
LESKOVAC: Oštetio budžet za 26,5 miliona dinara!
U koordiniranoj akciji Poreske uprave – Poreske policije i Ministarstva unutrašnjih poslova, a po nalogu Osnovnog javnog tužioca u Leskovcu, uhapšen je direktor i vlasnik privrednog subjekta iz Leskovca zbog sumnje da je izvršio krivično delo poreske utaje, čime je oštetio budžet Republike Srbije za 26,5 miliona dinara.
Osumnjičeni je tokom 2015. i 2016. godine neosnovano podizao gotov novac sa računa privrednog društva na ime povraćaja pozajmice u ukupnom iznosu od 74,5 miliona dinara i nije obračunao porez na dohodak građana i doprinose za obavezno socijalno osiguranje u ukupnom iznosu od 17.845.010 dinara.
Potom je, na ime navodne nabavke motornog goriva u vrednosti od 38.586.220 dinara neosnovano iskoristio pravo na odbitak prethodnog PDV-a u iznosu od 7.762.704 dinara.
Osumnjičenom licu je određena mera zadržavanja do 48 sati, saopštila je Poreska uprava.
Izvor: Tanjug.rs
Foto: Youtube/Printscreen
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

TROGODIŠNJAK TEŠKO POVREĐEN: Policija istražuje mogućnost da je bio zlosatavljan

RODITELJI SU MU PRIPREMILI MATURSKO ODELO: U Oseniku stradao mladić (19)

HITNA POMOĆ ODMAH INTERVENISALA: Saobraćajna nezgoda na Mostu na Adi
