Izvor: Kurir.rs
23.09.2023 u 17:31
0

PARTIZAN PORAŽEN U TRILERU OD EFESA: Crno-beli grme na sudije zbog poslednjeg napada

PARTIZAN – EFES 48:42 (23:12, 20:28)

4. ČETVRTINA

40. minut – Brajant je fauliran 57 sekundi pre kraja. Promašio je prvo, pogodio drugo bacanje za izjednačenje – 79:79. Panter je pokušao dugu trojku i promašio.

Tompson posle ofanzivnog skoka pogađa tačno 14 sekundi pre kraja – 79:81.

39. minut – Vilis izrasta u junaka meča, ukoliko Efes pobedi – 75:78. Anđušić je junak ukoliko Partizan pobedi, njegova 23 poena – 77:78.

Panter je fauliran 1:11 pre kraja. Pogodio je oba bacanja, Partizan opet vodi – 79:78.

38. minut – Vilis pogađa svoju treću trojku, i to uz zvuk sirene za istek napada – 70:76. Anđušić vraća trojku, njegova peta i 21 poen – 73:76. Žižić je promašio dva bacanja. Jaramaz je fauliran na drugoj strani, pogodio je oba – 75:76.

37. minut – Panter za dva – 69:71. Larkin je sa linije penala pogodio oba bacanja – 69:73. Smailagić je fauliran. Pogodio je samo prvo – 70:73.

36. minut – Brajant za nove poene Efesa – 64:71. Panter trojkom prekida nalet turske ekipe – 67:71. Njegovih 13 poena. Crno-beli su izašli iz bonusa odavno, Efes tek dva faula posle šest minuta u poslednjoj četvrtini.

35. minut – Tompson posle ofanzivnog skoka povećava prednost Efesa – 64:69.

34. minut – Partizan je izašao iz bonusa, i četvrti of pet faula je bio pri šutu, pa će Brajant na liniju bacanja. Pogodio je oba za izjednačenje – 64:64. Njegovih 12 poena. Klajburn za veliki preokret Efesa – 64:67. Turci imaju 13:3 u poslednjoj četvrtini. Tajm-aut za Obradovića.

33. minut – Klajburn u kontri postiže nova dva poena – 64:61. Dožuer je dobio petu ličnu grešku, a crno-beli su tri od četiri mala faula napravili pri šutu. Larkin je na liniji bacanja. Promašio je prvo, a pogodio drugo – 64:62. Njegova četiri poena, sva četiri sa linije penala.

32. minut – Klajburn smanjuje sa linije penala – 61:57. Smailagić iz ćoška pogađa za tri – 64:57. Njegovih devet poena, uz sedam skokova. Klajburn je pogodio za dva pod faulom. Dva loša faula Partizana na startu poslednje četvrtine – 64:59. Promašio je slobodno bacanje.

31. minut – Žižić posle ofanzivnog skoka pogađa dvojku pod faulom – 61:56. Nije pogodio dodatno bacanje.

TOK UTAKMICE

3. ČETVRTINA

23. minut – Kaminski pogađa svoju prvu trojku – 48:40. Brajant smanjuje sa linije slobodnih bacanja – 48:42.

21. minut – Naneli sa dva poena otvara treću četvrtinu – 45:40.

2. ČETVRTINA

Partizan je šutirao 10/19 za 2, 6/14 za 3, a 5/8 za 1. Crno-beli su imali devet asistencija, 19 skokova, dve osvojene i pet izgubljenih lopti.

Efes je za dva šutirao 7/15, za tri 7/17, a sa penala 5/8. Turci su imali 10 asistencija, 18 skokova, tri osvojene i pet izgubljenih lopti.

Anđušić je najefikasniji na meču sa 15 poena.

20. minut – Anđušić pogađa trojku, njegov 15. poen – 43:40. Njegova treća trojka iz pet pokušaja. Poslednji napad ne koristi Larkin, Partizan ima plus tri na poluvremenu.

19. minut – Klajburn je polovičan sa penala – 38:35. Klajburn pogađa za dva posle ofanzivnog skoka – 38:37. Anđušić je precizan za dva – 40:37. Njegov 12. poen. Klajburn trojkom donosi izjednačenje – 40:40.

18. minut – Koprivica je fauliran pri šutu, pogodio je prvo, ne i drugo bacanje – 36:31. Partizan ima 4/6, a Efes 6/8 sa linije penala. Flajs pogađa za tri – 36:34. Smailagić je precizan za dva, njegova četiri poena – 38:34.

17. minut – Anđušić iz kornera pogađa za tri – 35:28. Brajant vraća trojku – 35:31. Po pet trojki obe ekipe, Partizan iz 14 pokušaja, Efes iz 12.

16. minut – Doužer pogađa za tri – 29:26. Klajburn precizan za dva – 29:28. Trojka Pantera – 32:28. Tajm-aut za turski tim.

15. minut – Boboa vezuje dve trojke – 26:23. Treća uzastopna trojka Boboe, Efes se potpuno vratio u meč – 26:26.

14. minut – Panter posle tajm-auta Obradovića prekida seriju Efesa sa tri poena – 26:20.

13. minut – Efes dodatno smanjuje rezultat – 23:17. Boboa u kontri pogađa za tri, serija Efesa 8:0 – 23:20. Partian bez koša u tri minuta druge četvrtine.

12. minut – Žižić smanjuje na 23:16.

11. minut – Klajburn smanjuje na 23:14.

1. ČETVRTINA

Završena je prva četvrtina!

10. minut – Naneli pogađa dva slobodna bacanja 21:11

9. minut – Ledej precizan sa poludistance 19:9

8. minut – Do prvih poena stiže i Alen Smailagić, crno-beli imaju +8 Naneli krade loptu i zakucava u kontri 17:7

7. minut – Ledej pogađa u svom karakterističnom stilu 13:7

6. minut – Larkin pogađa dva slobodna bacanja 11:7

5. minut – Koprivica zakucava posle sjajne asistencije Nanelija 11:5

4. minut – Prva trojka za Efes, a onda raspoloženi Anđušić na drugoj strani uzvraća istom merom

3. minut – Naneli postiže poene sa poludistance 6:2

2. minut – Danilo Anđušić postiže dva slobodna bacanja 4:0

1. minut – Anđušić postiže prve poene za crno-bele na današnjem meču 2:0

Uoči meča:

Košarkaši Partizana će peti put zaredom učestvovati na memorijalnom turniru “Pavlos Janakopulos” koji će biti održan 23. i 24. septembra u Atini.

Prvog dana turira programu su polufinala: Partizan – Efesa, odnosno Panatinaikos – Bajern (20).