oba, pa ostaje 4,5 sekundi do kraja poluvremena, što Zvezda ne uspeva da iskoristi.

Na poluvremenu 46:29, odnosno +17 za Real.

21:32

19′ Sudije u prvom planu, Kampaco treći put probacio kroz noge!

Jago dos Santos je taj koji je prvi put relativno lako probio odbranu Reala prodorom večeras. Dek zatim gazi liniju, iako se činilo da nije, a onda Kenan pravi faul u napadu nad Kampacom, iako se činilo da faula nije bilo.

Kampaco to koristi i TREĆI PUT VEČERAS probacuje loptu protivnicima kroz noge, drugi put Davidovcu, a Endiaje to zakucava za 44:26.

Nadamo se da će se ovo prvo poluvreme što pre završiti.

21:29

Sudije dominiraju večeras

Već treći, četvrti put se gleda snimak po nekoliko minuta da se vidi da li je faul pri šutu ili na zemlji.

Ovog puta zbog Musinog faula sa leđa nad Kalinićem, koji je trebalo da bude za 2+1.

Na kraju odluka da je faul na zemlji, iako je prvo dosuđen faul na šut.

21:29

18′ Real čuva veliku prednost

Musa je lako dobio dva penala i pogodio ih, a Plavšić zatim nije iskoristio manji mis-meč sa Dekom.

Kenan pogađa dugu dvojku, a Kampaco onda u svom stilu iznuđuje faul Dauma, pa pogađa oba (42:24).

Na drugoj strani Endiaje uništava Plavšića pod obručem, pa poena nema.

21:20

16′ Zvezda u sve većem i većem problemu

Posle dugo, dugo vremena Zvezda postiže poene nakon promašaja Dauma koji su sudije videle kao silaznu putanju Tavaresa, iako je nije bilo (33:20).

Međutim, u napadu crveno-beli nemaju nikakav odgovor, a bogami ni u odbrani.

Dek sam kao duh pogađa trojku, a onda i Endiaje posle odlične odbrane Rejtan-Mejsa (38:22).

21:19

15′ Real na +15

Trojka Ljulja sa devet metara nakon izlaznog pasa Tavaresa iz srca reketa.

Real vodi 33:18, idemo na tajm-aut.

21:18

14′ Real se ekspresno oporavio od nokauta

Stala je Zvezda ponovo u napadu, u potpunosti, a sada se Real probudio.

Tri poena Muse u nizu, a onda Rejtan-Mejs probija Teodosića kao od šale i upošljava Ibaku, koji zakucava uz faul (30:18).

21:07

12′ Zvezda se probudila!

Rejtan-Mejs postiže prvi poen u drugoj deonici, ali onda ide serija Zvezde od 8:0 preko Gedraitisa, Dos Santosa i Mitrovića!

Mateo traži tajm-aut, rezultat je 23:18!

21:04

Kraj 1. četvrtine

Minut bez poena, a onda poentira Davidovac sa linije penala, međutim ne uspeva da iskoristi sjajan pas Teodosića u narednom napadu.

Real svoje šanse koristi i to sjajnom timskom igrom. Dek poentira na obruču posle pravovremenog dodavanja Ibake, a uz zvuk sirene Ljulj ne pogađa dalekometnu trojku.

Real već ima 9 asistencija i vodi 22:10.

20:57

8′ Malo (ne)sreće za Zvezdu

Kampaco je postigao koš uz faul Mitrovića, ali je odluka preinačena i dosuđen je faul na zemlji, što je potvrđeno i posle gledanja snimka.

Pomislili smo da je to bila sreća za Zvezdu, kad ono iz istog napada ide trojka Hezonje za 20:8.

20:56

7′ Nesportska!

Potpuno nerazuman potez Tavaresa, koji je u kontro gurao Kalinića sa leđa, a onda ga bacio na pod.

Kalinić pogađa 1/2.

20:55

6′ Tavares dominira

Dva dobra napada Zvezde posle tajm-auta, pa ide polaganje Dauma i trojka Kalinića.

Međutim, i dalje crveno-beli ne mogu ništa da odbrane, a Tavares ima već osam poena – 15:7.

5′ Tajm-aut Sferopulos

Ne samo da se Kampaco poigrava sa Zvezdom, već to radi i ceo tim Reala. Hezonja bez gledanja za Tavaresa, za 10:2, pa Sferopulos zove tajm-aut.

Serija 10:0 domaćina.

20:49

3′ Kampaco 😲

U kontri kroz noge Miler-Mekintajera, za Endiajea koji polaže loptu u koš. Kakav potez!

Ponovo Kampaco diriguje u napadu, a Zvezda nema nikakav plan u napadu, pa je rezultat 6:2.

20:46

2′ Zanimljiv početak

Prvi napad i poeni Miler-Mekintajera, a onda haos na terenu. Trči se na obe strane, ali u napadu se zaleće i gube lopte na obe strane.

Na isteku drugog minuta konačno prvi poeni za domaćina, lako rešava Tavares preko Plavšića – 2:2.