Izvor: ALO
16.07.2024 u 20:15
0

UBEDLJIV PORAZ SRBIJE NIJE JEDINA BRIGA „Orlovi“ se ugasili u finišu, povredio se jedan od ključnih igrača

Košarkaška reprezentacija Srbije igra protiv Australije prijateljsku utakmicu u Abu Dabiju

Već u sredu „orlove“ čeka novi veliki izazov, pošto će se sasatati sa selekcijom Sjdinjenih Američkih Država.

Svetislav Pešić je odlučio da za susret sa Australijom poštedi Bogdana Bogdanovića i Ognjena Dobrića.

Ono što više od porzaza brine jeste povreda Vanje Marinkovića koju je zaradio sredinom treće četvrtine i više se nije vraćao u igru.

Australija je mnogo bolje počela meč, prednjačio je iskusni Peti Mils koji je vrlo brzo postigao osam poena.

Pešić je u finišu prve deonice na teren poslao Jaramaza, Pokuševskog, Radanova i Milutinova, a Australija je posle uvodnih deset minuta vodila sa 20:15.

Australija je uglavnom bila u prednosti, ali je Srbija na odmor otišla sa pola koša prednosti. „Orlovi“ su u finišu poluvremena napravili seriju 6:0 i poenima Alekse Avramovića u kontri došli do 40:39.

Mnogo problema u igri Srbije bilo je i u trećoj deonici. „Orlovi“ su igrali na mahove, a prednost je uglavnom bila na strani Australije, maksimalno plus šest (54:48). Vanja Marinković sredinom tog perioda požalio se na povredu, reagovao je lekarski tim „orlova“, a novi košarkaš Partizana više se nije vraćao na teren.

U poslednjoj četrvitini ključna je bila serija Australije 12:0 za prvu dvocifrenu prednost 78:67 na nešto manje od tri minuta pre kraja.

Srbija će u sredu u 18 časova igrati protiv selekcije Sjedinjenih Država, a poslednje provere pred Olimpijske igre imaće u duelima sa Japanom (21. jul) i sa Grčkom u „Beogradskoj areni“.

Filip Petrušev je sa 17 poena bio najefikasniji, Nikola Jokić je imao 14 poena i 14 skokova, dok su po 12 imali Aleksa Avramović i Nikola Milutinov, a 7 poena ubacio je Vanja Marinković.

U redovima Australije, 28 poena je imao Peti Mils, 15 poena, 7 skokova i 4 asistencije Dante Egzum, 13 je imao Džoš Gidi.

SRBIJA – AUSTRALIJA (18.00)

Hala: Etihad (Abu Dabi)

Srbija: Jokić, Micić, Gudurić, Ristić, Milutinov, Petrušev, Radanov, Avramović, Plavšić, Marinković, Jaramaz, Pokuševski

Australija: Denijels, Kej, Lendelj, Mils, Gidi, Delavedova, Egzum, Grin, Ingliš, Mekvaj, Rit

Četvrta četvrtina:

40. minut – Trojka Egzuma kojom je stavljena tačka na utakmicu. Kraj, Srbija – Australija 73:84!

39. minut – Poeni za Srbiju posle dugo vremena, Petrušev je precizan.

38. minut – Nekoliko loših napada Srbije, Australija pred pobedom.

36. minut – Ponovo neverovatni Mils, serija Australije 5:0.

35. minut – Mils je promešao odbranu Srbije, a Denijels pogodio trojku u poslednjoj sekundi napada.

34. minut – Ne služi Avramovića šut za tri, ali odličan je na prodoru.

33. minut – Nesporazum u odbrani naših košarkaša, kažnjava Egzum.

32. minut – Neverovatno šta je promašio Lendejl, čist zicer. Milutinov zakucava posle sjajnog pasa Avramovića.

31. minut – Ide Avramović na polaganje i pogađa. Sjajan pas Radanova za Avrmovića koji dolazi do lakih poena u kontri.

Treća četvrtina:

30. minut – Dve trojke zaredom je promašio Aleksa Avramović, kraj treće deonice, Australija vodi 62:59.

29. minut – Konačno trojka za Srbiju, pogađa je Aleksej Pokuševski.

28. minut – Nastavlja se rezultatska klackalica. Egzum je pogodio oba bacanja.

Na klupi Srbije je Vanja Marinković sa bolnom grimasom na licu.

27. minut – Nikola Jokić ima dabl-dabl, 12 poena i 12 skokova.

26. minut – Jokić u kontri donosi izjednačenje Srbiji i dolazi do svog desetot poena.

25. minut – Sjajan pogogak Vase Micića – 52:54.

24. minut – Neverovatan je Peti Mils, njegov 21. poen.

23. minut – Ponovo Petrušev poentira, Filip je naš najbolji igrač večeras.

22. minut – Lepa kacija Micića i Jokića. Gidi pogađa za dva i Australija ima minimalnu prednost. Trojka Lendejla. Petrušev poentira sa mnogo osećaja.

21. minut – Odličan prodor Marka Gudurića koji se upisuje u strelce.

Druga četvrtina:

20. minut – Nekoliko lakih poena za Srbiju u finišu poluvremena posle dobre odbrane. Orlovi na odmor odlaze sa vođstvom 40:39.

19. minut – Jokić je pogodio oba penala i došao do tek četvrtog poena.

18. minut – Peti Mils pogađa svoju treću trojku. Gidi pogađa uz faul.

17. minut – Četiri poena u nizu Filipa Petruševa, nerešeno je – 32:32.

16. minut – Nova trojka za Australiju, sada Delavedova pogađa.

15. minut – Nekoliko odličnih napada Srbije, Vasa Micić diriguje igrom „orlova“

14. minut – Milutinov zakucava posle ofanzivnog skoka. Mils je izvukao tri slobodna bacanja.

13. minut – Sjajan pas Micića za Petruševa koji pogađa trojku.

12. minut – Denijels se lepo snalazi i pogađa uz malo sreće. Pokuševski beleži dva promašaja u nizu.

11. minut – Milutinov pogađa oba slobodna bacanja. Razigra se Milutinov i sada pogodio u Jokićevom stilu.

Prva četvrtina:

10. minut – Kraj prve četvrtine, Australija vodi 20:15.

9. minut – Nova trojka za Australiju, Mekvej je ovoga puta pogodio.

8. minut – Evo prve minijature Nikole Jokića.

7. minut – Vanja Marinković je promašio oba bacanja. Nikola Jokić „tih“ na početku duela.

6. minut – Prvi poeni za Egzuma. Gudurić ne pogađa otvorenu trojku, na drugoj strani precizan je Mils i Australija ima +5.

5. minut – Vrlo lep prodor Vase Micića, Srbija vodi 9:8.

4. minut – Evro prve trojke za Srbiju, pogodio je Vanja Marinković. Dve izgubljene lopte Vase Micića zaredom.

3. minut – Peti Mils pogađa trojku i Australija vodi. Vasa Micić ne uspeva da vrati, a Mils ponovo pogađa za tri. Idemo na prvi tajm-aut.

2. minut – Gidi je realizovao oba penala. Petrušev se lepo snalazi i dolazi do prvih poena.

1. minut – Denijels nije pogodio za tri u prvom napadu. Odlična akcija Srbije i laki poeni Vase Micića.

17.40 – U sastavu za ovaj meč neće biti Bogdana Bogdanovića i Ognjena Dobrića.

17.15 – Meč Srbije i Australije prenose RTS i Arena sport.

16.57 – Posle turnira u Abu Dabiju Srbija će u Beogradu odmeriti snage sa Japanom (21. jula), a dan kasnije i sa Grčkom.

16.53 – Australija je u ponedeljak dosta dobro parirala Amerikancima i doživela sasvim podnošljiv poraz 98:92.

16.51 – Srbija je u dve utakmice koje su bile zatvorene za javnost savladala Holandiju, da bi potom bila bolja i od Francuske u Lionu.

16.50 – Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prijateljskoj utakmici u kojoj se sastaju Srbija i Australija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Abu Dabija.