ŠPANIJA – FRANCUSKA: Španci GAZE ka FINALU! Sve je manje vremena za Francuze!

STADION: Alijanc Arena Minhen

SUDIJA: Slavko Vinčić

Tok meča:

Drugo poluvreme:

88. minut – Još dva minuta do nadoknade vremena, Španci čuvaju loptu.

86. minut – Velika prilika za Mbapea, ali šut preko gola!

83. minut – Laport je naleteo na Žirua i ostao da leži. Ukazuje mu se pomoć.

82. minut – Probao je Jamal ponovo levicom, tik preko prečke!

79. minut – Olivije Žiru ulazi umesto Dembelea. Francuska sve karte baca na napad.

76. minut – Najbolja prilika u drugom poluvremenu za Francuze, dugo je trajala akcija, na kraju je šutirao Ernandez, ali preko gola.

73. minut – Korner za Francuze. Dembele je centrirao, ali bez opasnosti po gol Simona.

63. minut – Dobra prilika za Upamekana, šutirao je glavom, ali preko gola Španije.

62. minut – Trostruka izmena u Francuskoj. Grizman, Kamavinga i Barkola menjaju Kolo Muanija, Kantea i Rabioa!

60. minut – Žuti karton za Čuamenija, oštro je startovao nad Moratom.

59. minut – Dembele je zapretio, ali je Simon siguran.

58. minut – Navijač je utrčao na teren, želeo je selfi sa Mbapeom, ali je brzo reagovala redarska služba, pa je meč nastavljen.

57. minut – Vivian menja Hesusa Navasa. Isusni bek ima žuti karton i sigurno je to jedan od razloga što napušta teren

57. minut – Pokušao je lukavo Mbape po zemlji, ali siguran Simon.

53. minut – Dobra prilika za Francusku, Kante je uposlio Kundea, ovaj ubacio po zemlji, ali Laport izbija u korner. Čuameni je skočio posle kornera, samo do Simona!

50. minut – Još jedan opasan napad Španije, Kukurelja je ubacio u kazneni prostor, Upamekano izbacuje loptu u aut.

47. minut – Kakva šansa za Španiju, poletela je dijagonala ka brzonogom krilnom napadaču Niku Vilijamsu, ali je Menjon poput desnog beka intervenisao van kaznenog prostora.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Prvo poluvreme:

45. minut – Bližimo se odmoru, dva minuta nadoknade!

39. minut – Novi korner za Francuze. Navas je reagovao posle centaršuta Dembelea!

38. minut – Prvi korner za Francuze, centrirao je Dembele, ali Laport otklanja opasnost!

35. minut – Oštar start Ernandeza nad Jamalom. Sve je u redu sa strelcem izjednačujućeg pogotka.

33. minut – Gledamo utakmicu dostojnu finala Evropskog prvenstva. Oba tima napadaju, znaju šta žele, a sve pršti!

28. minut – Kakvu utakmicu gledamo u Minhenu, sve pršti! Francuzi su se oporavili od šoka i sada napadaju!

25. minut – GOOOOL, BLICKRIG. Olmo je izbacio Čuamenija, šutirao, a Kunde je ubacio loptu u svoju mrežu!

21. minut – Lamin Jamal je postigao najlepši gol Evropskog prvenstva! Zamešao je golobradi mladić odbranu Francuske, opalio je sa 25 metara u gornji levi ugao, a Menjon je paradom samo ulepšao majstoriju! Podsetićemo, ovaj mladić ima 16 godina! Nestvarno!

19. minut – Velika prilika za Francusku, Mbape je šutirao, ali su njegov šut blokirali defanzivci Španije.

17. minut – Dinamična utakmica u Minhenu, Francuzi su se povukli posle postignutog gola, alim prete iz kontre.

14. minut – Žuti karton za Hesusa Navasa, srušio je Rabioa na 30 metara od gola i sprečio opasnu kontru!

9. minut – GOOOL, Kolo Muani glavom šokirao Špance! Sjajno je Kilijan Mbape centrirao, a Muani se poklonio i savladao Simona! Ovo je PRVI gol iz igra ze Francuze na ovom prvenstvu.

7. minut – Francuska publika zviždi štoperu Španije Ameriku Laoprtu. Naime, Laport je prošao sve selekcije francuskog nacionalnog tima, nije dobio šansu u seniorima, te je odlučio da promeni fudbalsko državljanstvo, a navijači mu to očigledno nisu oprostili!

5. minut – Novi opasan napad Španije, Ruiz je pokušao glavom, ali preko prečke!

3. minut – Prva opasnost pred golom Francuske, Fabijan Ruiz je centrirao, ali Jamal nije uspeo da zahvati loptu!

1. minut – Počeo je meč u Minhenu!

Fudbaleri Španije i Francuske igraju meč polufinala Evropskog prvenstva od 21 sat na Alijanc Areni u Minhenu.

Didije Dešan je ostavio na klupi jednog od najboljih fudbalera Antoana Grizmana, dok će priliku od prvog minuta dobiti Rendal Kolo Muani!

Španci će izvesti najjače raspoložice snage, Dani Karvahal je suspendovan zbog crvenog kartona, dok će i Robin Le Normand propustiti meč zbog broja žutih kartona.

Poznati su sastavi za večerašnju utakmicu:

Španija: Unai Simon, Navas, Naćo, Laport, Kukurelja, Rodri, Fabijan Ruiz, Jamal, Olmo, Vilijams, Morata.

Francuska: Manjan, Kunde, Saliba, Upamekano, Ernandez, Kante, Čuameni, Kamavinga, Dembele, Kolo Muani, Embape.

Pre meča:

Posle skoro mesec dana fantastičnih mečeva, velikih uzbuđenja, suza, radosti znoja, borbe, emocija, došlo je vrme da saznamo ko će biti prvi finalista Evropskog prvenstva.

Gledaćemo moćnu reprezentaciju Španije koja je pokazala najviše u dosadašnjem toku turnira, izbacila domaćina Nemačku u četvrtfinalu, ali u utakmicu ulazi osakaćena suspenzijama zbog žutih kartona.

Francuska s druge strane nije blistala, za ceo turnir nisu postigli gol iz igre (frapantan podatak), prošli su Portugal na penale, ali im je odbrana na nivou, imaju šampionski gen, znanje i iskustvo, tako da ih nikako ne treba otpisivati.

Očekuje nas istinski praznik fudbala, a neutralni posmatrači će definitivno uživati.