Izvor: Tanjug
20.10.2022 u 23:02
0

POBEDA CRNO-BELIH U EVROLIGI Košarkaši Partizana nadigrali Virtus iz Bolonje 90:62! (VIDEO)

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Virtusa iz Bolonje rezultatom 90:62 (27:11, 24:21, 18:15, 21:15) u meču četvrtog kola Evrolige.

Košarkaši Partizana su posle tri poraza pobedom protiv Virtusa zabeležili prvi trijumf ove sezone u Evroligi.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džejms Naneli sa 20 poena, dok su Matijas Lesor i Danilo Anđušić dodali po 14. Jam Madar je ubacio 11, a Kevin Panter 10. U ekipi Partizana na večerašnjem meču 10 košarkaša se upisalo u strelce, svi osim Uroša Trifunovića i Gregora Glasa.

U ekipi Virtusa najbolji je bio Ismael Beko sa 11 poena, dok je Kajl Vims dodao 10. Srpski košarkaš Miloš Teodosić, koji je bio na meti uvreda navijača Partizana, za 12 minuta na terenu nije uspeo da se upiše u strelce.

Partizan će u narednom kolu, 27. oktobra u Beogradu igrati sa Žalgirisom, dok će Virtus gostovati Realu.

Trener košarkaša Crvene zvezde pred evroligaški okršaj sa Real Madridom: „Nemamo puno vremena, ali pokušaćemo da se osvežimo i pripremimo!“

Partizan je dobro ušao u meč i poveo u 4. minutu 13:4. Prednost „crno-belih“ je rasla iz minuta u minut, a domaći košarkaši su dobili prvih 10 minuta rezultatom 27:11.

Partizan je u drugoj četvrtini održavao ubedljivu prednost, a košarkaši „crno-belih“ su sa nekoliko atraktivnih zakucavanja oduševili pristalice domaćeg tima. Partizan je prvo poluvreme rešio u svoju korist 51:32.

Lesor i Naneli su nastavili sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, a igrači Partizana su nošeni podrškom sa tribina u 28. minutu stekli čak 21 poen prednosti (64:43). „Crno-beli“ su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 69:47.

Domaći košarkaši su nastavili sa odličnom igrom i u 33. minutu kada su stekli prednost od 31 poen (78:47). Partizan je potom rutinskom igrom sačuvao ubedljivo vođstvo do kraja meča i zasluženo je stigao do prve pobede u Evroligi.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.
Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: