
Dačić kategoričan: Prijem Kosova u UNESKO je APSOLUTNO NEPRIHVATLJIV!
Šef srpske diplomatije Ivica Dačić informisao je predsednika grčkog parlamenta Nikolaosa Vucisa o situaciji na KiM, neodrživom povratku raseljenih Srba, ugroženosti srpskog nasleđa i neprihvatljivosti aspiracija Prištine da se učlani u Unesko i druge međunarodne organizacije.
Dačić veruje da će poseta Vucisa dati dodatni podsticaj političkom dijalogu na visokom nivou između dve prijateljske zemlje.
Vucis boravi u zvaničnoj poseti Srbiji 19. i 20. decembra.
Dačić je izrazio zadovoljstvo susretom, a s naše strane prenet je značajan interes da se odnosi s Grčkom, kvalitativno prodube u svim oblastima od obostranog interesa, jer to nalaže istorijska bliskost i solidarnost naša dva naroda.
Tokom srdačnog razgovora, razmenjena su mišljenja o aktuelnim pitanjima iz domena bilateralnih odnosa, navodi se u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova.
Sagledane su implikacije migrantske krize po stabilnost i bezbednost evropskog kontinenta, i istaknuta je neophodnost zajedničkog i efikasnog rešenja na nivou Evropske unije.
Vucis je prethodno razgovarao sa predsednicom Skupštine Majom Gojković, premijerom Aleksandrom Vučićem, a sutra će se obratiti poslanicima na posebnoj sednici.
Tanjug
Foto: Twitter/InSerbia News
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

SASTANAK U PALATI SRBIJA: Vučić će sutra ugostiti predsednika Republike Kipar

BIĆE ZANIMLJIVO, BUDITE UZ NAS: Predsednik Srbije najavio važan događaj u 21 čas!

SRBIJA JE ZAGLAVLJENA U SOPSTVENOM JADU: Miloš Vučević o pokušaju hapšenja Dodika
