Izvor: Tanjug
11.11.2022 u 22:59
0

Košarkaši Srbije savladali su selekciju Velike Britanije rezultatom 74:68 u meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo!

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Njukaslu selekciju Velike Britanije rezultatom 74:68 (21:20, 17:14, 19:17, 17:17) meču grupe I drugog kruga kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, koje će biti održano 2023. godine.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Dušan Ristić sa 15 poena uz 11 skokova, dok je Danilo Anđušić dodao 14. Aleksa Radanov i Marko Jagodić-Kuridža ubacili su po 10. Kod domaćih, najbolji je bio Gabrijel Olaseni sa 20 poena, dok je Luk Nelson dodao 15.

Naša selekcija ima skor od četiri pobede i tri poraza, dok Britanci imaju jedan trijumf i šest neuspeha. Srbija će u ponedeljak od 20 sati u Beogradu dočekati Tursku.

Srbija je dobro otvorila meč i povela 7:2. Naša selekcija je održavala prednost od pet poena, a u petom minutu srpski košarkaši su imali vođstvo od 12:7. Usledila je serija Britanaca od 7:0 za prvo vođstvo domaće selekcije od 14:12. Međutim, Srbija je uspela da dobije prvu četvrtinu 21:20.

Naši košarkaši su poveli 24:20 na startu druge četvrtine, ali su Britanci serijom 9:5 u 14. minutu stigli do izjednačenja, 29:29. Domaći košarkaši su poveli 34:32 u 17. minutu, ali je naša selekcija uspela da napravi seriju od 6:0 i da prvo poluvreme dobije rezultatom 38:34.

Srbija je zaigrala angažovanije u drugom delu treće četvrtine, a naša selekcija je u 28. minutu došla do dvocifrene prednosti od 57:47. Britanci su u finišu ovog dela meča smanjili na 57:51.

Nekadašnji predsednik FIFA Sep Blater poručuje: „Da sam ja predsednik FIFA, Iran bi bio izbačen sa Mundijala!“

Srbija je u 32. minutu povela 62:53. Igralo se potom poen za poen, a domaća selekcija je u 38. minutu prišla na minus pet poena (70:65). Srpski košarkaši nisu iskoristili nekoliko napada, a utakmica je potom ušla u neizvesnu završnicu. Britanci su na 43 sekunde pre kraja smanjili na 70:68, a potom je Ognjen Jaramaz pogodio za vođstvo od 72:68. Anđušić je zatim sa linije slobodnih bacanja potvrdio pobedu Srbije.

Letonija je ranije večeras u gostima pobedila Grčku 80:60, dok je Turska na svom terenu bila bolja od Belgije 86:54.

U ponedeljak će se sastati: Srbija – Turska, Letonija – Velika Britanija i Belgija – Grčka.

Plasman na SP izboriće tri najbolje plasirane selekcije iz grupe.

Tabela grupe I: Letonija 6-1, Srbija 4-3, Grčka 4-3, Turska 3-4, Belgija 3-4, Velika Britanija 1-6.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.

Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: