
Foto: TANJUG
MINISTARKA PROSVETE: Primenićemo zakon ako se ne budu poštovali dogovori sa sindikatima!
Ministarka prosvete Slavica Đukić Dejanović izjavila je danas da se očekuje da drugo polugodište počne 20. januara, kao i da će se primenjivati sve zakonske odredbe, ukoliko se ne bude poštovao postignut dogovor Vlade i prosvetnih sindikata.
NA MESTU GENERALŠTABA USKORO HOTEL TRAMP: Izveštava Blumberg
Đukić Dejanović je rekla da se jedan broj škola obratio tom ministarstvu zbog toga što nisu uspeli da privedu kraju administrativne procedure za početak drugog polugodišta, kao i da je taj rok pomeren za 24. januar. „Za slučaj da se ne poštuju dogovori koji smo postigli, mi ćemo primenjivati zakonske odredbe”, rekla je ministarka, a prenosi RTS
Vlada Srbije u četvrtak je usvojila Uredbu o povećanju primanja prosvetnim radnicima za po pet odsto u martu i oktobru. Nakon usvajanja te Uredbe, Đukić Dejanović je za Tanjug rekla da se povećanje ne odnosi samo na one sa sedmim stepenom stručne spreme, već i za nastavnike, učitelje i vaspitače sa šestim, petim, četvrtim i trećim stepenom stručne spreme.
Ona je zahvalila svim direktnim i indirektnim učesnicima u pregovorima i dogovoru Vlade i predstavnika reprezentativnih sindikata i to, kako je naglasila, pre svega u ime đaka, roditelja i naravno u ime prosvetnih radnika.
„Za slučaj uticaja bilo kojih subjekata da se deca ne nađu u školskim klupama i poziva na bilo kakav oblik obustave nastave, u skladu sa zakonom ćemo reagovati preko naših inspekcija i primenjivati striktno zakon”, ukazala je ministarka.
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

OD NEDELJE TOPLIJE VREME, DO 27 STEPENI: Proleće se vratilo u Beograd

TEŠKA TRAGEDIJA U TUZLI: Zatvorenik izvršio samoubistvo

VERNICI CELIVALI PLAŠTANICU: Večernja liturgija održana u Hramu Svetog Save

1 thoughts on “MINISTARKA PROSVETE: Primenićemo zakon ako se ne budu poštovali dogovori sa sindikatima!”
Ministar psihijatar pravi ludim prosvetne radnike umesto da leči poremećaje ličnosti visokih činovnika srpske vlasti.To ti je to bato!Jel može moj sin da se penzioniše e sa40 godina,jer će2055,jer će tada da ima 70 godina?