Izvor: alo sport
15.06.2024 u 23:05
0

ITALIJA – ALBANIJA Neverovatan preokret na samom kraju! Šampion je dokazao titulu i ide dalje!

Fudbalska reprezentacija Italije igra protiv Albanije u prvom kolu grupe B na Evropskom prvenstvu

Albanci su još jednom pokazali svoje nevaspitanje, horski su zviždali himni Italije.

SASTAVI:

Italija: Donaruma – Di Lorenco, Dimarko, Bastoni, Kalafiori – Žoržinjo, Barela, Pelegrini, Fratezi, Kijeza – Skamaka

Albanija: Strakoša – Mitaj, Ajeti, Đimsiti, Hisaj – Bajrami, Ramadani, Aslani – Seferi, Broja, Asani

ITALIJA – ALBANIJA 2:1 (2:1)

80. minut – Dimarko je odlučio da se iskupi za grešku kod prvog gola. Vukao je loptu 30 metara, šutirao hrabro, ali je Strakoša na visini zadatka.

76. minut – Još jedna izmena u Albaniji, Manaj menja Broju

75. minut – Znatno je opao ritam meča, Italijani sigurno čuvaju prednost.

67. minut – Odlična prilika, Dimarko je centrirao Di Lorenco šutirao glavom, ali je njegov udarac blokiran.

59. minut – Fenomenalan udarac Kijeze, ali preko gola

51. minut – Žuti karton za Kalafjorija. Srušio je Broju koji takođe dobija javnu opomenu. Slobodan udarac za Albaniju. Aslani je šutirao ali samo do živog zida.

45. minut – Poluvreme, Italija vodi 2:1.

44. minut – Solidan pokušaj Asanija iz velike daljine, lopta odlazi preko gola.

22. minut – Potpunu kontrolu su preuzeli Italijani.

16. minut – Gooooool! Italija dolazi do preokreta, strelac je Barela! Nikola Barela je šutirao iz prve sa oko 15 metara i doneo vođstvo aktuelnim evropskim šampionima.

11. minut – Goooool! Italija vrlo brzo stiže do izjednačenja, Bastoni je strelac glavom nakon kornera, odnosno centaršuta Pelegrinija!

8. minut – Dobar napad Albanije, Broja je probio, dodao do Asanija čiji je šut blokiran. Prvi udarac iz ugla. Aslani je centrirao , Žoržinjo izbio za još jedan korner.

2. minut – Prilika za Italiju, Skamaka je sjajno proigrao Pelegrinija, ovaj šutirao sa nekih desetak metara, ali lopta završava pored stative.

1. minut – Utakmica je počela! Gooool! Bajrami donosi prednost Albaniji, kakav šok! Samo 23 sekune bile su potrebne totalnom autsajderu za vođstvo.

U ovoj grupi nalaze se još Španija i Hrvatska.