Izvor: mozzart
08.06.2024 u 16:56
0

NACIJA LAKŠE DIŠE: Piksi ušrafio šrafove ORLOVIMA Srbija sjajnom igrom potopila Vikinge i sa pobedom kreće put NEMAČKE

Gotova je utakmica u Stokholmu, Srbija ide na Evropsko prvenstvo sa pobedom od 3:0 nad Švedskom. Bravo i srećan put!

Selektor fudbalera Srbije Dragan Stojković Piksi podelio je utiske posle pobede nad Švedskom

„Odigrali smo na visokom nivou, pre svega u taktičkom smislu. Pobedili jesmo, vraćamo se kući da vidimo svoje porodice i to je to… Mislim da su momci delovali koncentrisano, o motivaciji da ne govorim. Bitno je da nam se nisu ponavljale neke stvari od ranije. Ne treba praviti neku euforiju od ovoga, treba očekivati još bolju Srbiju u Nemačkoj“, rekao je Stojković za RTS.

Fudbaleri Srbije savladali su Švedsku u Stokholmu sa 3:0 u poslednjoj pripremnoj utakmici pred Evropsko prvenstvo

Nisu najbolje krenuli „orlovi“ na ovom meču. Šveđani su bili opasniji, imali mnogo veći posed lopte i inicijativu.

#related-news_0

Na različite načine su Šveđani dolazili u situacije da ugroze gol Predraga Rajkovića, koji je bio na najvišem mogućem nivou tokom čitave utakmice.

Golman Majorke je nekoliko puta sprečavao čist gol za Šveđane. Rajković je imao čak devet odbrana na ovoj utakmici.

Srbija je povela u 19. minutu golom Sergeja Milinkovića-Savića koji je ostao potpuno sam. Iskoristio je dodavanje Andrije Živkovića i glavom zakačio loptu taman koliko je trebalo da je skrene u praznu mrežu.

Šveđani su u drugom poluvremenu pojačali pritisak. Srbija se grčevito branila, a tako je bilo sve do drugog gola u 60. minutu. Tada smo videli majstorstvo Aleksandra Mitrovića.

Iskoristio je centaršut Filipa Mladenovića po zemlji, uklizao i lobovao golmana Robina Olsena.

„Orlovi“ su postigli još jedan gol do kraja utakmiče, tačnije to je učinio Dušan Tadić u 70. minutu. Nakon nekoliko odbitaka u kaznenom prostoru, Tadić je natrčao na loptu i zakucao je u gol.

Srbiju očekuje nastup na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj koje počinje 14. juna. „Orlovi“ su u grupi C sa Engleskom, Danskom i Slovenijom.

Selektor Dragan Stojković Piksi izveo je najjsči sastav. Srbija je prethodno, pre četiri dana poražena od Austrije u Beču sa 2:1. Ipak, ima jednog iznenađenja, a to je štoper Nemanja Stojić, koji nastupa za TSC iz Bačke Topole.

Stadion: Frends Arena, Sudija: Hasper Verhut

Švedska: Olsen – Kraft, Hien, Lindelof, Kajuste – Jonson Saletros, Forsberg, Kuluševski – Eliason, Nilson, Elanga

Srbija: Rajković – Pavlović, Milenković, Stojić, Živković, Ilić, Milinković-Savić, Lukić, Mladenović, Vlahović, Mitrović

Srbija – Švedska

19:56

KRAJ! Pobeda Srbije 3:0

Sjajna partija „orlova“ pred Evro.

19:49

84′ Tadić ostao da leži

Dobio je nezgodan udarac, uhavtio se za glavu i ostao da leži. Srećom, posle nešto više od minuta je ustao.

19:39

75′ Srbija čuva prednost

Napadi Švedske su sve ređi.

19:34

70′ GOL! Srbija vodi 3:0

I Dušan Tadić se upisao u strelce. Imala je Srbija situaciju tri na tri nakon odlično istrčanog kontranapada. Posle nekoliko odbitaka, na loptu je natrčao Tadić i zakucao je u gol.

19:31

69′ Promašaj Vlahovića

Dobio je sjajnu loptu, prevario golmana, ali je promašio iz šuta iskosa, imao je prazan gol.

19:25

60′ GOL! Majstorija Mitrovića – 2:0

Nakon odlične akcije, lopta je došla do Mladenovića na boku, koji je centrirao i pronašao Mitrovića, a fudbaler Al Hilala je postigao majstorski gol i duplirao prednost našeg tima.

19:22

59′ Srbija u sve većim problemima

Isak je uputio udarac iz prve nakon što mu je dodao loptu Elanga. Rajković je bio dovoljno pribran.

19:18

55′ Nova velika prilika

Šveđani su ponovo opasno zapratili. Imali su korner koji je izveo Emil Forsberg. Uspeo je da pronađe Lindelofa, koji je uputio vrlo opasan šut, ali srećom, Rajković je bio dobro postavljen i uspeo je da odbrani.

19:15

52′ Šveđani imaju inicijativu

Srbija teško izlazi na kraj sa Šveđanima u drugom poluvremenu za sada.

19:08

46′ Brani Rajković

Odmah na početku drugog poluvremena su Šveđani uputili udarac, ali je golman Srbije bio pribran.

45+ Srbija oštećena?

Kuluševski je povredio Pavlovića tako da je po mnogima trebalo da dobije direktan crveni karton, ali ga nije dobio. Izbio je haos. Igrači Srbije su okružili sudiju i protestvovali, ali uzdalud.

18:44

43′ Odličan Rajković

On je bio najsnalažljiviji prilikom ovog centaršuta Šveđana. Golman Srbije je uspeo da uhvati loptu i prekine napad protivnika.

18:40

37′ Velika prilika za Švedsku

Opšta konfuzija se desila u odbrani našeg tima prilikom ovog napada. Lopta nije izbijena, i srećom nije došla do nekog od švedskih fudbalera, već je završila u rukama golmana Rajkovića.

18:34

32′ Šansa za Švedsku

Istrčali su Šveđani kontranapad. Forsberg je dodao do Elange, ali je pas ipak bio prejak, pa fudbaler Notingem Foresta nije uspeo da je na adekvatan način primiri i nastavi napad.

18:33

31′ Mirniji period

Švedska pritiska, imala je jednu polupriliku, kada je posle centaršuta po zemlji lopta prošla kroz ceo kazneni prostor našeg tima, ali srećom nije imao ko da je dohvati. Osim toga, nije bilo prilika.

18:22

21′ Nova pretnja Švedske

Lopta se odbila do Kuluševskog, koji je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

18:21

19′ GOL! Srbija vodi

Naša ekipa je iskoristila lošu reakciju odbrane Švedske. Sergej je ostao sam na drugoj stativi, i glavom dodirnuo loptu taman toliko da je skrene u praznu mrežu.

18:17

16′ Preti Švedska

Kuluševski je šutirao sa distance, ali je Rajković odbranio.

18:15

13′ Šansa za Šveđane

Kajuste je otišao daleko napred, lopta se odbila od dvojice fudbalera i završila u rukama golmana Rajkovića.

18:12

Zlatan Ibrahimović na tribinama

Na ovoj utakmici se obeležava kraj njegove karijere. Na kraju meča će se održati svečana ceremonija zbog njega.

18:10

6′ Još uvek bez prilike

Švedska ima inicijativu i veći posed lopte.