Izvor: Kurir
14.12.2024 u 17:53
0

OVE GODINE EVROLIGA NIKAD UJEDNAČENIJA: Crvena zvezda i Partizan sanjaju titulu Evrolige!

Čuvajte se beogradskih rivala...

Koliko puta ste čuli: „Ove godine je Evroliga nikad ujednačenija“?

Najbolje klupsko košarkaško takmičenje u Evropi izrazito je dobilo na popularnosti poslednjih godina, kvalitet košarke je odličan, a timovi su toliko izjednačeni da se više ništa ne može smatrati iznenađenjem.

Crvena zvezda i Partizan doprineli su popularizaciji takmičenja, slike sa njihovih mečeva obilaze svet, šeruju se snimci na Instagramu, Tik Toku, Fejsbuku, Tviteru, ali daleko od toga da je to jedina uloga večitih.

Mnogi sadašnji i bivši treneri, košarkaški analitičari, svi koji su na neki način vezani za ovu divnu igru često upozoravaju da su apetiti večitih preveliki, ali da li je to baš tako!?

SRBIJA ĆE DA ISPAŠTA: Ostaje bez navijača protiv Albanije

CRVENA ZVEZDA

Crvena zvezda trenutno zauzima osmo mesto u Evroligi uz pozitivan skor 8-7, a ono što je kuriozitet je da je protiv prvih pet ekipa na tabeli (Pariz, Fenerbahče, Monako, Olimpijakos, Bajern) ekipa Janisa Sferopulosa slavila u svakom duelu.

Poslednji trijumf došao je protiv Olimpijakosa, i to vrlo dominantnom igrom, a navijači su zadovoljni. Ne zaboravimo da su nedostajali Filip Petrušev i Džoel Bolomboj, a ne treba trošiti reči koliko oni znače ovom timu..

Imali su crveno-beli svoje šanse i protiv Panatinaikosa u Areni, a da ne pominjemo da su brutalno pokradeni u Kaunasu protiv Žalgirisa i kod kuće protiv Barselone.

Zapravo su jedino Real Madrid i Partizan u potpunosti nadigrali crveno-bele.. Avaj, za prosutim mlekom ne vredi plakati, a i ovaj skor posle 15 kola obećava borbu za visoke domete.

PARTIZAN

Što se izabranika Željka Obradovića tiče, njihovu sezonu možemo opisati kao „povratak otpisanih“.

Otpisali su ih naravno oni koji „nikad nisu šutnuli mače s praga“, a ne košarkašku loptu, ali mora se priznati da nije bilo prijatno posle skora 2-8.

Bilo je u startu nesrećnih poraza (Virtus, Monako i Armani kod kuće, Pariz u gostima), neuigranosti tima, neshvatanja uloga, ali su se i tada videli obrisi igre i ideja.

Stvari su legle na mesto posle pobede nad Crvenom zvezdom, a računajući i taj meč crno-beli su vezali pet trijumfa (Zvezda, Žalgiris, Olimpijakos, Panatinaikos, Alba), ne planiraju da stanu, a i raspored im ide na ruku. Zauzimaju 12. mesto elitnog takmičenja, ali imaju samo trijumf manje od pozicije osam.

PREUZMITE MOBILNE APLIKACIJE

Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.

Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74

Ostavite komentar

Unesite pojam i stisnite enter