Izvor: Kurir.rs
16.09.2020 u 19:44
0

MUK NA KIPRU! ZVEZDA PORAŽENA: Falćineli i Degenek koštali Zvezdu miliona

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Omoniji na Kipru u okviru 3. kola kavalifikacija  za Ligu šampiona

0:1 Gavrić

Pre osam godina je Zvezda šutirala penale na GSP stadionu u Nikoziji. Tada je heroj crveno-belih bio Boban Bajković, a ovog puta sve pada na pleća Milana Borjana. Ipak, pokazao se i ranije kapiten Zvezde kao čovek koji zna da iznese to, uostalom svi pamtimo Kopenhagen.

PENALI:

Završeni su produžeci, idemo u PENALE!

118. minut: Gavrić je u kazneno rivala žestoko faulirao rivala i dobio žuti karton.

116. minut: Milunović je na 25 metara bodičekom zaustavio rivala i dobio žuti karton.

112. minut: Gavrić je iskosa sa dvadesetak metara gađao dalji ugao, lopta fijuknula iznad prečke.

111. minut: Sene je „sasekao“ Sanoga pred kaznenim crveno-belih i dobio žuti karton.

106. minut: Iscrpljenog Rodića zamenio je Gajić.

103. minut: Probao je Gomez da iznenadi Borjana sa tridesetak metara, lopta je završila iznad prečke.

101. minut: Gavrić je zamenio Kataija.

97. minut: Probao je Vitor Gomeš iz daljine, izuzetno neprecizno.

91. minut: Kosolos je ušao u nadoknadi vremena, a samo što je počeo produžetak dobio je žuti karton.

90+3. minut: Produžetak u Nikoziji.

Završen je regularni deo igre, idemo u produžetke.

90. minut – Utakmica je produžena za još tri minuta.

89. minut – Ušao je u igru Falćineli umesto Alekse Vukanovića.

88. minut – Probao je sada iz daljine Jovančić koji je skoro ušao u igru, ali lopta ide pored gola.

83. miunt – Žuti karton za Žordija Gomeza zbog faula nad Kagom.

81. minut – Umesto Ivanića u igru je ušao Dušan Jovančić.

79. minut – Probao je ponovo Ben iz daljine, ali opet pored gola. Delovalo je dosta opasnije nego inače, ali…

78. minut – Lecijaks je probao posle kontre sa leve strane, ali lopta mu je otišla preko noge u ključnom trenutku.

76. minut – Zvezda igra istu akciju ponovo, ima je sa penala šansu Ben, ali isprečio se jedan fudbaler domaćih u poslednji čas.

Nova sudijska pauza za odmor.

67. minut – Odlična odbrana Borjana posle poluvojela Buteanua. Iskupio se Borjan za kiks kod prvog gola.

65. minut – U igru je ušao Sene umesto Kakulisa, prva izmena na meču. Sene se očekivao od početka, igrač je Bazela na pozajmici.

64. minut – Imao je odličnu priliku Kanga iz prekida sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana domaćih.

62. minut: Vitor Gomeš je na dvadesetak metara dobio povratnu, a onda raspalio po njoj, sreća je bila uz Zvezdu, lopta je fijuknula koji centimetar pored stative.

61. minut: Gobeljić je primio loptu u kaznenom, uputio povratnu na ivicu kaznenog, natrčao je Ivanić, gađao, ali je pogodio spoljni deo mreže.

59. minut: Rodić je prošao po levoj strani, zavrnuo loptu na 12 metara, poklopio je Ben, ali je lansirao visoko preko gola.

56. minut: Umalo autogol, lopta je zakačila Rodića i prošla tik pored stative.

55. minut: Fauliran je Ben sa leđa, jasno kao dan, ali je sudija igraču sa Komora svirao igranje rukom jer je uhvatio loptu kad je oboren.

53. minut: Hubočan je dobio žuti karton jer je faulirao Vukanovića na 25 metara. Katai je odlično šutirao iz slobodnog udarca, lopta je iskočila ispred Fabijana, ali je krajnjim naporom skrenuo u korner.

52. minut: Katai je na tridesetak metara sprečavao kontru i vukao rivala, dobio je žuti karton.

49. minut: Fabijano i Rodić su krenuli na loptu i sudarili se u petercu, doktori su beku Zvezde morali da ukažu pomoć.

48. minut: Iskosa sa 15-ak metara Katai je odlično šutirao po zemlji, ali je Fabijano odbranio.

45. minut: Čekalo se da sudija odsvira poluvreme, a onda je sa desne strane centrirao El Fardu Ben, na petercu je našao Mirka Ivanića, koji je glavom matirao Fabijana – 1:1. Ivanić sjajno glavom,

39. minut – Ponovo Kanga, sada nije po zemlji, bilo je baš blizu, ali pored gola.

34. minut – Ponovo Kanga, ponovo po zemlji i ponovo pored gola!

32. minut – Kanga je probao iz daljine po zemlji, lopta je nekoga zakačila i otišla u korner.

31. minut – GOOOOOL! Omonija vodi posle kornera! Loš potez Borjana, lopta pogađa Luftnera nakon što se odbila od stative i ulazi u gol Beograđa.

26. minut – Posle centaršuta Kange probao je Ben glavom, ali lopta ide preko prečke.

24. minut – Sudijska pauza zbog visko temperature na Kipru!

19. minut – Probao je Ben makazicama posle odbijenog šuta Kataia, ali lopta je otišla previše visoko.

15. minut – Žuti karton za Sanoga posle starta kojim je prekinuo kontru domaćih.

13. minut – Probao je Ivanić sa leve strane “žabicom“, ali dobro se snašao golman domaćih. Otvoreno na obe strane!

8. minut – Prilika na obe strane. Probao je glavom najpre Andronikos, a onda i Kanga iz daljine na drugoj strani, ali bez pogodaka. Samo prvi korner za Zvezdu na meču!

4. minut – Posle greške šropera domaćih, koji je pokušao loptu da vrati do svog golmana, do lopte je pre njega došao Ben, međutim posle duela sa igračem domaćih pao je i do nje je došao ipak goman pre ostalih. Zvezdini fudbaleri tražili su crveni karton i faul, ali sudija je pokazao samo da se igra nastavi.

3. minut – Probao je Tijago sa više od 30 metara, ali lopta ide daleko preko gola.

1. minut – Utakmica je počela!

16:30 – Evo i sastava Zvezde!

16:20 – Zvezdi je poruku podrške poslao bivši igrač Mičel Donald!

USPEŠAN START ĐOKOVIĆA! POBEDIO Karuza u Rimu!

NOĆ ZA NAMA: U dva udesa, dvoje povređeno, uključujući i DETE!

ŠOKANTNO OTKRIĆE NAUČNIKA! Evo koliko dugo ste ZARAZNI nakon korone!

TAČI: Niko nema pravo da pregovara o ZAJEDNICI SRPSKIH OPŠTINA

Najnovije istraživanje pokazalo: MOŽDANI UDAR prvi simptom KOVIDA-19

SASTAVI TIMOVA:

Omonija: Fabiano, Lang, Hubočan, Luftner, Ležijaks, Papulija, Žordi Gomez, Viktor Gomeš, Tijago, Bautek, Kakuli

Klupa: Kirijakidis, Sene, Duriš, Kusulos, Mavrais, Luizu, Asante.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Katai, Vukanović.

Klupa: Popović, Gajić, Pankov, Jovančić, Nikolić, Gavrić, Falčineli

PODSETIMO:

Za crveno – bele ovo je meč sezone jer će u slučaju trijumfa po četvrti put zaredom obezdeti  učešće u grupnoj fazi jednog od dva evropska takmičenja,

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je u najavi meča  da se nada pozitivnom rezultatu protiv Omonije na Kipru i da crveno-beli imaju istorijsku priliku da četvrtu godinu uzastopno igraju grupnu fazu u evropskim takmičenjima.

„Igra se samo jedna utakmica, uz to u gostima i sigurno nećemo kalkulisati. Temperatura je velika i to će sigurno biti važan faktor, ali kako je nama, tako je i njima. Imamo istorijsku priliku da četvrtu godinu zaredom igramo grupnu fazu u evropskim takmičenjima i svesni smo toga. Daćemo sve od sebe i nadamo se pozitivnom rezultatu“, rekao je Stanković