Izvor: Kurir
02.06.2024 u 17:51
0

SRBIJA NA TRAGIČAN NAČIN ISPUSTILA FINALE EVROPSKOG PRVENSTVA: Orlići u finišu primili dva gola

Fudbalska reprezentacija Srbije do 17 godina na tragičan način je ispustila plasman u finale Evropskog prvenstva.

Srbija je poražena od Portugalije sa 3:2, iako je vodila sa 2:0.

Tim selektora Jovana Damnjanovića će igrati za treće mesto protiv poraženog iz duela Danska – Italija, dok će pobednik tog meča sa Portugalijom igrati za titulu.

SRBIJA – PORTUGALIJA 2:3 (2:0)

TOK MEČA

2. POLUVREME

90+5. minut – GOOOL! Potpuni preokret Portugalaca – 2:3

Veliki preokret Portugalaca. Ponovo su probili po desnoj strani, Edgar Mota je centrirao, a Žoao Trovisko glavom postigao gol.

90+4. minut – Novi nalet Portugalaca

Žoao Trovisko je na nabačenu loptu reagovao, ali je njegov udarac završio preko prečke.

90+1. minut – Mora promašio šansu

Uh, dobro je. Mogao je portugalski tim do potpunog preokreta, ali je Mora šutirao tik pored stative.

90. minut – Vasilić dobio žuti karton

Napravio je faul na sredini terena veznjak Srbije.

89. minut – GOOOL! Portugalci stižu do izjednačenja – 2:2

Rodrigo Mora je postigao gol za izjednačenje. Tekla je akcija po desnoj strani, Eduardo Fernandes je ubacio, a Mora matirao Jovanovića. Njegov peti gol na turniru, trenutno je najbolji strelac.

86. minut – Izmena u Portugaliji

Đovani Kueda izlazi, a ulazi Žoao Trovisko. Napadač umesto napadača.

78. minut – Vasilić promašio veliku šansu

Ušao je Vasilić u peterac, predriblao čak i golmana, ali je onda zakomplikovao i šutirao pored stative.

76. minut – Žuti za Kuendea

Stojanović je sjajno intervenisao, a potom ga je Kuende nezgodno udario i zaradio opomenu.

73. minut – Dvostruka izmena u Srbiji

Andrija Maksimović izlazi, a ulazi Bogdan Kostić. Jovan Ćirić menja Đorđa Rankovića. Ranković je dobio žuti karton zbog sporog izlaska iz igre.

70. minut – Nova prilika za Portugalce

Mora šutira sa ivice šesnaesterca, pored gola. Srbija je potpuno pala u igri, nema veznog reda. Portugalci su sve opasniji.

68. minut – Jovanović spasava gol

Greška naše odbrane, Patrao je izašao sam ispred golmana Jovanovića, pokušao da ga predibra, ali je golman Srbije sjajno intervenisao.

66. minut – Još jedna izmena u Portugaliji

Portugalci pojačavaju pritisak. Umesto Žoaoa Simoeša ulazi Tijago Fereira.

61. minut – Izmena u Portugaliji

Izašao je Gabrijel Silva, ušao Edgar Mota. Takođe, izašao je Martim Kunja, a ušao Alfonso Patrao.

60. minut – GOOOL! Portugal je smanjio autogolom

Smušena odbrana Srbije, lopta se od Damjanovića odbila u gol. Portugalija je izvela slobodan udarac, lopta je pala u peterac, udarila Damjanovića u leđa i odbila se u gol. Šteta. Gol se pripisuje Gabrijelu Silvi.

59. minut – Žuti karton za Stojanovića

Kapiten Srbije je požuteo zbog faula nad Soarešom.

56. minut – Dvostruka izmena u Srbiji

Vuk Roganović menja Nikolu Simića. Aleksa Damjanović menja Dušana Makevića. Simić izlazi zbog povrede.

55. minut – Velika prilika za rivala

Dubinska lopta ka Kuandeu, ovaj je izbio sam ispred Jovanovića, ali nije šutirao već je pokušao da uposli saigrača i pogrešio.

52. minut – Prečka spasla Portugalce

Sjajna lopta Cvetkovića u prazan prostor, Ranković je predriblao golmana Fereiru, potom šutirao ali pogodio samo prečku.

47. minut – Prvi pokušaj Srbije u drugom poluvremenu

Makević je oprobao šut, Fereira odbranio.

46. minut – Izmena u Portugaliji

Promena napadača, umesto Kardosa Varele u igri je Eduardo Fernandes.

1. POLUVREME

45+1. minut – Kostov „požuteo“

Kostov je prvi fudbaler Srbije koji je zaradio javnu opomenu. Faulirao je Ruija Silvu.

44. minut – Stativa Makevića

Mogla je Srbija do novog gola, međutim Makević je pogodio okvir gola

37. minut – GOOOL! Autogol Portugalaca – 2:0

Još jedna sjajna akcija Srbije, Milosavljević je poslao dugu loptu ka Cvetkoviću. Ovaj je pored dvojice čuvara izvukao loptu i prebacio na levu stranu gde je Ranković bio usamljen. Šutirao je, golman Fereira je odbranio, ali je lopta zhakačila Kunju i odbila se u gol.

29. minut – Milosavljević sačuvao gol

Odlična akcija Portugalaca po desnoj strani, šutirao je Gabrijel Silva, a Milosavljević ispred gol-crte intervenisao.

27. minut – Uf, velika prilika za Srbiju

Maksimović je dobio dobru loptu od Cvetkovića u srcu šesnaesterca, šutirao ali tik iznad prečke. Šteta.

22. minut – GOOOL! Srbija vodi golom Cvetkovića – 1:0

Mihajlo Cvetković je krunisao sjajnu akciju „Orlića“.

Sa Makevićem je odigrao dupli pas po levoj strani, a onda sa 15-tak metara plasirao loptu u donji levi ugao gola golmana Portugalije.

19. minut – Varena propustio šansu utakmice

Izbio je napadač Portugalije sam ispred golmana Jovanovića, mogao da bira gde će da šutira, a onda traljavo uputio loptu daleko od stative.

14. minut – Prvi žuti karton na meču

Portugalac Felicisimo je prvi upisan u beležnicu izraelskog sudije. Faulirao je oštro Vasilića.

11. minut – Pršti na obe strane

Kuenda je šutirao sa 20-tak metara, lopta je pogodila prečku.

10. minut – Maksimović u prilici

Novi atak Srbije, Maksimović je šutirao, ali je Ferereira bio na mestu.

4. minut – Prva velika prilika za rivala

Intenzivan početak utakmice, Varela je izbio sam ispred golmana Jovanovića, međutim njegov šut je izblokiran.

3. minut – Nova prilika za Srbiju

Ranković je šutirao sa oko 18-19 metara, golman Portugalije je izbio u korner.

1. minut – Velika šansa za Srbiju

Već u 30. sekundi Srbija je imala veliku šansu. Petković je izašao sam ispred golmana rivala, ali je šutirao pravo u njega.

SRBIJA – PORTUGALIJA

Stadion: AEK arena, Larnaka

Sudija: David Fuksman (Izrael)

SRBIJA: Jovanović – Bubanja, Milosavljević, Simić, Stojanović (k) – Kostov, Makević, Vasilić – Maksimović, Cvetković, Ranković. Trener: Dobrivoje Mutavdžić

PORTUGALIJA: Fereira – Soareš, Rui Silva, Sousa, Kunja – Mora, Felićisimo, Simoeš (k) – Kuenda, Gabrijel Silva, Varela. Trener: Žoao Santoš

Fudbalska reprezentacija Srbije do 17 godina od 17 časova na Kipru igra protiv Portugalije u polufinalu Evropskog prvenstva.

„Orlići“ su u četvrtfinalu savladali Austriju sa 3:2, dok je Portugalija bila bolja od Poljske sa 2:1.

Otežavajuća okolnost po srpski tim biće to što selektor Jovan Damnjanović neće sedeti na klupi. On je dobio dva žuta kartona zbog radovanja klupe nakon važnih pogodaka. Njega će zameniti Dobrivoje Mutavdžić.

U drugom polufinalu od 19.30 sati igraju Danska i Italija.