14.09.2024 u 20:31
0

ZVEZDA POBEDOM ULEPŠALA 61. ROĐENDAN MARAKANE: Crveno-beli spremni za Benfiku i večiti derbi, Delije se oprostile od Bore Čorbe!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak rezultatom 2:0 u utakmici 8, kola Superlige Srbije.

Strelci su bili Duarte iz penala u 29. minutu i Ivanić u 48.minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 19 bodova i utakmicom manje, dok je Napredak ostao na 8 bodova.

Zvezda je napadala od starta, novajlija Silas se pošteno ispromašivao.

U 29. minutu dosuđen je penal za Zvezdu nakon što je lopta udarila u ruku igrača Napretka. Duarte je bio siguran sa bele tačke

Drugo poluvreme:

90. minut – Utakmica je produžena za tri minuta

85. minut – Napredak je dobio crveni karton!

Ignjatović je dobio crveni karton zbog neopreznog starta nad Seulom nakon VAR provere.

83. minut – Radonjić pogodio stativu

Šutirao je Radonjić lopta zakačila jednog igrača Napretka i završila na stativi.

79. minut – Nova izmena

Luka Ilić menja Olajinku

78. minut – Šerif se obrukao

Sjajna akcija, Mimović je spojio Šerifa sa golom, aovaj promašio celu loptu

75. minut – Kakva šansa za Zvezdu!

Mimović je prošao po desnoj strani, uposlio Šerifa, a Balević krajnjim naporom sprečava siguran pogodak.

71. minut – Nastavlja Zvezda sa napadima, ređaju se prilike pred golom Napretka.

67. minut – Sjajan intervencija Glazera

Karaklajićć je šutirao u bliži ugao, Izraelac paradom sprečio gol.

62. minut – Milojević pravi trostruku izmenu!

Radonjić menja Sivasa, Dalsio umesto Elšnika, a Šerif je zamenio Duartea.

55. minut – Kakva šansa za Sivasa!

Novi igrač crveno-belih bio je sam predriblao golmana,ali se na kraju spetljao i prilika je propala.

53. minut – Nastavlja Zvezda sa napadima.

48. minut – GOOL – 2:0 – IVANIĆ

Elšnik je izveo 11 korner za Zvezdu, lopta prošla kroz šumu nogu i došla do Ivanića koji ju je rutinski ubacio u mrežu.

46. minut – Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme:

45. minut – Prvo poluvreme je produženo za jedan minut

44. minut – Čak deseti korner za crveno- bele

Uglavnom ih je izvodio Elšnik, ali bez prave prilike posle udaraca iz ugla

41. minut – Nova prilika za Zvezdu.

Šutirao je Olajinka iz izgledne situacije, brani Balević.

35. minut – Inicijativa Zvezde i posle vodećeg gola.

29. minut – GOOL – 1:0 – DUARTE!

Dosuđen je penal za Zvezdu nakon što je lopta udarila u ruku igrača Napretka. Duarte siguran sa bele tačke Sporan penal, jer je lopta pre nego što je udarila Marinkovića u ruku istog igrača pogodila u nogu u klizećem startu. Pavle Ilić nije imao dilemu, potvrdio je VAR nejgovu odluku.

25. minut – Već osmi korner za Zvezdu

Napadaju crveno-beli i pritiskaju.

20. minut – Napredak dobro parira favorizovanim crveno-belima.

13. minut – Velika prilika za Napredak

Sjajno je prošao Petković izbio ispred Glazera ali je Izraelac sjajno reagovao i sprečio pogodak.

11. minut – Velika prilika za Silasa

Ivanić je sjajno prošao uposlio Silasa koji je dva puta pokušao ali nije uspeo da matira Balevića

8. minut – Zvezda napada od starta utakmice ređaju se opasne situacije pred golom Napretka.

3. minut – I drugi novajlija Rade Krunić oprobao je udarac iz daljine ali nije bio precizan.

1. minut – Utakmica je počela i odmah velika šansa za debitanta Silasa koji je izbio sam ispred Balevića, ali je mu je golman Napretka odbranio udarac