
POSLE DVE NEDELJE MARKO ĐURIĆ SUTRA NA KOSOVU I METOHIJI: Prisustvovaće ponoćnoj Vaskršnoj liturgiji u manastiru Banjska!
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Ðurić prisustvovaće sutra, 7. aprila, ponoćnoj Vaskršnoj liturgiji u manastiru Banjska. Da će Ðurić boraviti na KiM i prisustvovati liturgiji u manastiru Banjska saopštila je Kancelarija za KiM, a vest je potvrđena i u Prištini.
Naime, da će Ðurić sutra biti na KiM saopštilo je i kosovsko ministarstvo poljnih poslova, a tom mediju potvrdio i savetnik ministra spoljnih poslova, Jetlir Ziberaj.
Ðurićev odlazak na Kosovo i Metohiju dolazi svega dve sedmice nakon njegovog hapšenja, 26. marta, od kojeg je Priština načinila politički spektakl, a pokušala da ga objasni navodnim nepoštovanjem procedure vezane za posete, te uskraćivanjem dozvole Ðuriću, iako, po toj proceduri, on nije dužan da traži dozvolu, već samo da blagovremeno obavesti o poseti.
Ziberaj i sada kaže da je taj resor "odobrio" Ðuriću posetu.
– Da, zahtev za posetu je odobren u duhu mira i razumevanja povodom pravoslavnog uskrsnog praznika – rekao je Ziberaj
Dodao je da Ðurić, kao I svi drugi vernici, ima pravo da se moli u bilo kojoj crkvi u kojoj želi.
– Pravila će se pridržavati, jer se suočava sa novom realnošću na Kosovu i sa tom realnošću su upoznati svi srpski državni zvaničnici – naveo je on.
Izvor: Tanjug
Foto:Happy.tv
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

ENERGETSKI NEZAVISNA TURSKA: U Crnom moru otkrivene rezerve prirodnog gasa
