23.07.2024 u 20:20
0

PARTIZAN APSOLUTNO PONIŽEN U POLJSKOJ: Dinamo ŠESTICOM ispratio crno-bele, Saldanja sa DVA gola jedina svetla tačka parnog valjka!

Fudbaleri Partizana poraženi su od Dinamo Kijeva rezultatom 6:2 u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zbog dobro poznate situacije u Ukrajini meč je odigran u poljskom Lublinu.

Gledali smo neverovatno prvo poluvreme.

Partizan je već na startu meča dobio dva žuta kartona, upisani su Saldanja i De Medina čini se pomalo prestrogo.

Dinamo je bio ofanzivniji ali je Partizan prvi poveo.

Nakon prekršaja nad Kaluluom i VAR intervencije, Saldanja sa penala majastorskom panjenkom dovodi crno- bele u vođstvo.

Dinamo je nastavio sa napadima, Jovanović sjajno branio i kad se činilo da će se na odmor otići sa prednošću gostiju usledio je potpuni potop crno-belih za svega pet minuta.

Dinamo je izjednačio preko Šaparenka u 41, minutu, Braško doneo preokret u 43., a Karavajev u prvom minutu nadoknade udvostručio prednost Kijevljana

Ista slika i u nastavku, Kabajev nakom odličnog šuta u 55. minutu postiže i četvrti pogodak za Kijevljane.

Kad se očekivala potpuna katastrofa Partizana i peti gol visio u vazduhu, Saldanja nakon gužve postiže i drugi gol i vraća Partizan u igru.

Ali Dinamo se tu nije zaustavio.

Na Popov u 83. minut, a potom i rezervista Pikanolok u drugom minutu nadoknade postižu konačan rezulta ovog meča i potpuni debakl Partizana.

Revanš meč na programu je narednog utorka u Beogradu.

Drugo poluvreme:

90 +2 minut – GOL – 6:2 – PIKANOLOK.

Pikanolok postiže konačan rezultat ovog meča potpuni debakl Partizana u Poljskoj.

90. minut – Utakmica je produžena za četiri minuta.

87. minut – Napadaju Kijevljani i dalje apsolutno su nadigrali crno- bele.

83. minut – GOL – 5:2 – POPOV!

Nova konfuzija u odbrani Partizana, što koristi Popovi nakon šuta i odbitka postiže i peti pogodak za domaćina.

77. minut – Poslednja izmena Nemanja Trifunović je ušao umesto Alda Kalulua.

74. minut – Nova opasna situacija pred golom crno-belih. Šutirao je Vivčarenko zamalo pored gola.

71. minut – Kijevljani opet ofanzivniji nakon primljenog gola, žele i peti pogodak.

66. MINUT – GOOL – 4:2 – SALDANJA!

Brazilac se najbolje snašao u gužvi pred golom Kijevljana i ugurao loptu u mrežu.

61. minut – Stanojević reaguje trostrukom izmenom. Izašli su Severina, Zahid i De Medina. U igri su Natho, Filipović i Ibrahim.

60. minut – Igra mačke i miša u ovim momentima potpuna dominacija Dinama, peti gol visi u vazduhu.

55. MINUT – GOL – 4:1 – KABAJEV!

Isplatila se inicijativa Kijevljana. Brza kontra udarac Kabajeva sa ivice šesnaesterca u sam ugao, Jovanović je bio nemoćan

50. minut – Dinamo napada i u nastavku, domaćin okuražen sjajnim finišom prvog poluvremena.

Tri izmene na poluvreenu, Dve izmene kod domaćih, jedna kod gostiju.

Šćekić je zamenio Goha kod Partizana, dok su Mališ i Pihaljonok zamenili Karavaeva i Bujalskog kod Dinama.

46. minut – Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

– Završeno je prvo poluvreme, potpuna agonija crno-belih um poslednjih desetak minuta.

45 +1 minut – 3:1 – KARAVAJEV!

Potpuni potop Partizana, primaju i treći gol u nadoknadi prvog poluvremena.

43. minut – GOL – 2:1 – BRAŠKO1

Komplikovali su crno -beli u svom šesnaestercu, izgubili loptu koja dolazi do Braška , a ovaj poluvolejom od desne stative matira Jovanovića

41. minut – GOL – 1:1 – ŠAPARENKO!

Akcija Dinama po levoj strani , lopta dolazoi dom Šaparenka koji negde sa penaltika udarcem pod prečku matira nemoćnog Jovanovića koji je bio i zaklonjen!

39. minut – Partizan je uspeo malo da stane na loptu i smiri napade nominalnog domaćina.

34. minut – Nova opasna situacija. Jarmolenko je prošao dodao do Kabajeva, ovaj šutira sa ivice šesnaesterca,ali srećom pravo u Jovanovića koji boksuje loptu.

30. minut – Pokušao je Raško sa distance, daleko preko prečke.

26. minut – Velika inicijativa Dinama, posle primljenog gola, par opasnih situacija, pred golom Jovanovića.

21. minut – GOOOL – 0:1- SALDANJA!

Nakon prekršaja nad Kaluluom i VAR intervencijem, Dingert pokazuje na kreč.Saldanja majstorski panjenkom vara Buščana i dovodi crno-bele u vođstvo.

18. minut – Brza akcija Kijevljana po levoj strani, lopta zavrnuta u šesnaesterac, šutirao je Kabajev, Jovanović brani.

14. minut – Igra se žustro, domaćin ofanzivniji, još uvek bez pravih prilika.

9. minut – I Medina je dobio žuti karton nakon prvog starta na utakmici.

8. minut – Blaga terenska inicijativa Kijevljana, Partizan vreba iz kontranapada.

4. minut – Prva prilika za Dinamo. Kabajev je prošao pored Medine, šutirao Jovanović odbio loptu, a potom je probao Jarmolenko makazicama ali srećom preko gola.

2. minut – Saldanja je nakon neopreznog starta, pomalo prestrogo dobio žuti karton. Nemilosrdan je bio Nemac Dingert.

1. minut – Utakmica je počela