
Foto: TANJUG/AP Photo/Patrick Semansky, File
TAJNA JE U FEFERONIMA: Broj porudžbina pica u Pentagonu raste neposredno pre vojnih operacija
"Samo pratite narudžbine pica u okolini Pentagona": Posle napada Izraela na Iran pojavila se teorija zavere
Izraelski plan napada na Iran bio je strogo poverljiv, ali neko u Vašingtonu već je naslućivao da će se dogoditi nešto veliko. Neposredno pre nego što su prve eksplozije objavljene na iranskoj državnoj televiziji iz Teherana, porudžbine pica u blizini Pentagona dramatično su porasle. Ovaj neobičan podatak zabeležen je na viralnom X (bivši Twitter) nalogu pod nazivom „Pentagon Pizza Report“, koji prati kasnonoćne skokove aktivnosti u sedištu američke vojske, pišu američki mediji.
– U 18:59 po lokalnom vremenu (00:59 po srednjeevropskom), skoro sve picerije oko Pentagona zabeležile su ogroman skok u porudžbinama – navodi se u bizarnom izveštaju, koji je objavljen pre nego što je tri sata kasnije i obližnji gej bar zabeležio „neuobičajeno slab promet za četvrtak uveče“ — što se tumači kao još jedan znak da je noć bila „prometna“ u Pentagonu.
PROČITAJTE: CIVILI, VOJNICI I VISOKI ZVANIČNICI: Predstavnik Irana u Savetu bezbednosti UN izvestio je broj poginulih u napadu
Ova, naizgled šaljiva teorija, zapravo ima svoje istorijske presedane: pre američke invazije na Panamu 1989. i operacije Pustinjska oluja 1991, isporuke pica Pentagonu takođe su naglo porasle. Isto se dogodilo i uoči izraelskog raketnog napada na Iran 2024. godine.
Wall Street Journal je izvestio o poslednjim dešavanjima pre početka izraelske kampanje bombardovanja, za koju se smatra da je imala cilj da zaustavi ili uspori iranski nuklearni program.
– Znamo šta se dešava – rekao je izvor.
Za ostale Amerikance, međutim, porast porudžbina pica sa feferonima nije bio jedini znak da se nešto sprema. U sredu je Vašington objavio da povlači deo diplomata i članove njihovih porodica sa Bliskog istoka.
Otprilike sat vremena pre početka izraelske operacije, američki ambasador u Jerusalimu Mike Huckabee objavio je na X mreži:
– Nalazimo se u ambasadi u Jerusalimu i pomno pratimo situaciju. Ostaćemo ovde cele noći. Molite se za mir u Jerusalimu!
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

NEĆE SE ODRŽATI: Amerika i Iran obustavljaju nuklearne pregovore
