Izvor: kurir
10.01.2020 u 22:41
0

ŽIVOT KAO NA FILMU Ovo je njenih 67 godina života (VIDEO, GALERIJA)

Neda Arnerić umrla je u 67. godini, a brat joj je uz pomoć bravara provalio u stan, gde ju je našao mrtvu.

Neda je tokom života snimila brojne filmove, zvali su je jugoslovenska Širli Templ, a svojom lepotom i talentovanošću skrenula je pažnju na sebe u filmu „Višnja sa Tašmajdana“.

O svojim obnaženim ulogama Neda Arnerić je u jednom intervju rekla: „Nisam imala pojma o tome i igrala sam nešto što još nisam doživela. Naučila sam vrlo rano da je snimanje filma posao koji se u dogovoru s rediteljem treba ozbiljno da hvati“.

PREMINULA NEDA ARNERIĆ Brat je pronašao za stolom

Njen život, pored glume, obeležile su i velike ljubavi. Svakako najveća od njih je doktor Milorad Mešterović, s kojim je bila u braku tri i po decenije. Dr Mešterović je preminuo krejem prošle godine posle duge i teške borbe sa rakom, što je glumica veoma teško podnela.

– On je meni sve, sin, brat, muž, tata, ljubavnik i prijatelj. Toliko sam sretna što smo izgurali zajedno. Bilo je tu raznih čudesa, nismo bili sveci, ali mi je najveći prijatelji – iskreno je jednom prilikom istakla glumica.

Pre njega bila je u braku sa dve poznate ličnosti, a zbog jednog muškarca su se mnogi zgražavali pa čak i njena majka.

Dejan Karaklajić, prvi suprug i reditelj s kojim ste snimili hit komediju „Ljubavni život Budimira Trajkovića“, te legendarni glumac Rade Marković, s kojim ste, takođe, bili u braku. Zbog velike razlike u godinama taj su brak smatrali jugoslavenskom verzijom odnosa Mije Farou i Franka Sinatre. Izazvao je priličan skandal.

– Ah, Rade Marković je i te kako značajan za mene. S njim sam proživela tri divne godine. Sada se začudim koliko je bio stariji od mene, ali među nama je fenomenalno funkcionisalo. Nisam shvatala zašto se svi zgražaju i hvataju za glavu zbog nas dvoje, na čelu s mojom mamom. Možete zamisliti…

Neda je otkrila i kolika je bila razlika u godinama između njih.

NEDINE KOLEGE U ŠOKU Zbogom draga, neka ti Bog da rajsko naselje

– Čak 32 godine, ogromna razlika, koju ja nisam osećala. S njim sam naučila da volim ozbiljnu muziku, čitati pametne pisce, da pripremam pozorišnu ulogu, naučila sam da skijam, igram tenis, šetam po planinama, zavolela prirodu, pa gde ćete više… Bilo nam je prelepo. I sve dok je Rade bio živ, kad god bismo se sreli, s nostalgijom bismo se prisećali tih naših godina. Veliku je ulogu Rade Marković imao u mome životu.

Neda nikada nije krila da je često imala problema i sa depresijom, ali najbolji lek za to joj je, kako je jednom, bio njen partner, kojeg više nema.

– Iako sam sklona depresiji, i ona prođe. Zatvorim se u kuću, ni sa kim ne komuniciram i iščupam se, uz pomoć supruga s kojim sam 35 godina – naglašavala je tada glumica.

PREUZMITE MOBILNE APLIKACIJE

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.

Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74

Ostavite komentar

Unesite pojam i stisnite enter