Izvor: 24SEDAM
12.10.2024 u 18:25
0

STUDENTSKI CENTAR – PARTIZAN: Košarkaši Partizana pobedili sa 80:60!

U trećoj četvrtini koja je bila posebno zanimljiva, domaćin je ostao i bez trenera

Košarkaši Partizana gostuju u Podgorici, ekipi Studentskog centra koja je dosta dobro počela sezonu u AdmiralBet ABA ligi. U tri utakmice su upisali dve pobede, dok su crno-beli sa maksimalnim učinkom – 3/3.

4. četvrtina

36. minut – Pokuševski ispred Nila, ali je košarkaš SC-a napravio grešku u koracima.

35. minut – Provukao se nekako Džons i poentirao, za 67:53.

34. minut – Vučeljić je prebacio Pokuševskog i smanjio na 64:52. Nije Partizan realizovao napad, pa je onda Braun napravio faul. Svoju prvu ličnu grešku. Bogavac umesto Drobnjaka, a na liniju bacanja je stao Nil. Pogodio je samo prvo, za 64:53.

33. minut – Pokuševski je faulirao Anđušića. Partizan je stigao do najveće dosadašnje prednosti od 14 poena (64:50). Novi tajm-aut za domaćina.

32. minut – Anđušić je zatim faulirao Dejvisa. Pogodio je Braun za dva poena, za 60:50. I dok je isicalo vreme za napad, Nil nije uspeo da pogodi za dva poena. Braun je pogodio uz faul, za 62:50. Drobnjaku je dosuđen prekršaj.

Lopta je pripala Partizanu, ali je onda Braunu svirana nošena lopta.

31. minut – Braun je pokušao za tri, ali je lopta izašla iz obruča i stigla u ruke Drobnjaka. Onda je u narednom napadu Anđušić izgubio loptu.

3. četvrtina

50:56

24. minut – Treća lična za Bongu u pokušaju da napravi blok. Bacanja izvodi Hadžibegović, prvo je pogodio, ne i drugo, ali ofanzivni skok Nikolića. Zatim Drobnjak gazi aut-liniju, pa je posed za Partizan.

23. minut – Bonga nije pogodio za tri poena. Ali u novom napadu nema poena ni Nakića.

22. minut – Iz nekoliko „popravnih“ Nakić ipak pogađa koš domaćina. Za 50:38. Zatim nema poena Nikolića, trči Lundberg, a faul pravi Hadžibegović.

Lundberg ne pogađa za tri, a onda i tehnička za trenera domaćina Petra Mijovića zbog ulaska u teren i prigovora sudijama.

Ubrzo i isključenje Mijovića, zbog dve tehničke.

21. minut – Nikolić fintira i pokušava levim rukom ispod koša, ali je to prilično neprecizno. Nakić na jednoj strani precizan, a na drugoj Nil. Pogađa uz faul. Pogađa i sa linije bacanja – 48:38 za Partizan.

Džons ubedljivo najefikasniji sa 14 poena. Za tri poena je imao 3/3.

2. četvrtina 35:46

20. minut – Lundberg iz teške pozicije ne pogađa, ali sve ipak ispravlja Dejvis. Za prednost od 46:35.

Poslednji napad ima SC, uz faul Nilikine. Drobnjak za tri poena, ali ne pogađa. Ostale su još dve sekunde, i faul Bonge. Nikolić je na liniji slobodnih bacanja. Ne pogađa prvo, ni drugo.

18. minut – Hadžibegović preko Pokuševskog, za 42:31. Sada uspešniji i od Dejvisa, pa zbog toga Obradović traži tajm-aut. 42:33 je rezultat, a trener Partizana je veoma ljut i viče na svoje igrače.

17. minut – Dejvis krade loptu Nilu. Napad za Partizan, koji solo prodorom završava Džons, polaganjem – 42:29.

16. minut – Nil pogađa sa poludistance, a onda Džons za Dejvisa koji zakucava. I to baš snažno.

Evo i TV tajm-auta.

15. minut – Džons iz naskoka, ali ne pogađa. Lopta skače po obruču, ali ne prolazi kroz njega. Izlazi Marinković, a ulazi Lakić.

Nil do Bogavca koji sa osam metara ne pogađa za tri poena. Nil pritiska Džonsa i lopta ide preko pola, samim tim pripada domaćinu.

14. minut – Grbović ulazi na teren i odmah pogađa za tri poena – 35:25. Smanjena je prednost Partizana.

Posle tehničke dosuđene domaćinu, Marinković je pogodio sa linije bacanja. Novi posed za Partizan. Prodor Brauna, za 38:25. Bogavac do Nikolića koji je sam i koji zakucava – 38:27.

13. minut – Dejvis pogađa oba slobodna bacanja – 35:22.

12. minut – Na liniji bacanja je Drobnjak koji smanjuje na 26:20. Nova asistencija Dejvisa i nova trojka Džonsa – 29:20.

Onda je posle poena Mirkovića, Džons fauliran u pokušaju za tri poena. Partizan sada vodi sa 33:22.

11. minut – Posle dobrih pasova Pokuševskog i Dejvisa, trojka Džonsa i sada je 26:19.

1. četvrtina 17:23

10. minut – Nil preko Dejvisa, ali kratko. Ipak lopta za SC, posle čega Drobnjak pogađa za 20:17. Onda i Pokuševski pogađa za tri poena – 23:17.

9. minut – Šansu dobija i mladi Mirković koji pogađa, a na drugoj strani uzvraća Dejvis i sada je 20:15 za Partizan.

8. minut – Nil i dalje nerešiva enigma za Partizan, ali onda Lundberg pogađa pod faulom. Dejvis odličan pas (preko glave) do Lundberga koji ide na drugi obruč i pogađa,

Mijović traži tajm-aut.

7. minut – Ponovo precizan Bogavac, za 11:11. Onda na drugoj strani, Koprivica za novu prednost Partizana – 13:13.

6. minut – Hadžibegović pored Koprivice i smanjuje na 8:7. Pada nezgdono Bonga, a onda i prekršaj koji pravi Nakić.

TV tajm-aut.

6. minut – Prvo vođstvo Podgoričana, Nil za 9:8. Uzvraća Nilikina trojkom, za 11:9.

5. minut – Lundberg pogađa za tri poena – 8:2, ali istom merom uzvraća Bogavac i sada je 8:5 za Partizan.

4. minut – Bonga povećava na 5:2. Za sada malo poena. Nil protiv Nakićamm ali ne pogađa.

3. minut – Nil pokušava iz teške pozicije, ali lopta neće u koš. Na drugoj strani, Koprivica i Lundberg kombinuju, ali tri sekunde u reketu. Lopta za domaćina.

2. minut – Nil do Bogdanovića koji pokušava za tri iz ugla, ali lopta izlazi iz obruča. Skače Bonga i hvata loptu. I dalje je 3:0 za goste.

1. minut – Nilikina otvara odlično utakmicu za Partizan, dalekometna trojka, za 3:0.

15.56 – Tajrik Džons preskače ovu utakmicu, priliku za debi ima mladi Mitar Bošnjaković

15.50 – Podsetimo, crno-beli su u Podgoricu stigli posle poraza u Evroligi, u Madridu.