KRAJ I ZA SRPSKE KOŠARKAŠICE: Lavice doživele KATASTROFU u četvrtfinalu! Australijanke osvetile svoje košarkaše!

Nek se ponovi Rio, sa duplom košarkaškom pobedom Srbije protiv Australije!

UŽIVO: Srbija – Australija

Četvrta četvrtina:

Kraj za „lavice“! Košarkašice Srbije nisu uspele da naprave novo čudo i izbore plasman u polufinale Olimpijskih igara u Parizu.

Izabranice selektorke Marine Maljković u četvrtfinalu su doživele ubedljiv poraz od favorizovane Australije (67:85) i tako završile učešće na Olimpijskim igrama u prestonici Francuske.

Od samog starta Australija je jasno stavila do znanja da nema nameru da ponovi grešku iz Rija, kada je potcenila Srbiju i doživela šokantnu eliminaciju u četvrtfinalu. Krenule su Australijanke jako od starta, sjajno šutirale za tri poena i zahvaljujući Melburn i Smit na poluvreme otišle sa, ispostaviće se, nedostižnih +16.

Pokušale su naše devojke u nastavku meča da se vrate, ali Australijanke nisu poklekle. Smit i Melburn poigravale su se sa našom odbranom i u drugom poluvremenu, donele ogromnu prednost Australiji, koja je na kraju rutinski odradila posao protiv Srbije.

Naše devojke pakuju kofere i vraćaju se kući, a Australijanke čeka najteži mogući izazov u polufinalu, okršaj sa prvim favoritom za zlato – selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.

KRAJ! Srbija je završila učešće na Olimpijskim igrama u Parizu. Naše devojke doživele su ubedljiv poraz od Australije! Srbija – Australija 67:85.

39. minut – 65:84 za Australiju – Pogađa Jovana Nogić uz faul i koristi dodatno bacanje!

39. minut – Sve je ovde gotovo, čeka se kraj utakmice!

38. minut – Suze u očima Nevene Jovanović i Saše Čađo.

37. minut – Kompletnu petorku promenila je Marina Maljković.

37. minut – 60:82 vodi Australija – Rutinski Australijanke privode utakmicu kraju!

36. minut – 59:79 vodi Australija – Trojka Nevene Jovanović, ali uzvraća Smit!

36. minut – 56:77 vodi Australija – Pokla je odbrana Srbije, Džordž je ostala sama na ziceru!

34. minut – 56:75 vodi Australija – Nova trojka Srbije! Jovana Nogić smanjuje zaostatak. Australija traži tajm-aut.

33. minut – 53:75 vodi Australija – Trojka Džordž, ali uzvraća Anđela Dugalić.

31. minut – 50:72 vodi Australija – Poeni Ivane Race na startu poslednje deonice.

Kraj treće četvrtine, Srbija – Australija 48:72.

30. minut – 45:72 vodi Australija – Mlada Melburn ne promašuje sa linije penala na ovim Olimpijskim igrama. Nezaustavljiva je!

30. minut – 45:70 vodi Australija – Konačno dobra odbrana Srbije.

28. minut – 39:67 vodi Australija – Neverovatna serija, nova trojka za Australiju! Nemoćne su naše devojke na ovoj utakmici!

27. minut – 39:62 vodi Australija – Kakva partija Melburn! Novi poeni za veliku prednost Australije.

25. minut – 39:60 vodi Australija – Srbiji preti katastrofa! Melburn pogađa novu trojku! Dominacija naših rivalki!

25. minut – 39:57 vodi Australija – Ponovo Smit! Pogađa uz faul i koristi bacanje! Neverovatne greške pravi Srbija! Simit već ima 18 postignutih poena.

24. minut –39:54 vodi Australija – Katastrofalna reakcija Srbije u odbrani, kažnjavaju to iskusne Australijanke.

23. minut – 39:52 vodi Australija – Nažalost, sjajna Smit prekida nalet našeg tima.

23. minut – 39:50 vodi Australija – Serija naše reprezentacije! Anđela Dugalić je bila precizna!

22. minut – 37:50 vodi Australija – Nogić je sjajno otvorila drugo pluvreme. Pet vezanih poena za našu reprezentativku!

21. minut – 35:50 vodi Australija. Smit pogađa za dva, ali Jovana Nogić ubacuje trojku i smanjuje zaostatak.

Kraj prvog poluvremena, Srbija – Australija 32:48!

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije, posle prvih 20 minuta igre, je Ivana Raca sa 8 postignutih poena. Jovana Nogić ubacila je 6 poena, a Ivon Anderson 5.

U protivničkoj ekipi najefikasnija je Melburn sa 14 postignutih poena, prati je Alana Smit koja je dodala 11 poena.

20. minut – 32:48 – ogromnih +16 ima Australija.

19. minut – 30:46 za Australiju – Raste prednost Australijanki, Džordž je iskoristila oba slobodna bacanja.

18. minut – 30:44 za Australiju – Nezaustavljiva je Melburn na ovom meču, težak šut, pa sjajan prodor i Australija ima ponovo +15.

17. minut – 30:40 za Australiju – Saša Čađo pogađa trojku, naše devojke smanjuju zaostatak!

17. minut – 27:40 za Australiju – Jovana Nogić je bila precizna, novi tajm-aut.

16. minut – 20:45 vodi Australija! Naše devojke u ozbiljnom problemu.

15. minut – Peta trojka za Australiju, ogromna prednost 25:39.

14. minut – Konačno poeni za Srbiju. Dugulić prekida seriju Australije.

14. minut – Novi poeni za Australiju, Marina je prinuđena da zatraži tajm-aut.

13. minut – Šteta! Ne koristimo dva napada zaredom. Australijanke to kažnjavaju trojkom, ponovo je Melburn bila precizna 23:34. 4/6 šutiraju trojke.

12. minut – Imala je Australija +12, ali Srbija mini serijom uspeva da smanji zaostatak – 23:31.

11. minut – Loše je počelo. Smit pravi ozbiljne probleme našim devojkama. Pogodila je uz faul i iskoristila dodatno bacanje. Prvi put imaju dvocifrenu prednost (29:19).

Kraj prve četvrtine, Srbija – Australija 19:26

10. minut – Raspoložena Ivana Raca smanjuje zaostatak!

10. minut – Nova trojka za Australijanke, Melburn je bila precizna 17:26.

10. minut – Džordž sa linije penala vodi Australiju na +8, ali Raca ekspresno uzvraća sa druge strane!

9. minut – Sjajna reakcija nakon tajm-auta, Raca pogađa za dva i smanjuje zaostatak.

8. minut 13:21 vodi Australija – Nova trojka za Australiju, Marina je prinuđena da zatraži tajm-aut.

8. minut – 13:18 za Australiju – Džordž iz teške pozicije pogađa za dva, ponovo Australija ima +5.

7. minut – 13:16 za Australiju. Dragana Stanković se sjajno snašla u protivničkom reketu. Kakva borba od samog starta.

6. minut – Smit pogađa uz faul i koristi dodatno bacanje, Australija ponovo ima pet poena prednosti.

6. minut – Srbija smanjuje zaostatak! Prva trojka Ivon Anderson.

5. minut – Australija vodi 13:5 – Ivon Anderson smanjuje zaostatak, ali Vitkom u narednom napadu pogađa trojku za najveću prednost Australije.

4. minut – Tri promašena šuta Tine Krajišnik, nervozna je naša kapitenka na startu meča.

3. minut – 10:6 vodi Australija – Lagani poeni za Smit, Australija ima +4!

2. minut – Žestoka borba od samog starta.

Kapitenka Tina Krajišnik pustila je suzu tokom intoniranja himne „Bože pravde“! Kakva emocija!

10.50 – Utakmica uskoro počinje!

Košarkašice Srbije igraju protiv Australije meč četvrtfinala Olimpijskih igara u Parizu (11.00)

Orlovi su završili posao, sada je red na košarkašice!

Izabranice selektorke Marine Maljković spremne su da naprave čudo, poput onog u Riju 2016. godine, kada su u četvrtfinalu savladale favorizovane Australijanke.

Zadatak neće biti nimalo lak, Australija je silno motivisana da konačno preskoči stepenik na kom se saplitala i na prošlim i na pretprošlim Olimpijskim igrama. Naime, i u Riju i u Tokiju Australijanke su doživele eliminaciju u četvrtfinalu.

Obe ekipe su u grupnoj fazi ostvarile skor 2-1 i zavšile su na drugoj poziciji i sada će se međusobno boriti za plasman u polufinale.

Naše košarkašice su u grupnoj fazi pobedile Portoriko i Kinu, dok su poražene od Španije. Sa druge strane, Australijanke su u prvom kolu doživele šokantan poraz od Nigerije, a zatim su savladale Kanadu i Francusku.

Žreb je bio nemilosrdan prema Srbiji. Baš kao i muškarci, ako prođu dalje, naše devojke će igrati, sva je prilika, sa sedmostrukim uzastopnim šampionkama Amerikankama, koje su potpuni favoriti protiv Nigerijki, prve afričke selekcije u olimpijskom četvrtfinalu.