![](https://happytv.rs/wp-content/uploads/2022/12/vojnici-1.jpg)
BRITANSKI MINISTAR: NATO šalje dodatne trupe ka Istočnoj Evropi
Britanski ministar spoljnih poslova Filip Hamond izjavio je danas da bi NATO mogao da pojača prisustvo u istočnoj Evropi, precizirajući da bi između 2.500 i 3.500 vojnika moglo da bude raspoređeno duž granice zemalja NATO sa Rusijom.
O takozvanim snagama za odvraćanje na Baltiku i u Poljskoj, koje će biti neka vrsta alarma za potencijalne pretnje za NATO, odlučivaće ministri odbrane NATO u junu.
Hamond kaže da bi moglo da se radi o četiri, možda pet bataljona koji bi imali funkciju upozoravanja i njihova uloga ne bi bila agresivna, prenosi Rojters.
On je posle sastanka ministara spoljnih poslova NATO u Briselu, rekao da bi broj vojnika mogao da bude do 3.500, a većinu komandnih pozicija zauzeli bi predstavnici Britanije, Nemačke i SAD.
Tanjug
Foto: Flickr
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike
![SRBIJO SPREMI SE ZA SNEG: Vremenski preokret i sneg stiže sutra!](https://happytv.rs/wp-content/uploads/2022/12/najnovija-vest-98.jpg)
SRBIJO SPREMI SE ZA SNEG: Vremenski preokret i sneg stiže sutra!
![DIVNE VESTI IZ NOVOG SADA: Dobrodošlica za 15 dečaka i evo koliko devojčica](https://happytv.rs/wp-content/uploads/2023/05/pexels-lisa-fotios-2721581-1024x683.jpg)
DIVNE VESTI IZ NOVOG SADA: Dobrodošlica za 15 dečaka i evo koliko devojčica
![I DANAS ĆE BITI SUNČANO: Od petka sledi pogoršanje vremena!](https://happytv.rs/wp-content/uploads/2023/01/vreme-beograd-vremenska-prognoza-zima-jesen-prolece-1.jpg)