Izvor: SPORT ALO
15.06.2024 u 15:46
0

PETARDA NEMACA NA OTVARANJU EVROPSKOG PRVENSTVA „Panceri“ su baš moćni, Ridiger častio Škote

Fudbalska reprezentacija Nemačke deklasirala je Škotsku sa 5:1 u prvom meču Evropskog prvenstva

Domaćin nije mogao da poželi bolje otvaranje šampionata, a sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu kom su poveli sa 3:0.

Bravu je otvorio sjajni Florijan Virc lepim udarcem sa 16 metara u 11. minutu.

Na 2:0 povisio je Džamal Musijala u 20. minutu. Posle prelepe akcije Gundoana i Haverca Musijala je zakucao loptu pod prečku Gana. Zatim je na scenu stupio VAR. Prvo je u 26. minutu ispravio Turpana, pošto je Francuz dosudio penal, ali se posle video provere videlo da je prekršaj nad Musijalom bio van šesnaesterca. A onda u 45. minutu obrnute uloge. Turpan je prevideo prekršaj Porteusa nad Gundoanom u šesnaestercu. Ipak, na intervenciju VAR dosudio je penal i dao Porteusu crveni karton.

Siguran sa 11 metara bio je Kai Haverc za 3:0 i već tada je bilo jasno da je utakmica rešena.

Iz prvog kontakta u 69. minutu do gola je došao jedini klasični centarfor u Elfu Niklas Filkrug i to posle zaista sjajanog udarca.

Igrao se 87. minut kada je Antonio Ridiger častio Škote počasnim pogotkom.

Konačan rezultat postavio je Emre Džan u trećem minutu sudijske nadoknade.

NEMAČKA – ŠKOTSKA 5:1 (3:0)

Stadion: Alijanc Arena (Minhen)

Sudija: Klermon Turpan (Francuska)

Nemačka: Nojer – Kimih, Ta, Ridiger, Mitelštet – Andrih, Kros – Musijala, Gundogan, Virc – Haverc

Škotska: Gan – Hendri, Porteus, Tirni – Ralston, Mektomini, Mekgregor, Robertson – Mekgin, Kristi – Adams