POLJSKA – AUSTRIJA: Arnautović REŠIO meč u Berlinu!

POLJSKA - AUSTRIJA 1:3 (1:1)

Tok meča:

Drugo poluvreme:

78. minut – GOOOL, Arnautović siguran sa bele tačke!

77. minut – PENAL za Austriju! Ščensni je srušio Sabicera!

67. minut – GOOOOL, Baumgartner je rastužio Poljake!

54. minut – Rasplamsala se borba u Berlinu, čini se da ni jedna ni druga ekipa nisu zadovoljne remijem!

45. minut – Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut – Kraj prvog poluvremena!

42. minut – Tukao je Sabicer sa 25 metara, bilo je blizu gola, ali ipak pored stative.

39. minut – Kakva prilika za Austriju. Sevnula je kontra tri na tri, Sabicer je primio loptu na levoj strani šesnaesterca, zalomio je, ali je šutirao slabo. Imao je veznjak Borusije mnogo boljih rešenja.

30. minut – GOOOL, Pjontek donosi izjednačenje. Najbolje se snašao u gužvi u protivničkom kaznenom prostoru! Oslobodila se Poljska pritiska Austrije, bili su opasniji, a za to su i nagrađeni. Kreće se „od nule“.

KONAČNA ODLUKA NOVAKA ĐOKOVIĆA: Videćemo da li će igrati na Vimbldonu

23. minut – Velika prilika za Arnautovića, izašao je sam ispred čuvara mreže Poljske koji mu je odbranio udarac. Gol svakako ne bi važio zbog nedozvoljene pozicije!

19. minut – Najbolja prilika za Poljsku, Zalevski je šutirao, ali preko gola !

16. minut – Tražili su Poljaci penal, smatrali su da je lopta pogodila u ruku defanzivca Austrije, ali je sudija samo odmahnuo rukom. Da je to bila dobra odluka potvrdila je i VAR soba.

15. minut – Austrija vodi i nastavlja da kidiše ka golu Poljske. Izabranici Ralfa Ragnika imaju potpunu kontrolu meča.

9. minut – GOOOl, Austrija vodi! Krauner je sjajno reagovao glavom i matirao čuvara mreže Poljske!

7. minut – Konkretnija Austrija, pokušali su preko Sabicera, ali je njegov centaršut bio neprecizan.

3. minut – Nešto agresivniji reprezentativci Austrije na startu, bez šanse još uvek!

1. minut – Počela je utakmica u Berlinu, prvi napad za Austriju!

Pre meča:

Najbolji igrač Poljske Robert Levandovski i dalje ima problem sa povredom butine, a ostaje da se vidi da li će dobiti priliku sa klupe.

Fudbaleri Poljske i Austrije igraju meč drugog kola Grupe D Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Ovaj duel počinje u 18.00 časova.

SASTAVI

POLJSKA (3-4-1-2): Ščensni – Bednarek, Davidovic, Kivior – Frankovski, Pjotrovski, Sliš, Zalevski – Zjelinski – Buksa, Pjontek.

AUSTRIJA (4-2-3-1): Penc – Poš, Trauner, Lajnhart, Mvene – Zevald, Grilič – Baumgartner, Lajmer, Sabicer – Arnautović.

UOČI MEČA

Obe reprezentacije su zabeležile poraz u prvom kolu takmičenja, od Austrijanaca su bili bolji Francuzi (1:0), dok su Poljake nadigrali Holanđani (2:1).