Izvor: Kurir
12.07.2024 u 22:13
0

ORLOVI SLAVILI – JOKIĆ IZLUDEO FRANCUZE: Košarkaši Srbije srušili „trikolore“ u Lionu u prijateljskom meču

Košarkaši Srbije slavili su nad Francuskom sa 79:67 (18:23, 27:9, 15:20, 19:15) u prijateljskom meču odigranom u Lionu.

Jokiću i ekipi bilo je potrebno samo nekoliko minuta da nađu „slabu tačku“ protivniku, posle čega su došli do prednosti koju nisu ispuštali do kraja susreta.

Najbolji kod Srbije bio je Nikola Jokić sa 20 poena i 12 skokova, a pratio ga je Bogdan Bogdanović sa 15 poena.

Kod Francuske bolji od ostalih bili su Viktor Vembanjama sa 14 poena, uz 10 skokova, i Geršon Jabusele sa 12 poena.

Inače, posle ovog meča najbolji francuski košarkaš u istoriji Toni Parker, na svečanoj ceremoniji penzionisao je svoju „devetku“ koju je nosio na dresu reprezentacije Francuske.

Posle odigranog prijateljskog meča sa Francuskom, izabranici Svetislava Pešića putuju za Abu Dabi gde će igrati protiv SAD i Australije.

Pre Igara u Parizu Srbija će 21. jula u Beogradu odigrati i prijateljski meč protiv Japana.

Na Olimpijskim igrama Srbija će prvi meč u grupi igrati protiv SAD, a igraće još i sa Portorikom i Južnim Sudanom.

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – KRAJ MEČA! SRBIJA – FRANCUSKA 79:67

39. minut – Petrušev iz kornera za 75:66!

38. minut – KRAJ ZA JOKIĆA! Jokić pravi faul u napadu… Udario je Vembanjamu, a publika u Lionu negoduje na Jokićevo pravdanje!

Trojka Vase Micića – 72:65!

37. minut – FRANCUZI JURE PREOKRET! Lesor postiže četiri vezana poena i spušta razliku na 69:63.

36. minut – LJUTA BORBA U LIONU! Lesor ne uspeva da pogodi, ali dobija dva bacanja -precizan je oba puta (69:63).

35. minut – BATUM ZA TRI! Pogađa iz levog kornera preko Petruševa (68:59) – Lesor napada obruč pa dobija dva slobodna bacanja.

34. minut – SA JOKIĆEM NA TERENU JE DRUGA PRIČA: Strazel promašuje dva vezana šuta za tri poena. Gudurić u piku sa Jokićem, faul Vembanjama, i Srbija će imati dva slobodna bacanja – Gudurić pogađa samo drugo (67:55).

32. minut – DOMINACIJA ORLOVA! Avramović poentira u kontri (64:52), Kole uzima tajm-aut.

31. minut – SRBIJA OPET DVOCIFRENA! Greška Francuza u ranom napadu, lopta je za Srbiju. Gudurić polaže pod kontaktom i opet je dvocifrena prednost za Srbiju (62:52).

3. ČETVRTINA

30. minut – BORBA SRBIJE I FRANCUSKE ZA SVAKI POEN! Gudurić je faulirao Furnijea i on pogađa za 59:50. Jokića i Bogdanovića su na klupi, a ostatak ekipe se muči… Na sve to i Vembanjam pogađa trojku (59:53).

29. minut – TOPI SE PREDNOST SRBIJE! Faul u odbrani Srbije, Strazel je na liniji penala (59:49).On pogađa oba i „tera“ Pešića na još jedan tajm-aut.

27. minut – FRANCUZI SE VRAĆAJU! Visokim presingom pokušavaju da priprete, ali Srbija zavržava dvocifrenu prednost (57:44)

25. minut – MICIĆ MNOGO GREŠI! Lako ga udvajaju, i to nekoliko puta! Bogdanović promašuje jedno od dva bacanja…

24. minut – FRANCUZI SKUPLJAJU POENE: Nilikina pokušava da šutne, ali Bogdanović pravi produženi kontakt telom i pravi faul na šutu za tri poena. Frenk pogađa sva tri bacanja (51:37).

23. minut – DOMINACIJA BOGDANOVIĆA! Jokić je izvukao faul Jabuselea i promašio slobodna bacanja. Novi koš Bogdana Bogdanovića (49:34), a onda i još jedan (51:34).

22. minut – BEZ POENA! Bogdanović gubi loptu, ali sudije je dosuđuju Srbiji. Kole traži da se pogleda snimak i posle konsultacije i pregledanog snimka odlučili su da ostane faul Bogdana, umesto nesportskog koji je tražio selektor Francuske.

Promašaj Jabuselea, nema poena…

21. minut – ORLOVI NASTAVLJAJU GDE SU STALI! Francuzi ne koriste prvi posed, a onda Micić uvećava prednost (47:32).

2. ČETVRTINA

20. minut – SRBIJA SA PREDNOŠĆU IDE NA ODMOR! Vembanjam izborio faul za tri slobodna bacanja i pogađa sva tri! (39:30). Jokić roz trojicu, pod faulom i pogodio šut na drugi obruč (42:30). Lepo dodavanje Vembanjame za Lesora i zakucavanje (42:32)Pešić uzima tajm-aut!

18. minut – VELIKA BORBA U LIONU! Bogdanović je ostavio loptu Jokiću koji upisuaje nove poene i sada ima 14 poena i 7 skokova, a Srbija ima dvocifrenu prednost (37:27).

17. minut – SRBIJA VODI! Poen Avramovića! Strazel promašuje trojku, a onda Jokić ponovo dominira protiv Vembanjame! Koš uz faul! (34:27)

16. minut – TROJKA JOKIĆA! Težak šut prve zvezde Orlova preko ruke Albisija i pogađa uz zvuk sirene za prednost Srbije (30:27).

15. minut – FAUL JOKIĆA! Sudije ne praštaju trostrukom MVP NBA lige – samo ga opominju! Vensan Kole uzima minut odmora, a publika za to vreme zviždi Jokiću!

14. minut – ORLOVI SE DOBRO DRŽE! Petrušev uzima veoma težak šut preko Furnijea za tri poena i uspeva da pogodi (25:27), pre toga je Jabusele ubacio dva penala.

12. minut – SRBIJA U PROBLEMU! Jokić pravi faul u napadu – nastavlja se dominacija „trokolora“ u Lionu (20:25).

11. minut – NOVI POENI JOKIĆA! Marinkovića pokušava za tri, ali ta lopta ne prolazi – do lopte stiže Jokić koji upisuje peti poen (20:23).

1. ČETVRTINA

10. minut – KRAJ PRVE ČETVRTINE! 18:23

Vanja Marinković postiže trojku i vraća na jednocifreni zaostatak, a potom Marinković dolazi do još dva poena.

9. minut – JOŠ JEDNA TROJKA FRANCUZA. Lopta dobro kruži u napadu Francuske i još jedna trojka Nilikine (13:21).

8. minut – SRBIJA GUBI – PEŠIĆ TRAŽI TAJM-AUT! Nilikine upisuje prve poene… (13:18)

7. minut – ORLOVI JURE ZAOSTATAK. Furnije pogađa trojku posle skoka u napadu, dok je na drugoj strani polovičan sa linije penala Bogdanović (13:15)

5. minut – PREOKRET ORLOVA! Sedmi poen Ognjena Dobrića (10:9)

3. minut – JOKIĆ SE UPISAO U STRELCE! Vembi pogađa oba slobodna bacanja, neuspešan napad Srbije, a onda Vembanjama preko Jokića diže trojku i pogađa! (6:9)

2. minut – DOBRIĆ ZAKUCAVA ZA PRVE POENE SRBIJE! Pre toga je Vembanjam postigao koš za Francuze (2:2).