
BREGZIT ĆE IH SKUPO KOŠTATI: Zbog izlaska iz EU, gasi se 5.000 radnih mesta u Britaniji!
Oko 5.000 radnih mesta u bankarskom sektoru biće izmešteno iz Britanije ili otvoreno u inostranstvu do marta 2019. godine zbog Bregzita, što je upola manje od cifre prognozirane pre šest meseci, rezultati su Rojtersove ankete u kojoj su učestvovale finansijske institucije.
Sedamdeset i šest kompanija, od ukupno 119 koliko je učestovalo u anketi, tvrdi da će morati da prebaci zaposlene ili restrukturira svoje poslovanje zbog Bregzita, koji bi trebalo da se dogodi u martu 2019. godine, podseća britanska agencija.
Dvadeset i devet kompanija smatra da Bregzit neće imati uticaj na njihovo poslovanje, dok preostale još uvek razmatraju dalje planove.
Rojters je na adrese 164 banke, investitora koji upravljaju aktivama, privatnih investicionih kompanija, osiguravajućih kuća koje posluju u Ujedinjenom Kraljevstvu, uputio pitanje vezano za njihove planove o potencijalnom prebacivanju zaposlenih zbog Bregzita, pri čemu je odgovore poslalo ukupno 119 firmi.
Šezdeset i pet organizacija dostavilo je podatke o broju zaposlenih koje trenutno imaju u Ujedinjenom Kraljevstvu, koji, prema tim podacima, iznosi 477.010.
Od tog broja, čak 359.357 je zaposleno u bankama, 105.534 u osiguravajućim kućama, a 12.119 su menadžeri aktiva i oni koji rade u privatnim investicionim kompanijama.
Četrdeset i osam kompanija koje nisu dostavile detalje o planovima za Bregzit zajedno zapošljavaju najmanje 375.606 ljudi, navodi britanska agencija.
Izvor: Tanjug
Foto: Youtube/Printscreen
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

PONOVO ZAHLAĐENJE: Meteorolog otkriva kakvo vreme možemo očekivati nakon 1. maja

NASLOVNE STRANE DNEVNIH NOVINA: Prelistavanje štampe za petak, 2.maj 2025. godine

NE SMEMO I NEĆEMO ZABORAVITI: Danas je tridesetogodišnjica operacije „Bljesak“

DANAS JE PRVI MAJ: Sve što niste znali o nastanku i obeležavanju Praznika rada

AMSS: Očekujte pojačan saobraćaj
