
Foto: S.S./ATAImages
BLOKIRANA PALATA PRAVDE U NOVOM SADU: Protesti u ovim gradovima Srbije
Studenti u blokadi i građani blokiraju Palatu pravde u Novom Sadu 13. dan
Studenti koji već 13. dan blokiraju zgradu pravosudnih organa u Novom Sadu danas su za sat vremena skratili nesmetan ulaz zaposlenima u tim institucijama, pa je blokada nastavljena od 10 umesto od dosadašnjih 11 sati. Protestna okupljanja i odavanje pošte održana su u nekoliko gradova u Srbiji
Protest penzionera na Trgu Republike
Na Trgu Republike u Beogradu održan je protestni skup Udruženja sindikata penzionisanih vojnih lica Srbije u saradnji sa sindikatima penzionera zbog, kako je navedeno, podrške zahtevu studenata za raspisivanjem prevremenih parlamentarnih izbora, kao i predlaganja reforme penzionog sistema.
Nakon okupljanja, penzioneri su se u zajedničkoj šetnji sa studentima, uputili ka zgradi Vlade Srbije u Nemanjinoj ulici. Prethodno, odata je pošta stradalima na železničkoj stanici Novi Sad, i u požarima u domovima za stare u Barajevu i Vojki
Pošta za stradale odata je i u Šapcu, gde je na 16 minuta bio blokiran centar grada.
PROČITAJTE: ODSEKLI MU JEZIK, A ON JE I DALJE GOVORIO: SPC slavi mučenika Isidora, dan bi trebalo provesti u tišini i molitvi
Oprečne informacije o nastavi na Mašinskom fakultetu
Blokada je nastavljena i na Mašinskom fakultetu u Beogradu, gde studenti u blokadi navode da izglasani kombinovani model nastave Naučno – nastavnog veća tog fakulteta nije odluka plenuma.
U međuvremenu, Nastavno – naučno veće donelo je odluku da od ponedeljka na tom fakultetu počne redovna nastava, iako je na njihovom sajtu plan nadoknade objavljen samo za jedan predmet.
Šta se dešava u Novom Sadu
Blokada u Novom Sadu dešava se uoči očekivanog današnjeg izjašnjavanja Apelacionog suda o žalbi na produženje pritvora za trojicu aktivista – Srđana Đurića, Mladena Cvijetića i Davora Stefanovića, koji su optuženi za rušenje ustavnog poretka.
Na sednici sudskog veća održanoj prošle nedelje Apelacioni sud je doneo odluku da se okrivljenim aktivistima Mariji Vasić, Ladu Jovoviću i Lazaru Diniću ukine pritvor i odredi mera zabrane napuštanja stana uz elektronski nadzor.
Marija Vasić, koja je u pritvoru štrajkovala glađu i žeđu, i još petoro aktivista Pokreta slobodnih građana i neformalne studentske organizacije Stav Lazar Dinić, Davor Stefanović, Mladen Cvijetić, Lado Jovović i Srđan Đurić uhapšeni su 14. marta, dan pre protesta u Beogradu, a sumnjiče se za pripremanje dela protiv ustavnog uređenja i bezbednosti Republike Srbije, kao i pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja.
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta pozvali su građane na skup 28. maja ispred novosadskog suda, u znak podrške studentkinji kojoj je polomljena vilica u napadu za koji su okrivljeni aktivisti Srpske napredne stranke.
Blokada u Beogradu i Nišu
U Beogradu je juče počela blokada Pravoslavno bogoslovskog fakulteta, a od jutros je napeta situacija na ulasku u objekat. Prema snimcima sa društvenih mreža, portir fakulteta nije dozvoljavao ulazak u zgradu. Sve se dešava zbog najave o, kako kažu studenti, nelegitimnim ispitnim rokovima.
Prodekan za nastavu na Pravoslavno bogoslovskom fakultetu Univerziteta u Beogradu Srboljub Ubiparipović izjavio je danas da je dogovor sa studentima o održavanju januarskog i aprilskog ispitnog roka postignut u želji da se normalizuje ne samo rad fakulteta, već i da se ostvare osnovna elementarna prava onih koji imaju potrebu da privedu kraju studije ili polože ispite koji su im preostali.
Istovremeno, sedmi je dan kako studenti blokiraju zgradu Rektorata u Nišu, iako je prvobitno planirano da tu ostanu tri dana.
Blokada raskrsnica u Novom Sadu
Zborovi građana Novog Sada najavili su da će danas u ovom gradu blokirati 30 raskrsnica. Blokade počinju u 18 sati i trajaće 45 minuta, u znak protesta zbog toga što još nisu raspisani izbori za mesne zajednice u tom gradu.
Ovo je treća blokada raskrsnica u Novom Sadu.
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

NEMA ŠTA DA IZGUBI OSIM GLAVE: Biciklista vozio moto-putem u suprotnom smeru

POZDRAVITE MI SRBIJU: Donald Tramp otkrio kada planira dolazak u Beograd
