UBEDLJIVO VOĐSTVO NAŠIH KOŠARKAŠICA: PAKLENA ZAVRŠNICA – Spas za sve nas, POBEDILA SRBIJA!

SRBIJA i PORTORIKO u borbi za četvrtfinale.

TOK MEČA

SRBIJA – PORTORIKO 58:55
40. minut – Benitez pogađa sva tri bacanja i smanjila na dva razlike – 57:55. Stanković je promašila oba bacanja. Lopta je za Srbiju.

40. minut – Haos na terenu minut 54 sekunde pre kraja pri rezultatu 57:52. U borbi za loptu su bile Dragana Stanković i Mija Holingšed. Stankovićeva je završila na parketu, a onda je pokušala da se obračuna sa protivničkom igračicom.

37. minut – Posle sedam minuta Stanković konačno postiže prve poene za Srbiju – 57:50. Srbija je prethodno promašila deset napada u četvrtini.

36. minut – Rosado je faulirana za dva bacanja. Pogodila je oba – 55:47. Portoriko je u seriji 11:0, a Srbija je bez poena u poslednjoj četvrtini, odnosno više od pet minuta. Tajm-aut za Marinu Maljković.

33. minut – Holingšed smanjuje trojkom na 55:43. San Antonio precizna, Portoriko je u naletu – 55:45. Serija rivala 9:0.

32. minut – Roma dodatno smanjuje rezultat – 55:40.

31. minut – Holingsšed smanjuje – 55:38.

3. ČETVRTINA
28. minut – Nova trojka Jovane Nogić – 53:36. Četvrta trojka i 14 poena. Stanković stiže do 12. poena – 55:36.

27. minut – Nogić precizna za tri na asistenciju Dugalić, brzih 5:0 za srpski tim posle tajm-auta – 50:33.

26. minut – Džons pogađa za dva – 45:33. Serija Portorika 7:2 u trećoj četvrtini. Tajm-aut za Marinu Maljković. Čađo prekida post srpskog tima – 47:33.

24 minut – San Antonio u kontri postiže dva poena – 45:31. Period igre bez poena naših košarkašica. Samo dva poena za skoro pet minuta.

23. minut – Raca je hrabro krenula u reket, a onda faulirana za dva bacanja. Promašila je, nažalost, oba. San Antonio postiže trojku – 45:29.

22. minut – Raca dvojkom otvara drugo poluvreme, njen četvrti poen – 45:26.

Dragana Stanković predvodi Srbiju sa 10 poena. Po osam poena su postigle Saša Čađo, Jovana Nogić i Maša Janković, a poen manje Ivon Anderson. U strelce se upisala i Ivana Raca sa dva poena.

Srbija ima šest osvojenih lopti, a naterala je rivala na 11 izgubljenih lopti. Naš tim ima čak 16 asistencija, od toga Anderson sedam, a Nogić pet.

Naš tim ima i osam skokova više u odnosu na rivala – 22:14.

U timu Portorika Kvinones je najefikasnija sa pet poena.

2. ČETVRTINA

20. minut – Gibson pogađa za tri – 41:24. Stanković na asistenciju Race – 43:24. Kvinones smanjuje na 43:26.

17. minut – Asistencija za Anderson i poeni za Mašu Janković – 36:19. Janković je polovična sa linije bacanja – 37:19.

16. minut – Nova trojka Jovane Nogić – 34:19. Osam poena srpske reprezentativke, toliko ima i Čađo.

12. minut – Čađo pogađa svoju drugu trojku – 28:17. San Antonio smanjuje na 28:19.

11. minut – Roma smanjuje sa linije bacanja – 23:17. Sjajna asistencija Angele Dugalić i poeni Stankovićeve – 25:17.

1. ČETVRTINA

9. minut – Melendez u kontri smanjuje na 21:15. Anderson postiže nove poene – 23:15.

8. minut – Stanković je u kontri faulirana za dva bacanja. Pogodila je oba za 19:10. Benitez pogađa treću trojku za Portoriko – 19:13. Anderson je precizna – 21:13.

7. minut – Dragana Stanković se na asistenciju Nogić upisala u strelce – 14:7. Kvinones pogađa za tri poena – 14:10. Čađo vraća trojku – 17:10.

6. minut – Rosado pogađa trojku – 11:5. Janković je faulirana za dva bacanja, pogodila je jedno za 12:5. Melendez smanjuje na 12:7.

5. minut – Maša Janković se upisala u strelce – 11:2.

4. minut – Ivon Anderson pogađa prvu trojku na meču – 9:2. Tajm-aut za Batista.

Promena iz minuta u minut naše devojke napreduju.

2. minut – Ivana Raca je faulirana, bila je precizna oba puta sa linije slobodnih bacanja – 4:2.

1. minut – Saša Čađo dvojkom otvara meč – 2:0. Girantes smanjuje u kontri – 3:2.

Startne petorke

Srbija kreće u sastavu Anderson, Nogić, Čađo, Raca i Krajišnik.

Portoriko ulazi u meč sa petorkom San Antonio, Roma, Džons, Girantes, Holingšed.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije odigraće prvu utakmicu na Olimpijskim igrama u Lilu i Parizu u nedelju od 21 sat protiv selekcije Portorika.

Izabranice Marine Maljković, posle dvomesečnih priprema imaće prvu prepreku na takmičenju na kome učestvuju treći put uzastopno.

-Jedva čekamo da krene, da prva utakmica prođe kako treba. Portoriko nikako ne smemo potceniti, imaju dve-tri dobre igračice koje su i u Evroligi. Taktika jeste da njih zaustavimo. Moramo da iskoristimo mladost koju imamo u ekipi, da dobro skačemo – rekla je kapitenka tima Tina Krajišnik.

Reprezentaciju Srbije na Igrama u Lilu i Parizu predstavljaće Ivana Raca, Saša Čađo, Nevena Jovanović, Ivon Anderson, Dragana Stanković, Jovana Nogić, Maša Janković, Aleksandra Katanić, Anđela Dugalić, Tina Krajišnik, Mina Đorđević i Nadija Smailbegović.

-Ko je tu favorit, a ko nije, to nas apsolutno ne zanima. Ulazimo maksimalno u utakmicu, da pokušamo da primenimo na terenu sve ono što smo pripremale poslednja dva meseca i da ostvarimo prvu pobedu koja bi nam bila značajna za nastavak takmičenja. Prvi meč jeste naša šansa za plasman u četvrtfinale. Nema iskupljenja posle. Ova utakmica mora da se pobedi. Uostalom, za tu utakmicu smo se najviše i pripremale i važno je da to primenimo na terenu i da ostvarimo pobedu – istakla je Dragana Stanković.

U grupi A na Olimpijskom turniru su još i selekcije Kine i Španije, protiv kojih će Srbija igrati u sredu i subotu. Prolazak u Pariz u četvrtfinale obezbediće dve prvoplasirane ekipe iz grupe i dva od tri najbolje trećeplasirana tima.