01.08.2024 u 12:03
0

NASTAVLJA SE POTOP „DELFINA“: Srbija se držala tri četvrtine, pa doživela KATASTROFALAN poraz!

Vaterpolo reprezentacija Srbije doživela je još jedan poraz na Olimpijskim igrama u Parizu. Ovog puta od "delfina" su bili bolji Španci i to rezultatom 15:11 (3:4, 3:3, 3:3, 2:5).

Uskoro opširnije…

Srbija – Španija

11:15 (3:4, 3:3, 3:3, 2:5)

ČETVRTA ČETVRTINA:

32. minut – Granados pogađa za 15:11. Igra „delfina“ se raspala! Kraj utakmice i poraz Srbije rezultatom 15:11.

31. minut – Faul u napadu Srbije, plus isključenje za Dušana Mandića koji se neće vraćati u bazen do kraja meča. Španci su blizu treće pobede i prolaska u četvrtfinale turnira.

30. minut – Ne ide, pa ne ide… Promašili smo još jedan napad, a Španci su iz kontre stigli do 13:10. Strelac je ponovo bio Perone, ovo je treći gol iskusnog i legendarnog Španca. Strahinja Rašović asistirao je Nemanji Uboviću i smanjili smo na 13:11. Granados pogađa za 14:11.

29. minut – Odbranili smo se! Možemo li do gola i novog priključka?

28. minut – Dedović je izborio peterac koji je u gol pretvorio Mandić. Sada je 12:10.

27. minut – Alvaro Granados pogađa za 12:9! „Delfini“ srljaju ka novom porazu.

26. minut – Previše prilika je propušteno i Španci to koriste. Rezultat je 11:9.

25. minut – Španci su imali prvi napad, ali se naša reprezentacija odbranila.

TREĆA ČETVRTINA:

24. minut – Još jedna šansa da se rezultat izjednači je propuštena, ali ni Španci nisu dali gol, pa je na kraju ove četvrtine rezultat 10:9.

23. minut – Imali smo priliku za izjednačenje, ali je nažalost nismo iskoristili.

22. minut – Dušan Mandić pogađa za 10:9. Mogu li „delfini“ do preokreta?

21. minut – Odbranili smo se sa igračem manje, ali nismo uspeli da postignemo pogodak u narednom napadu. Ostalo je 10:8.

20. minut – Novi pogodak Španaca koji su opet na tri gola prednosti i vode sa 10:7. Odličan napad Srbije sa igračem više i Nikola Dedović smanjuje na 10:8.

19. minut – Dušan Mandić sa distance smanjuje na 9:7.

18. minut – „Furija“ je dodala gas i ponovo je na plus tri! Iz peterca pogodio je Granados.

17. minut – Španci imaju prvi napad i u trećoj četvrtini. Felipe Perone pogađa za 8:6. Nismo uspeli da odgovorimo i pored toga što smo imali dva igrača više.

DRUGA ČETVRTINA:

16. minut – Munariz sa distance pogađa za novo vođstvo Španije koja na drugi odmor odlazi uz jedan gol prednosti – 7:6.

15. minut – Ćuk iz peterca donosi izjednačenje Srbiji! Trenutno je 6:6!

14. minut – Mandić pogađa! Srbija se vraća! Trenutno je 6:5.

13. minut – Nismo uspeli da se vratimo na gol zaostatka, ali raduje bolja igra u odbrani.

12. minut – Konačno gol! Nikola Jakšić se drugi put upisuje u listu strelaca i smanjuje na 6:4.

11. minut – Nije dobro! Munariz pogađa za 6:3. Smeši se novi potop „delfina“.

10. minut – „Delfini“ nisu uspeli da se odbrane sa dva igrača manje, pa je Famera pogodio za 5:3.

9. minut – Španci imaju prvi napad u drugoj četvrtini.

PRVA ČETVRTINA:

8. minut – Kabanjas pogađa sa distance za novo vođstvo Španaca. Ipak, Nemanja Ubović uzvraća i poravnava na 3:3! U finišu prve četvrtine Španija dolazi do novog vođstva preko Sanauhe.

7. minut – Jako tvrda utakmica, oba tima se muče u napadu. Na semaforu stoji rezultat sa isteka četvrtog minuta – 2:2.

6. minut – Nastavlja se sa odličnim odbranama, i dalje je 2:2.

5. minut – Odbranili su se „delfini“ sa igračem manje, ali nisu iskoristili svoj napad, Ćuk je pogodio prečku.

4. minut – Nikola Jakšić pogađa za 1:1.

3. minut – Felipe Perone na isteku trećeg minuta iz kontra napada pogađa za 1:0. Španci vode.

2. minut – I posle dva minuta rezultat je 0:0. Oba tima imaju ozbiljne probleme u napadu.

1. minut – Strahinja Rašović izborio je prvi napad za našu reprezentaciju. Bez golova posle 60 sekundi, po jedan napad promašili su i naši reprezentativci i Španci.

UOČI MEČA:

Vaterpolisti Srbije nastavljaju svoje takmičenje na Olimpijskim igrama u Parizu utakmicom protiv jednog od favorita za zlatnu medalju – selekcije Španije.