25.06.2020 u 22:05
0

ARSENAL KONAČNO POBEDIO: Tri gola na dve utakmice

Tobdžije su sačuvale šansu da se domognu Lige Evrope.

Arsenal je konačno pobedio i sačuvao šanse da se bori za plasman u Ligu Evrope. Žrtve Tobdžija bili su Sveci iz Sautemptona koji su sami sebi potpisali poraz.

Najbolju priliku na startu meča propustio je Pjer-Emerik Obamejang, kada je iz neposredne blizine pogodio prečku, ali se Arsenalu napadački pristup se isplatio u 20. minutu, zahvaljujući katastrofalnoj grešci golmana domaćina Aleksa Mekartija, koji je bukvalno poklonio pogodak „tobdžijama“. Dobio je loptu od odbrane i, kada je trebalo da je ispuca, mnogo je oklevao, što je iskoristio Edi Nketija i postigao jedan od najlakših golova u karijeri.

Od tog trenutka viđena je otvorena utakmica, ali sve do finiša nije bilo velikih prilika. Tada je Džek Stivens dobio direktan crveni karton, a rezervista Džo Vilok u 87. minutu overio trijumf ekipe koju vodi Mikel Arteta, prvog posle tromesečne pauze zbog koronavirusa.

U drugoj utakmici dana, Barnli je pogotkom Džeja Rodrigesa savladao Votford sa 1:0.