
Foto: TANJUG/ Gorska služba spasavanja
ZAVRŠETAK DRAME NA FRUŠKOJ GORI: Spasen pilot paraglajder zaglavljen u krošnji drveća
Pilota paraglajdera koji je pri sletanju ostao zaglavljen u krošnji drveća na Fruškoj Gori spasili su pripadnici Gorske službe spasavanja
Stanica Novi Sad dobila je poziv od zaglavljenog pilota paraglajderam nakon čega su spasioci GSS-a za manje od sat vremena bili na lokaciji i započeli su zahtevnu akciju tehničkog spasavanja, navodi se u saopštenju GSS.
Spasiocima GSS-a trebalo je 35 minuta da pilota paraglajdera bezbedno spuste na zemlju.
PROČITAJTE: GLAVA I RUKE PRONAĐENE U KOFERU: Poznati istraživač ubijen u Kolumbiji
U saopštenju navode da se tehničko spasavanje koristi za pristup i transport lica sa nepristupačnih terena.
Takođe, pored veoma eksponiranih padina, koristi se i u vertikalnim uslovima, kao što su stene, jame, kanjoni ili kao u ovom slučaju, krošnje drveća.
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

IZGUBLJENI NA LITICAMA KABLARA: Spasilačke jedinice u potrazi za momkom i devojkom

BESRAMNA KRAĐA: Opljačkana crkva Svetog Ilije u Starom Mirjevu

SUDAR NA PRUZI: Putnički voz udario kamion između Kraljeva i Trstenika
