Izvor: Kurir
06.08.2024 u 16:40
0

NESTVARAN PREOKRET ORLOVA I MAGIČNI NIKOLA JOKIĆ: Od MINUS 24 i IVICE PONORA do POBEDE protiv Australije

SRBIJA - AUSTRALIJA 93:90 (17:31, 25:23, 25:11,15:17 ) Hala: Bersi, Pariz Sudije: Hoan Roso (Francuska), Hulio Anaja (Panama) i Vojčeh Liška (Poljska)

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Australiju u četvrtfinalu Olimpijskih igara rezultatom 95:90 posle nestvarnog preokreta, minusa od 24 poena u prvom poluvremenu i produžetka!

Za veliko finale, Srboija će se boriti protiv pobednika meča SAD – Brazil!

Kraj regularnog dela završio je rezultatom 82:82, ali onda je na scenu stupio Nikola Jokić, najbolji košarkaš planete.

Nemoćni su bili naši momci u prvom poluvremenu i to je bio najjači utisak. Rešetali su Gidi i Mils naizmenično, a odbrana Srbije bila je nepostojeća. 20 poena pomenutog Milsa i 13 Gidija, previše za dve četvrtine košarke. Plejmejker Autralije je u jednom trenutku imao 18 poena, a kompletan naš tim zajedno 17!

Imala je Australija u prvom delu i 24 poena prednosti (20:44), sve je funkcionisalo u njihovoj igri, a besni selektor Pešić je „ludeo“ na tajm-autima. Defanziva je bila osnovni problem, selektor je ukazivao na to da imamo četiri mala faula, a da nam se šetaju kroz reket.

Probudili su se delimično krajem druge deonice naši momci. Aleksa Avramović i Marko Gudurić su pojačali energiju, malo je utegnuta odbrana, a rezultat je smanjen na pristojnih -12 (42:54).

Kakvi smo Srbiju videli u trećoj četvrtini. Defanzivna klinika Alekse Avramovića, mnogo jača agresivnost celog tima.

Iako nisu igrali perfektno, koristilu su sve greške rivala i trojkom Bogdana Bogdanovića, a potom i Dobrića prokrenuli rezultat! 67:65 na kraju treće deonice.

Igralo se koš za koš u poslednjoj deonici. Vasa Micić je u jednom trenutku sam držao igru Srbije na svojim leđima, ali je umalo postao tragičar.

Tok meča:

Produžetak:

45. minut –JOOOOOKIIIIĆ, najbolji košarkaš planete! 93:90. preuzeo je sve u svoje ruke, odigrrao dve odbrane, postigao četiri poslednja poena. Nije gotovo. Ostalo je još 25 sekundi, Australija ima napad. Petrušev krade loptu iz auta! Fauliran je Bogdan Bogdanović! Pogaša kapiten oba. 95:90

44. minut – Odbranili smo se. Jokiiiić iz reketa. 91:90. JOOOOOKIIIIĆ, najbolji košarkaš planete! 93:90

43. minut – Trojka Gidija, neverovatno! 87:90. Onda i faul u napadu Micića.

42. minut – Trojka Mekveja. Micic promašuje zicer. 85:85. Rit pogaša preko Micića. 85:87. Odgovara Bogi. 87:87

41. minut – Prvi napad za Australiju, Mils ubija tablu! Trojka Ognjena Dobrića, KOBRA je ponovo ujela! 85:82

Četvrta četvrtina:

40. minut – Drama u poslednjem minutu. Mils je imao loptu, promašio je. Fauliran je Jokić. 32 sekunde do kraja. Tajm-aut. Gledaćemo penal završnicu. Fauliran je Vasa Micić u poslednjoj sekundi napada. Dugo je trajao napad Srbije, Jokić je šutirao, Vasa uhvatio loptu koja ne bi dotaknula obruč. Čist faul Gidija. Najbitninja bacanja u životu Vase Micića. Promašio je prvo, pogodio drugo. 82:80. Ostalo je 9.8 sekundi do kraja. Australija ima napad. Treba čuvati šut za tri poena.

39. minut – Koš Gidija sa jedne noge. 81:80. Promašuje Micić, zatim i Gidi, skok Vase. Obračun dva plejmejkera u završnici.

38. minut – Fauliran je Vasa Micić na šutu za tri poena. Gidi ga šalje na liniju penala. Precizan je Vasa stoprocentno! 81:78

37. minut – Greška Jokić, ali zatom izbijena lopta Gidiju u kontri. Trojka košarkaša Čikaga. 78:78

36. minut – Poeni Micića koji izrasta u heroja. 78:75 Odbrana Srbije, a zatim i loš napad. Neizvesno je.

35. minut – Trojka Mekveja. Mils je kao najniži igrač na terenu uhvatio svoj promašaj i usledila je kazna. 76:75

34. minut – Kaaaakva bomba Vase Micića. Sa 10 metara u poslednjoj sekundi napada. 76:72

33. minut – Još jednom Egzum, tajm-aut Pešić! 73:71

32. minut – Ma razigrali su se Orlovi, Milutinov pravi „livadu“ Vasi koji lagano poentira! 73:67. Odgovara Egzum. 73:69

31. minut – Poeni Petruševa iz reketa. Odgovara Mekvej. 69:67

Kraj treće četvrtine

30. minut – Odbranila se Srbija, Jokić je bio u kontri gde je fauliran. Ima najbolji košarkaš planete dva slobodna bacanja. Precizan oba puta. 67:65. Faul u napadu Gidfija koji ima šta da objasni sudiji koji mu oprašta tehničku! Sudije odgovaraju dosudivši faul u napadu Milutinovu.

29. minut – Greši Micić, poklanja loptu rivali. Onda i poklon na drugoj strani. Koraci Denijelsa. Dva uzastopna promašaja Jokića za tri poena.

28. minut – Izuzetno neinteligentan faul Avramovića nad Egzumom, uradio je bodiček nad Egzumom!

27. minut – VODI SRBIJA! Bogdan Bogdanović! 61:60

26. minut – Faul u napadu Egzuma! Aleksa ima defanzivnu kliniku u drugom delu igre!

25. minut – Avramović je pritisao Milsa koji gubi loptu. Napad za Srbiju! Trojka Dobrića! 59:60

24. minut – Poentira Mils, odgovara Bogdan! Potom i krade loptu i pogađa trojku! 54:58

23. minut – Arbitri gledaju snimak. Lopta je prvobitno dosuđena za Australiju, Gidi j je izbija iz ruku Dobrića za kog su smatrali da ima poslednji kontakt. Promenili su svoju odluku, napad je za Srbiju! Prodor Alekse Avramovića! 48:58

22. minut – Aleksa Avramović popravljaj promašaj indisponiranog Bogdana Bogdanovića. 46:56. Zicer promašuje Petrušev, NEVEROVATNO! Gidi poentira posle greške Jokića. 46:58

21. minut – Prvi napad u drugom poluvremenu za Srbiju. Odmah greška Bogdanovića. Poeni Filipa Petruševa posle dobre odbrane. 44:54

Kraj prvog poluvremena.

Druga četvrtina:

20. minut – Flouter Gudurića. 39:54.

19. minut – Poeni Egzuma uz faul Bogdanovića! Sve što su mogli da urade pogrešno, danas su naši košarkaši uradili. Pogađa i dodatno bacanje. 37:54

18. minut – Trooojka Gudurića, vraća se Srbija! 37:48. Vraća Gidi trojku, šteta, bili smo u naletu. 37:51

17. minut – Novi poeni Petija Milsa. Može li neko da zaustavi veterana koji se pretovorio u reinkarnaciju Majkla Džordana!? 30:48 Nesportski potez Denijelsa koji je ramenom udario Aleksu Avramovića koji je ostao da leži. Sudije gledaju snimak!

16. minut – Poeni Jokića, a onda i dobra odbrana. Može li Srbija da se trgne!? 30:46

15. minut – Nesportska lična greška nad Aleksom Avramovićem. Sudije gledaju snimak. Ukrao je Aleksa loptu Egzumu koji ga je zaustavio u kontri.

14. minut – Trojka Duopa Rita! Ko god je pomislio da šutne, ubacio je trojku! 20:44. Novi tajm-aut Pešića! Au kako je besan selektor Srbije! Očitao je bukvicu našim momcima! Avramović poentira konačno! 22:44. Odgovara nestvarni Gidi. Na drugoj strani Jokić sa poludistance. 24:46

13. minut – Vasa Micić pogaša trojku, zakucavanje Lendejla na drugoj strani. 20:41

12. minut – Zakucavanje Rita, katastrofa Srbije! Tajm-aut Pešić! 17:37. Promašuje Bogdan, Mils odgovara. Mils 18 – Srbija 17, to sve govori o našoj odbrani.

11. minut – Novi poeni Petija Milsa, nestvarno! Bekovi Srbije ne mogu da sačuvaju NIKOGA! 17:33. Još jedan šut Milsa! Ima poena koliko i cela reprezentacija Srbije. 17:35

Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine, slabo, slabo, slabo…..

10. minut – Nova trojka Milsa, neverovatno koliko lošu odbranu igramo! 17:29. Ponovo greška u napadu i Mils fauliran u kontri. Pogaša oba slobodna bacanja, već ima 10 poena! 17:31

9. minut – Peti Mils se prošetao kroz reket Srbije! 17:23. Sada i greška srbije i trojka Milsa iz kontre! 17:26

8. minut – Mekvej pogađa novu trojku za Australiju, odgovara Jokić iz reketa. 17:19. Poeni Egzuma iz teške pozicije. 17:21

7. minut – Novi poeni Gidija koji je vrlo raspoložen! 13:16. Fenomenalni Nikola Jokić na drugi obruč. 15:16

6. minut – Denijels se prošetao kroz reket Srbije za lake poene. Tajm-aut Pešić. Mora odbrana da bude na mnogo višem nivou! 8:12. Kakav odgovor iz minuta odmora, trojka Bogdanovića! 11:12. Megvej odgovara za dva. Na drugoj strani precizan Jokić. 13:14

5. minut – Novi poeni Gidija, već ih ima 6. 7:8. Petrušev je fauliran i ide na liniju penala. Ponovo je promašio prvo, ali pogodio drugo. 8:8. lendejl poentira prelako iz reketa. 8:10

4. minut – Još jedan prodor Gidija koji je za sada centralna figura kod Australije. Odgovara Bogdan trojkom. 7:6

3. minut – Promašio je Bogdanović ceo koš iz ugla, stiže kazna od Gidija. 4:4

2. minut – Petrušev poentira uz faul Keja. Odlično je Srbija prepoznala prednost, Filip je mnogo viši i lako je rešio ovaj duel. Promašuje dodatno bacanje. 4:0. Mils odgovara za prve poene Australije.4:2

1. minut – Počela je utakmica u Parizu! Prvi poeni sa Srbiju, odličan flouter Ognjena Dobrića! 2:0