
OBRATITE PAŽNJU: Zanoktice čuvaju naše zdravlje!
Nikada ne bi trebalo seći zanoktice, već ih samo povući natrag jer su one tu sa razlogom i imaju veoma važnu svrhu za naše zdravlje.
Zanoktice nas štite od infekcija. U slučaju da ih isečemo, onda otvaramo put bakterijama i gljivicama u naš organizam.
Koža je najveći organ našeg tela, a zanoktice predstavljaju poslednju liniju odbrane – barijeru koja blokira ulazak bakterija u telo.
Ako bakterije ipak prodru u nokat kroz zanoktice, mogu da dovedu do crvene infekcije koja se naziva autna paronihija i koja zahteva intervenciju stručnjaka i antibiotike.
U slučaju da u nokat uđe voda, koža za zanoktice postaće crvena i naduvena, a velike su šanse da će doći i do određenih infekcija.
Izvor/Telegraf.rs
Foto/arhiva
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74