
Foto: TANJUG/AP Photo/Leo Correa
IZRAEL UNIŠTAVA SVE KUĆE U GAZI: Netanjahu ide do kraja
Izrael neće obustaviti rat u Gazi, uskoro ćemo eskalirati upotrebu sile
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas da Izrael neće obustaviti rat u Gazi, čak i ako se postigne dogovor o oslobađanju još talaca.
Netanjahu je rekao da će izraelske snage uskoro eskalirati upotrebu sile i da će ući u Gazu “sa velikom snagom da završe misiju, što znači uništavanje Hamasa”, kao i da bi bilo koji novi sporazum o primirju u Pojasu Gaze bio privremen.
– Ako Hamas kaže da će osloboditi još talaca, uzećemo ih, a onda ćemo ući Ali neće biti načina da zaustavimo rat. Možemo da napravimo prekid vatre na određeni vremenski period, ali idemo do kraja – rekao je on.
Navodi se da će primedbe Netnjahua verovatno zakomplikovati pregovore o novom prekidu vatre koji su dobili na zamahu nakon što je Hamas u ponedeljak oslobodio poslednjeg živog američkog taoca, kao gest američkom predsedniku Donaldu Trampu, koji je u poseti regionu, ali izbegava Izrael.
PROČITAJTE: UMRO NAJSIROMAŠNIJI PREDSEDNIK NA SVETU: Hose Muhika je preminuo danas
Dodaje se da to ukazuje na sve veći jaz između Netanjahua i Trampa, koji je izrazio nadu da će oslobađanje izraelsko-američkog vojnika Edana Aleksandera u ponedeljak biti korak ka okončanju 19-mesečnog rata. Hamas je saopštio da će osloboditi preostale taoce samo u zamenu za više palestinskih zatvorenika, trajni prekid vatre i izraelsko povlačenje iz Gaze.
Ranije danas, Netnjahu je na zatvorenom saslušanju pred Komitetom Kneseta za spoljnu politiku i odbranu rekao da Izrael „uništava sve više i više kuća” u Gazi, što rezultira time da Palestinci nemaju gde da se vrate, pozivajući se na informacije sa sednice koje su procurile u medije.
– Jedini očigledni rezultat biće da stanovnici Gaze odluče da emigriraju izvan Pojasa Gaza. Ali naš glavni problem je pronaći zemlje koje bi ih primile – rekao je Netanjahu. Netanjahu je takođe rekao poslanicima da je u poslednjim danima razgovarao sa Trampom o planu Amerike da preuzmu Gazu, ali je priznao da postoje poteškoće u njegovoj realizaciji.
Tramp je ranije pozvao Egipat i Jordan da prihvate Palestince, ali su obe zemlje brzo odbacile tu ideju, insistirajući na tome da bi Palestinci trebalo da ostanu na svojoj zemlji,
Gledajte “Happy” kablovske kanale i to: “Moje happy društvo”, “Moj happy život”, “Moja happy zemlja” i “Moja happy muzika”.
Program se emituje kod kablovskih operatera “IrisTV” i “Supernova”, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: “Moje happy društvo” - IrisTV / 171 ; Supernova / 71 | “Moj happy život” - IrisTV / 172 ; Supernova / 72 | “Moja happy zemlja” - IrisTV / 173 ; Supernova / 73 | “Moja happy muzika” - IrisTV / 174 ; Supernova / 74
Pročitaj još iz rubrike

IZRAEL UNIŠTAVA SVE KUĆE U GAZI: Netanjahu ide do kraja

UMRO NAJSIROMAŠNIJI PREDSEDNIK NA SVETU: Hose Muhika je preminuo danas

STAV JE JASAN: Poljska ne planira i neće poslati vojnike u Ukrajinu
