03.08.2024 u 20:40
0

UBEDLJIVA POBEDA SRBIJE PROTIV FRANCUSKE: Delfini se plasirali u četvrtfinale

Vaterpolisti Srbije igraju protiv Francuske meč četvrtog kola grupne faze Olimpijskih igara u Parizu

Vaterpolisti Srbije slavili su nad Francuskom sa 15:8 (4:2, 4:2, 4:2, 3:2) u meču četvrtog kola grupne faze Olimpijskih igara u Parizu.

Ovim trijumfom izabranici Uroša Stevanovića obezbedili su plasman u četvrtfinale.

OBEZBEDILA PLASMAN U FINALE SA ODVOJENIM PARČETOM KOSTI: Angelina Topić je čudo i ponos Srbije

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

8. minut: Francuzi su nemoćni!

7. minut: Drašović uvećava prednost Delfina (15:8).

6. minut: Gol Drašovića nije priznat, ali jeste Vernua na drugoj strani (14:8).

5. minut: Ritam igre je opao… Miloš Ćuk kruniše Mandićevu asistenciju pogotkom (14:7).

4. minut: Imamo igrača manje, ali pre napada Franuza njihov selektor uzima tajm-aut. Odmor je urodio plodom na radost domaće publike – Vernu postiže gol (13:7).

3. minut: „Rvanje“ u bazenu traje, a vreme teče…Francuzi imaju napad, ali nisu uspeli da ga realizuju do kraja.

2. minut: Bez golova na obe strane – nekoliko neuspšenih napada Srbije i Francuske.

1. minut: Nikola Dedović postiže gol (13:6).

3. ČETVRTINA

8. minut: Filipović blista među stativama! U poslednjem minutu nije bilo golova.

7. minut: Branimo se sa igračem manje – odlična odbana Srbije! Ali odbranila se i Francuska.

6. minut: Novi gol Nemanje Uboviće iz zicer situacije (12:6). Francuzi prave faul u napadu… Ubović je ponovo bio u prilici, ali Fontani brani.

5. minut: Nastavlja se žestoka borba u bazenu, ali nema golova u dva napada. Isključen je Ranđelović i on završava meč – domaćin sa igračem više napada: ništa od tog napada. Novi gol Nemanje Uboviće iz zicer situacije (12:6).

4. minut: Francuzi ne koriste napad, lopta je za Srbiju – Strahinja Rašović, pa onda Viktor Rašović sa velike udaljenosti za 10:6. Srbija ima igrača više – Nemanja Ubović pogađa (11:6).

3. minut: Penal za Francsuku – pogađa Rusilab! Pad u igri naših vaterpolista – ali Nikola Jakišić je najbolji kada je najteže (9:6).

2. minut: Francuska odbrana sjajna! Sledi nova akcija domaćina, ali FIlipović brani – upisuje osmu odbranu!

1. minut: Srbija opet ima prvi napad! Greška i lopta je kod Francuza, branimo se sa igračem manje, i Botegas postiže gol iz šraube (8:5).

2. ČETVRTINA

8. minut: Narton pokušava lobom, ali lopta odlazi daleko iznad gola. Sledi napad Srbije – istekao napad! Pogodak Marzukija iz kontre (8:4).

7. minut: BOMBA MANDIĆA! (7:3)Francuzi prave faul u napadu i lopta je opet naša; Stevanović sada uzima tajm-aut! Osmi gol za Srbiju – Radomir Drašović zakucava loptu u mrežu (8:3).

6. minut: Francuska pokušava da sa dva centra uzdrma odbranu Delfina – i uspeva! Marzuki smanjuje prednost Srbije (6:3).

5. minut: Još jedan napad Francuske koji nije realizovan do kraja.Pola srpskih vaterpolista je ostalo bez kapica od žestoke borbe u bazenu! Ali, Petar Jakšić postiže prvi gol na OI (6:2).

4. minut: Neuspešan napad Francuske sa igračem više! Viktor Rašović je dodao Petru Jakšiću, ali ništa od pogotka. Sa druge strane Francuzi pogađaju stativu!

3. minut: Vico je potopljen i isključenje za francuskog igrača! Dedović je opet fauliran pred golom Francuske i biće penal – Strahinja Rašović pogađa peterac (5:2). Tajm-aut Francuske!

2. minut: Ništa i od novog napada Delfina. Sada su Francuzi na potezu, imaju igrača više – po peti put! Nisu ga iskoristili, izgubili su loptu. Srbija kreira napad sa igračem manje, ali Fontani skreće loptu Rašovića u korner.

1. minut: Opet Srbija ima prvi napad! Nismo ga iskoristili, kao i Francuzi svoj.

1. ČETVRTINA

8. minut: Nemanja Vico postiže svoj prvi gol na meču (3:1). Imamo igrača manje, te Vernu lako pogađa mrežu Filipovića (3:2).

7. minut: Dedović nije bio precizan u novom napadu Delfina.

6. minut: Filipović blista na golu Delfina!

5. minut: Ništa od napada našeg rivala, sledi kontra Srbije koja ima igrača više i imamo drugi pogodak – Sava Ranđelović (2:0).

4. minut: Ranđelović pokušava, ali su Francuzi uspeli da se odbrane.

3. minut: Još jedna sjajna odbrana Delfina!

2. minut: Kombinuju Jakšić i Ranđelović, lopta je stigla do Dedovića koji je fauliran i biće penal za Srbiju. Mandić pogađa peterac (1:0). Odlična obrana naših momaka, iako su Francuzi mnogo pritiskali…

1. minut: Prvi napad na meču ima selekcija Srbije! Rašović je šutirao, ali golman Francuske brani! Usledila je bezuspešna kontra Francuza.