Izvor: KURIR
20.08.2024 u 09:26
0

ŠOKANTAN PORAZ OLGE DANILOVIĆ: Srpkinja imala 4:0 u odlučujućem setu, pa doživela totalni SUNOVRAT

Ovo se ne viđa često...

Neverovatan poraz doživela je srpska teniserka Olga Danilović na startu kvalifikacija za US open.

Olga je ispustila pobedu protiv kineske teniserke Ksinju Gao i tako neslavno završila kvalifikacije za poslednji Grend slem u sezoni.

Posle velike borbe, koju je obeležio nestvaran preokret, Gao je slavila rezultatom 2:1 u setovima (6:4, 4:6, 4:6) posle 150 minuta igre.

NOVI REKORD ZA NOVAKA: Federer je davno pao, sada i Nadal!

Verovali ili ne, Olga je u odlučujućem trećem setu imala prednost od 4:0 i 40:15 na svoj servis i umesto da rutinski završi posao, dozvolila je protivnici da se vrati i napravi čudesan preokret.

Potpuno se „ugasila“ na terenu. Osvojila je samo pet poena do kraja seta i tako doživela šokantan poraz.

Gao je nakon šest vezanih gemova na kraju osvojila set sa 6:4.

Olga je tako neslavno zvršila kvalifikacije, a njena rivalka nastavlja borbu za mesto u glavnom žrebu. Naredna protivnica biće joj Ukrajinka Julija Starodubceva.