
Foto: Tanjug/Miloš Milivojević
LISTE ŽELJA POPUNILO 59.600 UČENIKA! Evo koje škole ostaju budućim srednjoškolcima za treći upisni krug!
Preko portala „Moja srednja škola“ elektronski upis srednjoškolaca traje do 20. jula. Objavljen je i konačan raspored učenika po školama u drugom upisnom krugu.
KRUPAN KORAK ZA OMLADINU: Danas počinje upis učenika u srednje škole!
Prva dva dana u srednju školu, preko portala „Moja srednja škola“ upisalo se oko 12.000 đaka. Mnogi se i dalje odlučuju za klasičan upis u školu.
Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE
Za neke škole poput Pete i Zemunske gimnazije, bio potreban veći prag znanja, a za neke manji bodova nego prethodne godine.
Pomoćnik ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Miloš Blagojević naglašava da je ove godine prosečno postignuće nešto slabije nego u odnosu na prošlu godinu.
– Peta beogradska, a ista je situacija i sa Zemunskom gimnazijom, gde je skočio taj prag za upis, te dve škole su se rekonstruisale. Možda je i to uticalo. S druge strane, njihov rad se prepoznaje i vidi – kaže Blagojević.
Liste želja popunilo je 59.600 đaka, četiri i po hiljade manje nego što je polagalo završni ispit. Ti ostali upisuju privatne škole, vojnu gimnaziju, škole u inostranstvu, a neki i ne nastavljaju školovanje. Slobodnih mesta ima u muzičkim školama, specijalizovanim odeljenjima za istoriju i za geografiju.
Miloš Blagojević ukazuje na činjenicu da postoji velika ponuda profila, odnosno smerova u gimnazijama za učenike sa posebnim sposobnostima.
– Volimo da damo i drugu šansu. Da se uradi dobra promocija, da se vide rezultati rada u tom odeljenju, da se čuje za takva odeljenja, i da nakon toga i presečemo, možda nešto i ne treba da se nađe u konkursu, a možda negde treba povećati broj – dodaje Blagojević.
Za one koji se ne upišu u julu, ostaje treći upisni krug u avgustu.
Zbog suženog izbora, moraće pažljivo da istraže šta je ostalo od slobodnih mesta, prenose mediji.
*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.
Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima:
„Moje happy društvo“ – IrisTV / 171 ; Supernova / 71
„Moj happy život“ – IrisTV / 172 ; Supernova / 72
„Moja happy zemlja“ – IrisTV / 173 ; Supernova / 73
„Moja happy muzika“ – IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

NEMA VIŠE PRIPEJD BROJEVA: Rok za registraciju ističe danas

U BEOGRADU PRETEŽNO OBLAČNO SA KIŠOM: Evo šta nas čeka narednih dana

METEOROLOZI NAJAVILI HAOS: Srbiji sledi preokret vremena
