Izvor: KURIR
21.06.2024 u 22:02
0

HOLANDIJA – FRANCUSKA: Sve pršti u Lajpcigu Svega ima samo golova nema

Fudbaleri Holandije i Francuske igraju meč drugog kola grupe D Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

HOLANDIJA – FRANCUSKA 0:0

TOK MEČA

1. POLUVREME

46. minut – Kraj prvog poluvremena!

45. minut – Igraće se još jedan minut!

43. minut – GRIZMAN OPET PRETI! Sada je šutirao glavom, ali je to bilo slabo za čuvara mreže Holandije.

41. minut – I DALJE NEMA GOLA! Slobodan udarac u opasnoj zoni izveo je Grizman, ali od svega na kraju samo korner!

40. minut – SLOBODAN UDARAC ZA FRANCUZE! Izblokiran je centaršut Dembelea, njemu se potom i vratila lopta, nakon čega je oboren…

36. minut – ŠANSA ZA NARANDŽASTE! Imao je loptu Simons, ali je ka golu Francuske uputio slab udarac…

28. minut – ZAMALO GOL ZA FRANCUZE! Svi su videli loptu u mreži! Ovog puta promašio je Tiram. Odlično se ubacio, izbegao ofsajd, ali je Kamavingina lopta ostala nerealizovana!

16. minut – ŠANSA ZA HOLANĐANE! Kodi Gakpo se namestio sa dvadesetak metara, ali Manjan još jednom šalje loptu u korner!

14. minut – VELIKA PRILIKA ZA FRANCUSKU! ŠTA NIJE ISKORISTIO GRIZMAN! Na metar od gola promašio je celu loptu!

8. minut – LALE TRAŽE PENAL! Depaj primio loptu, bio je tu uz njega Saliba, oboren napadač „narandžastih“, ali sudija nije ništa svirao!

4. minut – PRILIKA ZA FRANCUZE! Antoan Grizman je šutirao sa 20 metara, ali je Bart Ferbrugen skrenuo loptu u korner.

1. minut – KAKVA PRILIKA ZA HOLANĐANE! Na kraju, samo korner! Frimpong je pobedo Ernandesu, ali nije mogao da uputi bolji udarac ka golu Menjona – lopta je prošla pored stative.

21.00 – Sudija Entoni Tejlor označio je početak meča!

NOVAK NA ŽIVOTNOJ PREKRETNICI: Javio se Đokovićev prijatelj
SASTAVI

Holandija: Verbrugen – Damfris , De Fraj, Van Dajk, Ake – Shouten, Simons, Rajnders – Frimpong, Depaj, Frimpong

Francuska: Menjon – T. Ernandes, Upamekano, Saliba, Kunde – Rabio, Kante, Čuameni – Grizman, Tiram, Dembele.

UOČI MEČA

Englez Entoni Tejlor biće glavni sudija meča između Holandije i Francuske, a pomagaće mu sunarodnici Geri Besvik i Adam Nan, a četvrti sudija biće Glen Niberg iz Švedske. U VAR sobi biće Englez Stjuart Atvel, Švajcarac Fedaji San i Nemac Marko Fric.

Ove dve reprezentacije su zabeležile pobede u svojim prvim mečevima, Francuska je dobila Austriju sa 2:1, dok je istim rezultatom Holandija bila bolja od Poljske.

„Galski petlovi“ će u utakmici koja je označena kao „derbi dana“ biti bez najbojeg fudbalera Kilijana Mbapea koji je u prethodnom meču slomio nos.