
Foto: BSC HAPPY/screenshot
EMISIJA „ĆIRILICA“ NA HAPPY TV: Ko nam ne da da sa Trampom spasimo Srbiju
Ćirilica" je tok-šou emisija zabavno-političkog karaktera, koja se emituje na televiziji Hepi, svakog ponedeljka od 21 čas. Emisiju vodi proslavljeni novinar Milomir Marić, a obrađuje mahom političke teme o kojima razgovaraju najatuelniji političari iz zemlje i regiona. Prva je emisija u Srbiji koja je dovela istaknute političare poput Aleksandra Vučića, Ivice Dačića, Tomislava Nikolića...
Zoran Ćirjaković
– Možda je Slobodan Milošević bio jedan od najgorih izbora u ono vreme. On nije hteo da uhvati korak sa svetskim poretkom koji je uspostavljen sa padom Berlinskog zida. Sad praktično imamo novi svetski ideološki poredak. Sa Trampom ni u vezi čega ne možete da budete sigurni. To ide mnogo dalje i radikalnije nego što smo očekivali, mnogo brže u pravcu koji je on najavljivao. Ali ove izjave gde se ovi istovremeno uplašeni, nojevi, lideri EU čućete da otprilike treba birati novog vođu slobodnog sveta. Kao da je to izbor za mis. Tu moć koju imaju SAD nema niko u EU čak i kada se uzme cela, jeste blizu ali to su ogromna unutrašnja rivalstva i ako zvuče sad tako odlučno pitanje je u kojoj će meri oni ujediniti svoje snage u vezi njihovog stava u Ukrajini. Oni su na neki način sada objavili rat Rusiji. To je jako zanimljivo za nas, s jedne strane jako dobro. Rusija će ostati podrška i još snažnija Srbiji, a oko nas tu je Mađarska, ta slabu tačku EU, jedina zemlja koja je glasala protiv. Nekako, praktično imamo da je Velika Britanija deo EU, oni su napravili taj zajednički front. Slovački premijer Fico je odlučio da ćuti, mada mislim da mu se ne dopada put kojim ide EU.
Boris Dimitrijević
Nikad ništa nije bilo džabe kod Amerikanaca i zapadnog sveta. Našao sam podatak recimo da je Srbija u toku Prvog svetskog rata ratovala sa Austrougarskom i uporedno smo im vraćali kredit koji smo uzeli od njih. To je negde zapisano kao jedinstveni slučaj u istoriji. E sad ovo pitanje oko trampa, on se samo ponaša transparentnije i diretktnije u odnosu na njegove prethodnike koji su sedeli u ovalnom kabinetu. Vidite sada Ilon Mask se sprema da ode u Ukrajinu da istražuje poslove Hantera Bajdena tako da je moguće da ćemo nešto saznati. Prvo šta je bila pozicija Evrope? Evropa je imala niske troškove odbrane, to su plaćali Amerikanci. Pazite ako trebaju da odvajaju pet posto svog BDP-a za odbranu to su ogromna sredstva koja ne možete da namenite za razvoj ili socijalnu politiku. I to je veliki teret za Evropu. Drugo, imali su jeftin gas iz Rusije i to vreme je prošlo i imali su naravno otvoreno kinesko tržište. Pošto su počeli sa Kinom da se ideološki sukobljavaju i ta vrata se zatvaraju. Evropa je u poslednjih 20 godina imala stope rasta kao celina koje se kreću od 1 do 2 posto. Poslednjih nekoliko godina kao celina ona je na granici recesije. Postoji u ekonomskoj teoriji sekularna odnosno dugoročna stagnacija. Ona je praćena stagnacijom u tehnologiji, niskom stopom rasta BDP-a i ekonomskim migracijama odnosno demografskim problemima koje Evropa ima. Ti problemi su za većinu Evrope nerešivi. Tako da evropa koja je inače bila geopolitički patuljak pretvara se u geopolitičkog crva.
dr Aleksandar Lukić
Mislim da je Tramp čovek koji hoće da SAD vrati Monroovoj doktrini. Naravno ne na isti način, ali nekoj novoj verziji koja bi supstancijalno bila neomonroova doktrina. A Monroova doktrina znači da SAD i ceo američki kontinent pripada samo Amerikancima i koja ne dozvoljava Evropljanima da se mešaju u Američke stvari, a zauzvrat Amerikanci neće da se mešaju u evropske stvari. Posle Drugog svetskog rata su je napustili kada su prihvatili tu globalističku i atlantističku ideologiju i hteli da postanu hegemon celog sveta. Mi svedočimo usponu te druge doktrine od 90tih godina pa naovamo. Republikanci se nisu suprotstavljali odlučno globalizmu kao što se Tramp zalaže sad. Tramp sada ima kadrove i napravio je logističku strukturu da to uradi. Trampu je veoma stalo da cela Južna Amerika bude pod uticajem SAD.
Dragan Petrović
Mislim da su ovo tektonske promene. Vidite mi još ne možemo da zaokružimo do kraja američku politiku. Ako se u istoriji sa sigurnošću može govoriti da Velika Britanije koja ima zasebnu geopolitiku jer je Lamanšem odvojena od ostatka Evrope i ona posle Vestfalskog mira jedina nije ulazila u a priori saveze rezon d’etat. Znači udruže se dve tri zemlje imate rat za poljsko nasleže tako neke da bi dobile neki benefit ili teritoriju. Samo je Britanija bila oprezna ali je držala ravnotežu snaga, da nijedna sila ne bude toliko jaka na kontinentu da na vrhuncu svoje moći ne poželi desant na Britaniju. tako da su oni balansiraju ali su imali jednu stvar, vrlo nezgodnu za nas, bili su uvek protiv Rusije. Od Bečkog kongresa 1815. gde su bili u pobedničkoj koaliciji takozvana Sveta alijansa Rusije, Britanije, Pruske i Austrije. Tu se vrlo malo modifikacija može imati. Imali smo sreću kada je stvarana Republika Srpska da je bila garnitura na vlasti u Britaniji koja je imala otklon ka ujedinjenoj Nemačkoj, i pokazivali su izvesnu naklonost prema Republici Srpskoj ali to nije bilo totalno. Amerikanci su vremenom preuzeli osnovne postulate britanske politike. Po elementima dugog, kratkog i srednjeg trajanja Britanija je tretirala nas a u manjoj meri ostale da smo povezani sa Rusijom u istočnom pitanju kao pravoslavni Sloveni i istorijski saveznici. Amerika nikad nije prihvatila taj postulat, ali provejava ta politika između redova. Najbolja naša karta kod Amerikanaca jeste borba protiv islamizma.
Tomo Kovač
Gde se mi danas nalazimo. Kada pričamo o toj okultnoj oligarhiji. Okultizam je za određene slojeve koji imaju moć novca i znanja i to imamo na sceni samo što jedni idu otvoreno dok drugi su na jedan drugi način nas u poslednjih 30 godina uništavali. Nametnu nam proces koji mi ne razumemo, mi Srbi nismo imali to saznanje, nismo ni imali ciljeve tada. Suštinski nismo postavili ciljeve. To je igra mačke i miša u našem društvu. Jesmo li pogrešili sa novim svetskim poretkom. Razbijaju nam sad državu jer je to stvar umeća. Taj anarhoni momenat je uvek na jedan način slobodarski ali i opasan ako srušiš sve poluge. Postoje neki odnosi u društvu koji su determinisali kada nam je država nastala i ti odnosi su zakonima uspostavljeni. Ako to pukne, mi ne znamo onda dokle ćemo stići. Isto tako kada je u pitanju vlast, dajte da više osetimo državu, ljude u institucijama, a ne da su bezlični. Vidite ovo Dodik sada što ruši.
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

EMISIJA „POSLE RUČKA“ NA HAPPY TV: Tata na porodiljskom!

DOBRO JUTRO SRBIJO: Kako žive osobe sa autizmom?

EMISIJA „ĆIRILICA“ NA HAPPY TV: Sme li neko da pomogne Srbima
